Richieho fotoreportáž: Hotel Stamos ve rhodském letovisku Faliraki

11. 10. 2021DestinaceŘeckoRhodos

Faliraki je nejživější letovisko na řeckém ostrově Rhodos. To ale neznamená, že je určeno pouze mladým lidem. Na velmi dlouhé písčité pláži s pozvolným vstupem do moře si každý najde svoje místo. A večer si můžete vybrat, zda vás láká klidná restaurace či kavárna, hudební bar nebo diskotéka. K dispozici je také spousta taveren a obchodů se vším možným. Kde se ubytovat? Jednou z variant je tříhvězdičkový hotel Stamos v severní části Faliraki.

Začátkem října 2021 se v hotelu Stamos 3* ve Faliraki ubytoval cestovatel Richie a strávil v něm tři noci. Během pobytu pořídil několik fotografií, díky nimž si můžete udělat obrázek o tom, jak to tam vypadá. Tady je Richieho fotoreportáž!

Na recepci je i knihovna

Let z Prahy na Rhodos trvá tři hodiny. Od letiště je hotel Stamos (součást sítě Plus Hotels) s konceptem all inclusive vzdálen přibližně 20 km, tudíž se do něj dostanete poměrně rychle. Když vejdete do jeho areálu a zamíříte na recepci, projdete kolem menší kryté terasy, kde lze během pobytu kdykoliv posedět stranou od většiny hostů.

venkovní posezení

Na recepci najdete menší knihovnu, bar, stoly s křesílky a také hotelový minimarket, ve kterém zakoupíte ledacos. Mimochodem – další, o něco větší, se nalézá jen několik metrů od hotelu. Nejbližší bary a restaurace jsou vzdáleny dvě minuty chůze, centrum letoviska Faliraki je v docházkové vzdálenosti. Velkou výhodou hotelu Stamos je skutečnost, že je situován ve velmi klidné ulici.

recepce a minimarket

Pokojů je v hotelu Stamos celkem 106, jsou rozděleny do tří bloků. Součástí venkovního areálu je i trávník, několik palem, stromů a okrasných dřevin. Už první dojem je velice pozitivní.

areál hotelu Stamos ve Faliraki

V pokoji lze vařit

Vybrat si můžete ze tří druhů pokojů, tento se jmenuje Premium a má 45 m2. Jeho součástí jsou tři postele, noční stolky, klimatizace, psací stůl, skříň, stůl se třemi židlemi, televize a balkon s posezením. Wi-Fi je zdarma, lze ji chytit v celém areálu. Někde je signál silnější, někde slabší, ale funguje.

pokoj Premium

V pokoji Premium nechybí ani minilednička, kuchyňský kout a rychlovarná konvice.

minilednička, kuchyňský kout a rychlovarná konvice

Koupelna je prostorná, zahrnuje i záchod. Ručníky a osušky jsou k dispozici, na umyvadle najdete kvalitní tekuté mýdlo. Zrcadlo je dostatečně velké, což ocení zejména dámy, toaletního papíru je také dost. Jen je záhodno pamatovat na skutečnost, že ten se v Řecku nevkládá do záchodové mísy, ale do odpadkového koše. To proto, aby se neucpával odpadní systém…

koupelna v pokoji Premium

V koupelně na vás čeká otevřený sprchový kout. Uprostřed místnosti je odtokový kanálek, v němž mizí voda, která stříkne na podlahu. Pokoje typu Standard a Superior mají koupelnu s částečně krytým sprchovým koutem, někde však může být i vana.

otevřený sprchový kout

Stamos nadchne hlavně dospělé

Součástí hotelu Stamos je zahrada s bazénem, lehátky a slunečníky. K dispozici je rovněž bazének pro děti.

zahrada s bazénem, lehátky a slunečníky

V zahradě a kolem bazénu se nalézá více druhů lehátek – kdo dřív přijde, ten má větší možnost výběru. Vzadu vidíte budovu, která je nejblíže ke vchodu do areálu hotelu a v jejímž přízemí je recepce s minimarketem.

hotel Stamos na Rhodosu

Hotel Stamos je ideální zejména pro lidi v produktivním věku, ale zamilovaly si ho i starší páry. Mnozí klienti – a nejen ti čeští – se sem rádi vracejí. Jestliže se tu ubytujete s dítětem, může si přes den hrát na této plastové prolézačce. Miniclub nebo Kidsclub, případně Croco Club, tady však nenajdete.

dětská prolézačka

Během dne a zejména večer mohou hosté posedět na této zahrádce, která patří k hlavnímu baru. Někdy zde hraje muzikantské duo, tudíž se po večeři zaposloucháte do libozvučných písní. Mimo jiné uslyšíte i Děti z Pirea, samozřejmě v řecké verzi.

posezení u hlavního baru

Hlavní bar je otevřen od 11:00 do 1:00. V rámci konceptu all inclusive tady až do 22:30 dostanete zdarma kávu, čaj, vybrané nealkoholické a alkoholické nápoje včetně míchaných drinků, víno a točené pivo. Mezi 22:30 a 1:00 jsou nápoje zpoplatněny, tudíž se někteří klienti vydávají do barů v centru Faliraki. Nejspontánnější atmosféra panuje v nedalekém klubu Georges, seniorům a introvertům vyhovuje posezení v pohodovém a prostorném podniku Colossus. Točené pivo tam vyjde na 3 eura a dostanete k němu oříšky zdarma.

hlavní bar

Jídla a pití je tu hodně

Hned vedle hlavního baru se nachází jídelna, kde jsou podávány snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Lidově řečeno – snězte, co chcete a kolik chcete!

jídelna v hotelu Stamos

Toto je jen část nabídky, další bufetové stoly jsou vlevo, mimo záběr. Snímek vznikl zhruba dvě hodiny poté, co začala být podávána snídaně. Vše se samozřejmě průběžně doplňuje. Nasnídat se můžete v době od 7:00 do 10:30.

bufetové stoly

A takhle jsem posnídal jednoho rána. Vybral jsem si to, na co jsem měl zrovna chuť. Na závěr jsem si dal – kromě ananasového džusu a čaje – ještě kávu a vodu. Konzumovat se dá v jídelně, několik stolů je však i venku. Na tříhvězdičkový hotel – pohoda, jazz!

