Tlačítko Zpět nahoru
Bezpečnost, kratší doba letu, písčité pláže s pozvolným vstupem do vody, spousta památek a také nízké ceny – to jsou jen některé z hlavních předností Bulharska.

Bulharsko

Dovolená v Bulharsku: Do kterého letoviska vyrazit?

Dovolená v Bulharsku: Do kterého letoviska vyrazit?

14. 3. 2023DestinaceBulharsko

Od Achtopolu po Balčik a ještě dál – téměř 400 kilometrů dlouhé bulharské pobřeží se táhne od hranic s Tureckem až po ty rumunské a nabízí nespočet míst, které slibují perfektní dovolenou. Odpočiňte si letos u Černého moře a přijměte naši pozvánku na rychlý výlet do těch nejoblíbenějších oblastí. Výběr správné lokality je totiž prvním krokem k tomu, abyste si svůj pobyt opravdu užili. 

Carevo

Naši dnešní pouť začneme od jihu v menším městě Carevu. Tato oblíbená lokalita především pro rodinnou dovolenou vás přivábí svou klidnou atmosférou. Městečko obklopují skály a spousta zeleně s dětskými hřišti, díky čemuž si tady kromě moře vychutnáte také procházky po okolí. Carevo má hned tři pláže – malou městskou pláž přímo v centru a dvě velké pláže Nestinarku a Arapyi s hotelovými komplexy. K těm se z města dostanete za pár minut autobusem za přibližně 2 BGN. Výhoda Careva spočívá v tom, že zde bydlí místní po celý rok, a proto se nemusíte obávat zavřených obchodů či restaurací na začátku nebo na konci sezóny. 

Lozenec

Naopak jen pár kilometrů vzdálený Lozenec je čistě sezónní, a proto sem doporučujeme vyrazit během července a srpna. Lozenec milují turisté, ale i Bulhaři primárně kvůli jeho široké a čisté pláži. Na té potkáte několik beach barů a menších bister, přičemž vynechat byste neměli ani návštěvu populárního baru Barcheto, který stojí na skále.

Primorsko 

Nedomluvíte se jinak než česky a rádi se i v zahraničí obklopujete krajany? Pak pro vás Primorsko neboli česká vesnice u moře bude ideální volbou. V létě v tomto jižním letovisku jen zřídka narazíte na další národnosti. Provozovatelé podniků proto ovládají češtinu na úctyhodné úrovni a rádi vám se vším pomohou. Primorsko zvládnete pěšky projít křížem krážem během jednoho odpoledne, a ačkoliv se zde nachází několik podniků pro mladší, navštěvují ho hlavně rodiny a starší generace. V Primorsku na vás čekají dvě pláže. Severní mívá větší vlny a také více lidí, zatímco ta jižní bývá klidnější a má pozvolnější vstup do moře.

Sozopol

Jste-li milovníky historie a architektury, podívejte se na naši nabídku hotelů v Sozopolu. Říká se, že jeho stará část patří mezi jedno z nejromantičtějších míst na bulharském pobřeží. V Sozopolu se můžete vykoupat buď na dlouhé centrální pláži, která leží na rozmezí staré a nové čtvrti, anebo na pláži Harmanite, která vás zase okouzlí svou šířkou. V létě se můžete v Sozopolu těšit také na festival umění Apollonia a s ním spojené divadelní hry, koncerty, či promítání filmů.

Pomorie

Pro ty, kteří neradi dlouho cestují z letiště do hotelu, máme perfektní řešení. Malebné městečko Pomorie se nachází pouhých 15 minut od letiště v Burgasu a nabízí jedinečný zážitek. No řekněte sami, kde jinde v Evropě uvidíte pláže s netradičním černým pískem? Pomorie leží na poloostrově, díky čemuž budete svědky dechberoucího východu i západu slunce nad mořem. Nezapomeňte ale navštívit také Muzeum soli a blahodárné bahenní lázně, jejichž bahno má léčivé účinky. Bulhaři ho získávají během těžby soli z místního jezera.

Ravda 

Předměstí Nesebaru Ravda se stává v posledních letech čím dál tím vyhledávanější lokalitou. Ubytovat se zde můžete v menších hotelích a penzionech s domácí atmosférou. Na plážích ani v ulicích se tady rozhodně nebudete muset prodírat davy turistů a potěší vás zajisté také mnohem přívětivější ceny. Do vyhlášeného starého Nesebaru si přitom dojedete za pár minut autobusem.

Nesebar

Perlu Černého moře vám asi nemusíme příliš představovat. Nesebar se jako většina pobřežních měst dělí na novou a starou část. Ta nová navazuje plynule na Slunečné pobřeží, stojí v ní většina hotelů a žijí tu lidé po celý rok. Staré město se řadí na seznam světového dědictví UNESCO, a to díky množství dochovaných památek z thráckých dob. Výhledem na ně i celý původní Nesebar se můžete pokochat třeba z městské pláže, u které se nachází několik hotelů z naší nabídky.

