Blue Style Blog - světem krok za krokem
Tlačítko Zpět nahoru
„Každému připadají hvězdy jiné. Tomu, kdo cestuje, ukazují cestu. Pro jiného jsou to jen světélka na nebi. Pro vědce je to problém k řešení.“ Antoine de Saint-Exupéry

Nejnovější příběhy z cestování

4 tváře dovolenkového ráje

Dovolená v Turecku:⁠ 4 tváře dovolenkového ráje

7. 7. 2023DestinaceTureckoTipy na výlety

Turecká riviéra, Antalye, 12:03 tureckého času. Na pláži v panuje charakteristická kombinace odpočinkového klidu a veselého ruchu. Děti se se smíchem proplétají mezi barevnými slunečníky, které vrhají svůj stín na osmahlá těla odpočívajících dospělých. Vzrušené zvuky nedaleko probíhajícího beachvolejbalového klání se mísí s tóny hudby nesoucí se z nedalekého letoviska. Barman v kiosku s nápoji přátelsky klábosí s kolemstojícími zákazníky, usmívá se a podupává si do rytmu, zatímco se sklenka v jeho ruce pomalu plní chladným šumivým nápojem. Čas téměř stojí. Taková je dovolená v Turecku!

Číst více

Tahtalı Dağı

Turecko: Poznejte turecký Olymp a jeho okolí

5. 7. 2023DestinaceTureckoTipy na výlety

Turecko nabízí mnoho zajímavých pamětihodností i přírodních krás, které si přímo říkají o to, aby se staly cílem jednoho z vašich výletů. A jedním z míst, které určitě stojí za návštěvu je nepochybně hora Tahtalı Dağı a její krásné okolí.

Číst více

Toulky překrásnou Madeirou

Madeira –⁠ tipy na výlety na Ostrově věčného jara (1. část)

3. 7. 2023MadeiraTipy na výletyPortugalsko

Madeira je překrásným přírodním klenotem Portugalska. Stvořená je především pro milovníky přírody a pěší turistiky, ale na své si tu přijdou i milovníci památek a pláží. Na výlety na Madeiře budete vzpomínat ještě dlouho!

Číst více

Salála

Ománská Salalah: 7 tipů na výlety, které si nesmíte nechat ujít

27. 6. 2023OmánDestinaceTipy na výlety

Když se řekne Blízký východ, pravděpodobně si leckdo z vás představí pouštní krajinu, velbloudí karavany a rozpálená skaliska lemující obzor. Ti, kteří jsou s tímto fascinujícím regionem seznámeni trochu blíže však určitě namítnou, že je toho zde k vidění mnohem více. A pro ománské město a region Salalah (česky Salála) to platí dvojnásob!

Číst více

Procházka po Marrákeši

Maroko: 7 důvodů, proč navštívit Marrákeš

21. 6. 2023DestinaceTipy na výletyMaroko

Marrákeš, kterému se díky zbarvení mnohých zdejších budov přezdívá „Červené město“, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Maroku. Proč? Toto bývalé sultánské město okouzlí každého návštěvníka svou nenucenou kombinací starého a nového. Vydejte se do bludiště úzkých uliček a nasajte jejich pohádkovou atmosféru, ve které jsme našli zalíbení nejen my, ale i slavný Winston Churchill.

Číst více

Krásy a zajímavosti slavné Alexandrie

Egypt: Krásy a zajímavosti slavné Alexandrie

13. 5. 2023DestinaceTipy na výletyEgypt

Vydejte se společně s námi do egyptské Alexandrie, egyptské město s bohatou historií a kulturním dědictvím, které proslulo například díky světoznámé Alexandrijské knihovně, Alexandrijskému národnímu muzeu, honosné mešitě Abú El-Abbáse Mursího a dalším pamětihodnostem.

Číst více

Liparské ostrovy

Liparské ostrovy: Stromboli, Lipari, Vulcano

5. 5. 2023SicílieDestinaceItálieTipy na výlety

Vypravte se za zážitky na rozmanité Liparské ostrovy! Čekají tu na vás pláže s černým pískem, koupání v zářivě modré vodě, bahenní jezírka, zajímavá krajina a mnoho dalšího…

Číst více

Fazayah

Pláž Fazayah – pohoda uprostřed nedotčené přírody

14. 4. 2023OmánDestinaceTipy na výlety

Kdo by nemiloval pláže… písek hřeje do chodidel, pohled na blankytné moře ladí oku i duši a sluneční paprsky barví svět dozlatova. Však také až první kroky po pláži pro mnohé z nás značí, že dovolená už oficiálně začala. I mezi plážemi jsou však ty obyčejnější, a pak ty, které se svou krásou vymykají. Jednou z těch druhých jmenovaných je bezesporu nádherná Fazayah. 

Číst více

Pamukkale

Pamukkale: „Bavlněný hrad“ v Turecku

30. 3. 2023TureckoFoto tipyTipy na výlety

Pamukkale patří mezi nejznámější a nejoblíbenější turistické atrakce Turecka. A není divu, jedná se o opravdu překrásné a zajímavé místo, které by si neměl nechat utéct žádný cestovatel.

Číst více

Marsa Matrouh

Marsa Matrouh: Objevte krásu i tajemství oázy Síwa

16. 3. 2023Marsa MatrouhDestinaceTipy na výletyEgypt

Chystáte se do překrásné severoegyptské destinace Marsa Matrouh? Tak si během své dovolené nezapomeňte udělat výlet do úchvatné oázy Síwa –⁠ stojí to za to!

Číst více

1 2 3 6