Tlačítko Zpět nahoru
„Každému připadají hvězdy jiné. Tomu, kdo cestuje, ukazují cestu. Pro jiného jsou to jen světélka na nebi. Pro vědce je to problém k řešení.“ Antoine de Saint-Exupéry

Nejnovější příběhy z cestování

Co lze zažít na exotickém Zanzibaru

Co lze zažít na exotickém Zanzibaru

24. 3. 2023Destinace

Zanzibar, označovaný často jako ostrov koření, je vlastně souostrovím v Indickém oceánu. Nejznámější a největší ostrovy jsou Unguja a Pemba. Pokud přemýšlíte kam jet na dovolenou, určitě Zanzibar zvažte, protože souostroví nabízí vše od zajímavé historie, přes luxusní hotely nebo bungalovy po krásné pláže a moře. Skoro každý si tu přijde na své, stačí si jen vybrat, jakým způsobem chcete svou dovolenou strávit.

Číst více

Maledivy –⁠ pláže, které musíte vidět

Maledivy –⁠ pláže, které musíte vidět

23. 3. 2023Destinace

Maledivy, často označované jako ráj na Zemi, jsou známé svým krásným azurovým mořem a bohatým pestrobarevným podmořským životem. K tomu však náleží i krásné pláže s jemným bílým pískem obklopené palmami, které jsem každoročně lákají turisty z celého světa. Těžko totiž budete na světě hledat krásnější! A jaké z nich si tedy určitě nenechat ujít?

Číst více

Mešita šejka Zayeda

Mešita šejka Zayeda – mešita plná „nej“

20. 3. 2023DestinaceAbu DhabiSpojené arabské emiráty

Velká mešita šejka Zayeda je zářivý drahokam Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů, a bezesporu jedna z nejkrásnějších i nejznámějších staveb moderního světa. 

Číst více

El Alamein

Marsa Matrouh: El Alamein – po stopách bitev 2. světové války

16. 3. 2023Marsa MatrouhDestinaceEgypt

Egyptská historie nejsou jen pyramidy, chrámy a další tisíce let staré monumenty. Egypt, stejně jako většina zemí celého světa, napsal mnoho významných kapitol své historie i během turbulentního 20. století. Jedny z těch nejtemnějších přinesla bezesporu 2. světová válka, jejíchž hrůz nezůstala ušetřena ani tato africká země. Tuto těžkou dobu si mohou milovníci novodobé historie připomenout návštěvou El Alameinu.

Číst více

Marsa Matrouh

Marsa Matrouh: Objevte krásu i tajemství oázy Síwa

Marsa MatrouhDestinaceEgypt

Chystáte se do překrásné severoegyptské destinace Marsa Matrouh? Tak si během své dovolené nezapomeňte udělat výlet do úchvatné oázy Síwa –⁠ stojí to za to!

Číst více

Dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku: Do kterého letoviska vyrazit?

14. 3. 2023DestinaceBulharsko

Od Achtopolu po Balčik a ještě dál – téměř 400 kilometrů dlouhé bulharské pobřeží se táhne od hranic s Tureckem až po ty rumunské a nabízí nespočet míst, které slibují perfektní dovolenou. Odpočiňte si letos u Černého moře a přijměte naši pozvánku na rychlý výlet do těch nejoblíbenějších oblastí. Výběr správné lokality je totiž prvním krokem k tomu, abyste si svůj pobyt opravdu užili. 

Carevo

Naši dnešní pouť začneme od jihu v menším městě Carevu. Tato oblíbená lokalita především pro rodinnou dovolenou vás přivábí svou klidnou atmosférou. Městečko obklopují skály a spousta zeleně s dětskými hřišti, díky čemuž si tady kromě moře vychutnáte také procházky po okolí. Carevo má hned tři pláže – malou městskou pláž přímo v centru a dvě velké pláže Nestinarku a Arapyi s hotelovými komplexy. K těm se z města dostanete za pár minut autobusem za přibližně 2 BGN. Výhoda Careva spočívá v tom, že zde bydlí místní po celý rok, a proto se nemusíte obávat zavřených obchodů či restaurací na začátku nebo na konci sezóny. 

Lozenec

Naopak jen pár kilometrů vzdálený Lozenec je čistě sezónní, a proto sem doporučujeme vyrazit během července a srpna. Lozenec milují turisté, ale i Bulhaři primárně kvůli jeho široké a čisté pláži. Na té potkáte několik beach barů a menších bister, přičemž vynechat byste neměli ani návštěvu populárního baru Barcheto, který stojí na skále.