Slunečné pobřeží 

Slunečné pobřeží rozzáří oči všem, kteří jsou rádi v centru dění. Přes osm kilometrů dlouhá pláž podél vůbec nejvyhlášenějšího bulharského letoviska se postará o vaši zábavu ve všech směrech. Na každém rohu narazíte na podnik, který vás naláká na vynikající jídlo, karaoke večer, vodní dýmku, míchané drinky, DJ hrajícího populární hudbu, živou kapelu, casino, nebo na víno za zvuku šumějících vln. Slunečné pobřeží každoročně navštíví tisíce nejen mladých, ale i rodin s dětmi, které ocení lunapark, tržnice a široký výběr ubytování. Takzvaný Sluňák má navíc i skvělou polohu, jelikož se nachází vedle turisticky vyhledávaného Nesebaru a jen 40 minut od letiště.

Sveti Vlas

Poklidnější variantu Slunečného pobřeží ztělesňuje Sveti Vlas ležící na úpatí Balkánského pohoří, díky čemuž spojuje krásy mořské i horské přírody. Sveti Vlas je známý jedním z největších jachtařských přístavů v Bulharsku Marina Dinevi, kam se vejde až 300 jachet. Místní pláže se pak pyšní modrou vlajkou, tedy důkazem kvality a čistoty.

Obzor 

Pakliže za svou prioritu považujete soukromí, vaše pozornost by se měla stočit k odlehlejšímu městu Obzor. Rozprostírá se na půli cesty mezi pobřežními tepnami Varnou a Burgasem, a ačkoliv zde v posledních letech vyrostla řada nových a luxusních hotelů, stále není v porovnání s ostatními natolik turistické. Většina místních hotelů stojí přímo u pláže, což rozhodně považujeme za jeho velkou výhodu.

Svatý Konstantin a Helena

Možná vás překvapí, že titul nejstarší bulharské rekreační středisko patří městu Svatý Konstantin a Helena. Tato spíše vesnička byla vystavěna v roce 1955 a nachází se pouhých osm kilometrů od Varny. Jedná se o velmi tiché a klidné prostředí, jež bude vyhovovat každému, kdo si chce výhradně odpočinout a nemá zájem o bujarý život za branami hotelu.

Zlaté písky 

Druhým nejčastěji skloňovaným turistickým centrem ve spojení s Bulharskem jsou bezpochyby Zlaté písky. Ráj pro mladé i rodiny s dětmi, který získal své jméno podle zlatavé pláže lemující dlouhou ulici s několika řadami hotelů. Na Zlatých píscích vás čeká doslova vše, co by měla správná dovolená zahrnovat – luxusní ubytování, krásné moře a široká nabídka vyžití od diskoték přes bary, restauraci ve zmenšenině Eiffelovy věže nebo lodě Černá perla až po atrakce a obchody. Na rozdíl od Slunečného pobřeží mají Zlaté písky v docházkové vzdálenosti ale také zeleň. Nad údolím s hotely se totiž rozkládá rozlehlý les, ve kterém potkáte například i skalní klášter Aladža s českou stopou.

Albena 

Albena vznikla jako uzavřené uměle vytvořené letovisko pro turisty. Zážitek, který vám připraví, se proto příliš nedá srovnávat s ostatními zmíněnými místy. Tvoří ji moderní hotely pyramidového stylu, aquapark a široká šest kilometrů dlouhá pláž. K dispozici vám budou také sportovní hřiště, dětské prolézačky, bary, restaurace, nebo třeba lázně s léčivými prameny. Tuto údajně nejatraktivnější turistickou oblast si oblíbili především výletníci ze západních zemí, podle čehož také majitelé ubytovacích zařízení a podniků nastavili ceny. Faktem však zůstává, že Albena rozhodně stojí za to.

Na bulharském pobřeží si každý najde to své pravé ořechové. Záleží jen na vašich preferencích. Už víte, kam to bude? Objevte ty nejlepší restaurace ve vámi zvolené destinaci a nezapomeňte si před odletem přečíst také o osmi zážitcích, které udělají z vaší dovolené v Bulharsku nezapomenutelný zážitek.

Irakli: Skrytá pláž v Bulharsku, která vás dostane

Irakli: Skrytá pláž v Bulharsku, která vás dostane

13. 3. 2023BulharskoTipy na výlety

Když se řekne Bulharsko, co si představíte? Některým z vás možná jako první vyběhne na mysli obrázek přeplněných pláží, na kterých leží hlava na hlavě. Pokud je to i váš případ, pak vám rádi ukážeme, že to není tak úplně pravda. Bulharské pobřeží má totiž nejednu schovanou pláž, o které málokdo ví. Ta úplně nejhezčí z nich se jmenuje pláž Irakli a nachází se pouhých 30 kilometrů od turisticky oblíbeného Slunečného pobřeží. 

