Dovolená v Emirátech: Ostrov Al Noor v Sharjah

DestinaceSharjahSpojené arabské emiráty

Emirát Sharjah je často považován za kulturní centrum Spojených arabských emirátů, neboť se zde nachází mnoho muzeí a galerií. Díla člověka i přírody však nemusíte obdivovat jen v nich –⁠ mnoho zajímavostí a krás naleznete také na ostrově Al Noor.

Ostrov Al Noor se nachází v laguně Khalid a s pevninou je spojen architektonicky zajímavým mostem vedoucím přímo z hlavní promenády Corniche Street. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí emirátu Sharjah. Ve zdejším městském parku můžete nerušeně odpočívat vzdáleni od ruchu velkoměsta a obklopeni krásnou přírodou. Během procházky lze obdivovat řadu zajímavých uměleckých instalací. Dále zde najdete příjemnou kavárnu, literární pavilon, hřiště a hlavní atrakci ostrova, kterou je Motýlí dům. 

Umění člověka a přírody

Cílem celého projektu ostrova Al Noor je fúze moderního umění a přirozené přírodní krásy. Jak už bylo řečeno výše, v místních zahradách můžete během procházky obdivovat nejen okolní flóru, ale také umělecké instalace a sochy od předních současných světových umělců.

Království motýlů

Hlavní atrakcí ostrova je bezpochyby Motýlí dům (The Butterfly Pavilion). Skvostná je už samotná budova, v níž se nachází unikátní ekosystém s více než 500 druhy pestrobarevných motýlů z celého světa. Návštěvu tohoto kouzelného místa si jednoduše užijí jak dospělí, tak děti. Během celého dne jsou tu k dispozici odborní asistenti, kteří vám rádi sdělí mnoho zajímavostí z barevné říše těchto poutavých tvorů.  

Ostrov světel

Po setmění čeká na návštěvníky ostrova Al Noor další překvapení –⁠ většina uměleckých instalací se přepne do nočního módu a celý ostrov se rozzáří a rozbliká tisíci pestrobarevných světel. Nenechte si ujít tuto pohádkovou atmosféru!

Krásný výhled na Al Noor Mosque

Z ostrova se vám naskytne poutavý výhled na známou mešitu Al Noor nacházející se na hlavní třídě Corniche Street. Budova byla postavena v osmanském stylu v roce 2005 a zdobí ji několik různě velkých kupolí a úzké špičaté minarety. Jedná se o oblíbený a vyhledávaný turistický cíl, neboť do mešity mohou vstoupit i návštěvníci nevyznávající islám. Každý týden v pondělí se zde konají komentované prohlídky a diskuze na rozličná témata z islámu i historie a kultury Spojených arabských emirátů.

GOLFOVÝ KLUB AL ZORAH

Al Zorah: Přírodní rezervace a golfový klub

Experti na cestách: 23. díl

Experti na cestách

Mohlo by vás zajímat

Dovolená v Tunisku: 5 nejkrásnějších pláží tuniské pevniny

Dovolená v Tunisku: 5 nejkrásnějších pláží tuniské pevniny

Tunisko je velmi oblíbenou turistickou destinací v severní Africe. Cestovatelé zemi vyhledávají pro její dlouhou letní sezónu, skvělou středomořskou kuchyni, luxusní hotelové komplexy a dlouhé písčité pláže s průzračnou vodou. Nejhezčí a nejzajímavější z nich se nachází na tuniské pevnině a patří mezi ty vůbec nejkrásnější pláže celého Středozemního moře. Pojďte se s námi na […]

Číst více

pozvánka do The National Aquarium Abu Dhabi

The National Aquarium Abu Dhabi: Nová turistická atrakce v SAE

Největší akvárium Středního východu bylo nedávno otevřeno v Abu Dhabi, hlavním městě Spojených arabských emirátů. Nese název The National Aquarium Abu Dhabi a je součástí moderní nábřežní zóny Al Qana. V deseti tematických zónách spatříte více než 46 tisíc živočichů! Mezi nejzajímavější obyvatele této atrakce patří sedmimetrová krajta Super Snake, která je údajně nejdelším plazem […]

Číst více

5 důvodů, proč se vypravit na Seychely

Dovolená na Seychelách –⁠ 5 důvodů, proč objevit „Zem věčného léta“

Toužíte po skvělé exotické dovolené, během které si užijete slunce, moře, krásnou přírodu, skvělé jídlo a mnoho dalšího? Potom bude dovolená na Seychelách pro vás skvělou volbou! Toto rajské souostroví je totiž místem, kde zažijete dobrodružství i dokonalý odpočinek. Share Tweet Email

Číst více