Primorsko 

Nedomluvíte se jinak než česky a rádi se i v zahraničí obklopujete krajany? Pak pro vás Primorsko neboli česká vesnice u moře bude ideální volbou. V létě v tomto jižním letovisku jen zřídka narazíte na další národnosti. Provozovatelé podniků proto ovládají češtinu na úctyhodné úrovni a rádi vám se vším pomohou. Primorsko zvládnete pěšky projít křížem krážem během jednoho odpoledne, a ačkoliv se zde nachází několik podniků pro mladší, navštěvují ho hlavně rodiny a starší generace. V Primorsku na vás čekají dvě pláže. Severní mívá větší vlny a také více lidí, zatímco ta jižní bývá klidnější a má pozvolnější vstup do moře.

Sozopol

Jste-li milovníky historie a architektury, podívejte se na naši nabídku hotelů v Sozopolu. Říká se, že jeho stará část patří mezi jedno z nejromantičtějších míst na bulharském pobřeží. V Sozopolu se můžete vykoupat buď na dlouhé centrální pláži, která leží na rozmezí staré a nové čtvrti, anebo na pláži Harmanite, která vás zase okouzlí svou šířkou. V létě se můžete v Sozopolu těšit také na festival umění Apollonia a s ním spojené divadelní hry, koncerty, či promítání filmů.

Pomorie

Pro ty, kteří neradi dlouho cestují z letiště do hotelu, máme perfektní řešení. Malebné městečko Pomorie se nachází pouhých 15 minut od letiště v Burgasu a nabízí jedinečný zážitek. No řekněte sami, kde jinde v Evropě uvidíte pláže s netradičním černým pískem? Pomorie leží na poloostrově, díky čemuž budete svědky dechberoucího východu i západu slunce nad mořem. Nezapomeňte ale navštívit také Muzeum soli a blahodárné bahenní lázně, jejichž bahno má léčivé účinky. Bulhaři ho získávají během těžby soli z místního jezera.

Ravda 

Předměstí Nesebaru Ravda se stává v posledních letech čím dál tím vyhledávanější lokalitou. Ubytovat se zde můžete v menších hotelích a penzionech s domácí atmosférou. Na plážích ani v ulicích se tady rozhodně nebudete muset prodírat davy turistů a potěší vás zajisté také mnohem přívětivější ceny. Do vyhlášeného starého Nesebaru si přitom dojedete za pár minut autobusem.

Nesebar

Perlu Černého moře vám asi nemusíme příliš představovat. Nesebar se jako většina pobřežních měst dělí na novou a starou část. Ta nová navazuje plynule na Slunečné pobřeží, stojí v ní většina hotelů a žijí tu lidé po celý rok. Staré město se řadí na seznam světového dědictví UNESCO, a to díky množství dochovaných památek z thráckých dob. Výhledem na ně i celý původní Nesebar se můžete pokochat třeba z městské pláže, u které se nachází několik hotelů z naší nabídky.

Slunečné pobřeží 

Slunečné pobřeží rozzáří oči všem, kteří jsou rádi v centru dění. Přes osm kilometrů dlouhá pláž podél vůbec nejvyhlášenějšího bulharského letoviska se postará o vaši zábavu ve všech směrech. Na každém rohu narazíte na podnik, který vás naláká na vynikající jídlo, karaoke večer, vodní dýmku, míchané drinky, DJ hrajícího populární hudbu, živou kapelu, casino, nebo na víno za zvuku šumějících vln. Slunečné pobřeží každoročně navštíví tisíce nejen mladých, ale i rodin s dětmi, které ocení lunapark, tržnice a široký výběr ubytování. Takzvaný Sluňák má navíc i skvělou polohu, jelikož se nachází vedle turisticky vyhledávaného Nesebaru a jen 40 minut od letiště.

Sveti Vlas

Poklidnější variantu Slunečného pobřeží ztělesňuje Sveti Vlas ležící na úpatí Balkánského pohoří, díky čemuž spojuje krásy mořské i horské přírody. Sveti Vlas je známý jedním z největších jachtařských přístavů v Bulharsku Marina Dinevi, kam se vejde až 300 jachet. Místní pláže se pak pyšní modrou vlajkou, tedy důkazem kvality a čistoty.

Obzor 

Pakliže za svou prioritu považujete soukromí, vaše pozornost by se měla stočit k odlehlejšímu městu Obzor. Rozprostírá se na půli cesty mezi pobřežními tepnami Varnou a Burgasem, a ačkoliv zde v posledních letech vyrostla řada nových a luxusních hotelů, stále není v porovnání s ostatními natolik turistické. Většina místních hotelů stojí přímo u pláže, což rozhodně považujeme za jeho velkou výhodu.