Richieho snídaně

Přiznám se, že oběd jsem ani jednou nestihl, poněvadž jsem během dne poznával letovisko Faliraki a jeho blízké a vzdálené okolí. Pojďme se ale podívat na to, jak vypadají večeře v hotelu Stamos. Tady jsou sýry a zelenina.

sýry a zelenina

Hlavních jídel je na výběr několik. Můžete libovolně kombinovat. Tohle je asi tak třetina nabídky, zbytek se nevešel do záběru. Můžete si ale být jistí tím, že si pokaždé pochutnáte. A pokud zatoužíte po změně, lze zajít na večeři do centra nebo do nedaleké taverny.

večerní nabídka

K večeři se podává i polévka. Sice jen jeden druh, ale pokaždé jsem byl spokojen. Máte rádi minestrone?

polévka

Zmrzlina vám zachutná

Večeři můžete završit lákavým dezertem nebo ovocem. Káva či horká čokoláda jsou k mání o kousek dál.

sladkosti

Pokaždé jsem dal přednost zmrzlině. Kvalita nadprůměrná, na výběr byly vždy minimálně čtyři druhy. I v říjnu na Rhodosu převládá nádherné počasí, tak proč si nedopřát právě toto pokušení?

řecká zmrzlina

Pláž je od hotelu Stamos vzdálena cca 400 metrů. Vyjdete na ulici, dáte se doleva, pak doprava a po chvíli doleva. A pak už je na vás, kde si najdete svoje místo. Zda si za několik eur pronajmete lehátko a slunečník, anebo si roztáhnete osušku na písku. Naturisté jistě ocení informaci, že nejbližší nudapláž je vzdálena půl hodiny chůze od hotelu, rozprostírá se na jižním okraji Faliraki. Nedaleko hotelu je autobusová zastávka, kde několikrát denně staví autobusy mířící do jiných letovisek či do hlavního města Rhodos. Tam se dostanete za 2,40 €, platí se u řidiče.

pláž v letovisku Faliraki

Foto – Richard Sacher

Rady a tipy cestovatele Richieho

„Hotel Stamos v letovisku Faliraki je ideální pro ty, kteří chtějí poznávat blízké i vzdálené okolí. Najdete tady vše potřebné, ale když sednete do autobusu nebo si pronajmete auto či jiný dopravní prostředek, můžete vyrážet na krátké i celodenní výlety. Prostě vypustíte oběd a vrátíte se až na večeři, jako jsem to dělal já. Mimochodem – obědy se podávají od 13:00 do 14:30, večeře od 18:30 do 21:00. Další variantou jsou organizované výlety z nabídky CK Blue Style. Jejich seznam a popis naleznete v informační obálce, kterou dostanete po příletu. Podrobnosti vám prozradí delegát na informační schůzce. Jestliže se dopoledne vydáte na vzdálenější pláž, kde chcete být celý den, můžete se občerstvit v nejbližším plážovém baru nebo si cestou tam koupit jídlo a pití v supermarketu. Ale zpátky k hotelu Stamos – řídí ho velmi přátelská rodina, jejíž členové pracují na recepci, v jídelně, baru i minimarketu. Pokud během pobytu náhodou narazíte na nečekaný problém či komplikaci, vše s vámi operativně a ochotně vyřeší.“

cestovatel Richie v hotelu Stamos v letovisku Faliraki na řeckém ostrově Rhodos

 

Recenze, komentáře a fotografie ostatních cestovatelů si můžete prohlédnout na portálu Tripadvisor.

Balos

Fotoreportáž: Laguna a pláž Balos v regionu Chania na ostrově Kréta

Sharjah: Arabský emirát, jehož symbolem je otevřený Korán

Sharjah

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách: 8. díl

Hlavním úkolem pořadu Experti na cestách informovat o aktuálním dění na trhu cestovního ruchu. Jaký je možný vývoj a dopad rusko-ukrajinského válečného konfliktu na odvětví cestování. Pozvaní přijal výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří České republiky a provozní ředitel naší cestovní kanceláře Ondřej Rušikvas. Share Tweet Email

Číst více

pevnost svatého Mikuláše v přístavu Mandraki

Fotoreportáž: Večerní procházka po historickém městě Rhodos

Řecký ostrov Rhodos Češi milují. Je vzdálen pouhé tři hodiny letu, koupat a opalovat se tam dá od května až do začátku listopadu. Kromě řady atraktivních pláží můžete navštívit spoustu památek, přírodních lokalit a také stejnojmenné hlavní město. Nejvíce to v něm žije ve večerních hodinách, kdy vznikla i naše fotoreportáž. Samozřejmě jsme se soustředili […]

Číst více

Porto Timoni

Porto Timoni: Dvojitá pláž, která je přírodní ozdobou ostrova Korfu

Dovolená na Korfu může obnášet mnohem více než jen relaxaci v hotelu, na nejbližší pláži a v okolních kavárnách a barech. Za návštěvu stojí neoklasicistní zámeček Achilleion, ruiny byzantského hradu Angelokastro či poloostrov Kanoni s výhledem na klášter Vlacherna a ostrůvek Pontikonisi. Nebo lze zavítat na úžasná, ryze přírodní místa a strávit tam třeba i […]

Číst více