Číst více

8 zážitků, které udělají z Bulharska vaši nezapomenutelnou dovolenou

8 zážitků, které udělají z Bulharska vaši nezapomenutelnou dovolenou

13. 12. 2022DestinaceBulharskoZážitky

Chystáte se do Bulharska na dovolenou a říkáte si, co všechno může tato destinace nabídnout? Máme pro vás hned osm zážitků, díky kterým budete na svůj pobyt u Černého moře ještě dlouho vzpomínat. Kouzlo této balkánské země totiž nenajdete v hotelových resortech, ale naopak za jejich branami. Odškrtněte si všechny body z našeho seznamu a užijte si svou dovolenou se vším všudy. 

Číst více

10 důvodů proč milujeme Bulharsko

10 důvodů proč milujeme Bulharsko

12. 8. 2022DestinaceBulharsko

Bulharsko ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově je zemí s mnoha přednostmi. Nacházejí se zde atraktivní písčité pláže s pozvolným vstupem do vody a teplým Černým mořem, rozmanitá příroda s množstvím národních parků, města s romantickými historickými centry a mnoho dalšího. Cesta do Bulharska navíc trvá letadlem pouhé dvě hodiny! 

Číst více

Banitsa: Bulharský koláč, který obsahuje jogurt a balkánský sýr

Banitsa: Bulharský koláč, který obsahuje jogurt a balkánský sýr

7. 6. 2021DestinaceReceptyBulharskoChutě světa

Letní dovolená v Bulharsku je o koupání, přírodě, památkách, nízkých cenách potravin i suvenýrů a krátké době letu. Během pobytu v oblasti Varna nebo Burgas ochutnáte bulharské speciality, mezi které patří také banitsa (neboli banitza či banica). Pojďme si tento tradiční pokrm, který za pár korun seženete takřka na každém rohu, krátce představit!

Číst více

Tip na fotku – Hrad Ravadinovo

Tip na fotku – Hrad Ravadinovo

10. 5. 2021BurgasDestinaceBulharskoFoto tipy

Jedním z unikátních míst, které může Sozopol nabídnout, je bezesporu pohádkový Hrad Ravadinovo. Asi byste však nečekali, že si jej postavil bývalý bulharský zápasník a světový šampion Georgi Tumpalov.

Číst více

Dovolená v Bulharsku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Dovolená v Bulharsku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

5. 3. 2021DestinaceBulharskoRady na cestu

Poletíte v létě do Varny či Burgasu? Ať už si vyberete letovisko Sv. Konstantin a Helena, Zlaté Písky, Kranevo, Albena, Obzor, Elenite, Svatý Vlas, Slunečné pobřeží, Nesebar, Ravda, Pomorie, Sozopol, Primorsko či Lozenec, téměř všichni si v duchu položíte stejné otázky: Co si vzít s sebou? Potřebuju cestovní pas, případně vízum? Mám si v Česku proměnit peníze? Čeho se vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co tam kupovat a co ne? Týká se to především každého Čecha, pro kterého bude letošní dovolená v Bulharsku premiérou.

Číst více

Varna: Bulharské město, které ukrývá nejstarší zlatý poklad na světě

Varna: Bulharské město, které ukrývá nejstarší zlatý poklad na světě

3. 3. 2021DestinaceBulharskoVarnaTipy na výlety

Zamíříte v létě do proslulého bulharského letoviska Zlaté Písky? Anebo do nedalekého střediska Sv. Konstantin a Helena, Kranevo, Albena či Obzor? V tom případě si můžete udělat výlet do města Varna, populárního především mezi mladými lidmi. Přes den se lze koupat a opalovat na prostorné městské pláži, vydat se na nákupy či posedět v kavárně nebo restauraci. Po setmění v centru panuje poměrně pestrý noční život.

Číst více

Pomorie: Bulharské letovisko, jež se zavděčí i náročným dovolenkářům

Pomorie: Bulharské letovisko, jež se zavděčí i náročným dovolenkářům

1. 3. 2021DestinaceBurgasBulharsko

Pouhých 10 kilometrů od letiště v Burgasu se rozprostírá město Pomorie, ve kterém můžete strávit pohodovou letní dovolenou. Tato lokalita má mnoho předností – jednou z nich je snadná a rychlá dostupnost. Let z České republiky trvá dvě hodiny, následný transfer do hotelu zhruba dvacet minut. Co všechno lze v tomto bulharském letovisku na pobřeží Černého moře zažít a kde je možné se ubytovat?

Číst více

Sv. Konstantin a Helena: Nejstarší bulharské letovisko leží u města Varna

Sv. Konstantin a Helena: Nejstarší bulharské letovisko leží u města Varna

17. 2. 2021DestinaceVarnaBulharskoTipy na výlety

Šopský salát nejspíš dobře znáte. Jeho recept vznikl kolem roku 1955 v letovisku Družba, které se v současnosti jmenuje Sv. Konstantin a Helena. To se pyšní nejen komfortními hotely a písčitými plážemi, ale také téměř ideální polohou. Rozprostírá se pouhých 6 km od města Varna a 18 km od mezinárodního letiště. Čím je toto městečko zajímavé a proč lidé tráví letní dovolenou právě tady?

Číst více