Svatý Konstantin a Helena

Možná vás překvapí, že titul nejstarší bulharské rekreační středisko patří městu Svatý Konstantin a Helena. Tato spíše vesnička byla vystavěna v roce 1955 a nachází se pouhých osm kilometrů od Varny. Jedná se o velmi tiché a klidné prostředí, jež bude vyhovovat každému, kdo si chce výhradně odpočinout a nemá zájem o bujarý život za branami hotelu.

Zlaté písky 

Druhým nejčastěji skloňovaným turistickým centrem ve spojení s Bulharskem jsou bezpochyby Zlaté písky. Ráj pro mladé i rodiny s dětmi, který získal své jméno podle zlatavé pláže lemující dlouhou ulici s několika řadami hotelů. Na Zlatých píscích vás čeká doslova vše, co by měla správná dovolená zahrnovat – luxusní ubytování, krásné moře a široká nabídka vyžití od diskoték přes bary, restauraci ve zmenšenině Eiffelovy věže nebo lodě Černá perla až po atrakce a obchody. Na rozdíl od Slunečného pobřeží mají Zlaté písky v docházkové vzdálenosti ale také zeleň. Nad údolím s hotely se totiž rozkládá rozlehlý les, ve kterém potkáte například i skalní klášter Aladža s českou stopou.

Albena 

Albena vznikla jako uzavřené uměle vytvořené letovisko pro turisty. Zážitek, který vám připraví, se proto příliš nedá srovnávat s ostatními zmíněnými místy. Tvoří ji moderní hotely pyramidového stylu, aquapark a široká šest kilometrů dlouhá pláž. K dispozici vám budou také sportovní hřiště, dětské prolézačky, bary, restaurace, nebo třeba lázně s léčivými prameny. Tuto údajně nejatraktivnější turistickou oblast si oblíbili především výletníci ze západních zemí, podle čehož také majitelé ubytovacích zařízení a podniků nastavili ceny. Faktem však zůstává, že Albena rozhodně stojí za to.

Na bulharském pobřeží si každý najde to své pravé ořechové. Záleží jen na vašich preferencích. Už víte, kam to bude? Objevte ty nejlepší restaurace ve vámi zvolené destinaci a nezapomeňte si před odletem přečíst také o osmi zážitcích, které udělají z vaší dovolené v Bulharsku nezapomenutelný zážitek.

Lázně Kalithea

Lázně Kalithea – opravdový odpočinek na ostrově Rhodos

6. 3. 2023DestinaceŘeckoRhodos

Oblíbená a nádherná zátoka Kalithea s průzračným mořem a poklidnou atmosférou se nachází na východním pobřeží ostrova Rhodos asi 9 kilometrů od hlavního města. K nejoblíbenějším turistickým cílům této oblasti patří termální lázně Kalithea, jejichž léčivé účinky poznal již samotný Hippokrates a využil jich i římský císař Augustus. Velkou oblibu si lázně získaly také na počátku 20. století.

Číst více

Kamiros

Poznejte starověkou atmosféru města Kamiros

1. 3. 2023DestinaceŘeckoTipy na výletyRhodos

Kamiros je archeologické naleziště na severozápadním pobřeží ostrova Rhodos. Jedná se o vykopávky starověkého řeckého města z doby okolo 1000 až 500 př. n. l. Kamiros byl nejmenším ze zakladatelských měst antického rhodského státu. Město bylo několikrát zničeno zemětřesením a opuštěno pravděpodobně v roce 142 př. n. l. V druhé polovině 19. století objevil akropoli Alfred Biliotti a Auguste Salzmann. V současnosti je areál spravován řeckým památkovým ústavem a vstup je zpoplatněn. 

Číst více

Procházka dechberoucí Dubají

Procházka dechberoucí Dubají

23. 2. 2023DestinaceDubajSpojené arabské emiráty

Dubaj, druhý největší ze sedmi arabských emirátů ležící v jihovýchodní části Perského zálivu, je synonymem pro luxusní dovolenou plnou nej. Návštěvníky sem láká kromě jiného tropické počasí, krásné pláže, průzračně čisté moře a přepychové hotely.

Číst více

hrad Monolithos

Hrad Monolithos na řeckém Rhodu

DestinaceŘeckoTipy na výletyRhodos

Hrad Monolithos se nachází nedaleko stejnojmenné vesnice na západním cípu řeckého ostrova Rhodos. Jedná se o bývalou johanitskou pevnost pocházející z 15. století, jež sloužila k dohledu nad námořními cestami a ochraně ostrova před útoky nájezdníků. Nikdy nebyla dobyta. Dnes už zde najdete bohužel jen trosky, i ty však mají své kouzlo.

Číst více

1 2 3 11