Blue Style Blog - světem krok za krokem
Tlačítko Zpět nahoru
„Každému připadají hvězdy jiné. Tomu, kdo cestuje, ukazují cestu. Pro jiného jsou to jen světélka na nebi. Pro vědce je to problém k řešení.“ Antoine de Saint-Exupéry

Nejnovější příběhy z cestování

Dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku: Přírodní krásy v okolí bulharské Varny

30. 8. 2023DestinaceBulharskoVarna

Láká vás dovolená v Bulharsku? Potom čtěte dále! Bulharsko totiž není jen krásné pobřeží s písčitými plážemi a skvělým nočním životem na nich. Je to také země s nádhernou, v mnohých ohledech navíc zcela unikátní přírodou. I v okolí turisticky populární Varny si můžete užít překrásné procházky panenskou krajinou bez davů turistů a poznat tak tuto balkánskou zemi z jeho méně známé stránky.

Číst více

Adrenalinové výlety do divoké přírody

Bulharsko: Adrenalinové výlety do divoké přírody

15. 3. 2023DestinaceBulharsko

Bulharsko – zlatý poklad Černomoří láká každoročně řadu turistů kromě dlouhých pláží se zlatavým pískem také na jedinečnou balkánskou přírodu. Odvezte si ze své letní dovolené adrenalinový zážitek a vydejte se s CK Blue Style za dobrodružstvím. Vyberte si z naší pestré nabídky SAFARI výletů, na které můžete vyrazit téměř odkudkoliv.

Číst více

Bulharské léto plné festivalů

Bulharské léto plné festivalů. Na který vyrazíte?

14. 3. 2023DestinaceBulharsko

Okořeňte svou dovolenou u Černého moře letním festivalem a oslavte bulharskou kulturu společně s místními. Tyto slavnosti se pravidelně konají v turisticky oblíbených místech po celém pobřeží a byla by vážně škoda, kdybyste je propásli. Nezmeškejte svou šanci a vydejte se s CK Blue Style na Balkánský poloostrov za zážitky.

Číst více

Dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku: Do kterého letoviska vyrazit?

DestinaceBulharsko

Od Achtopolu po Balčik a ještě dál – téměř 400 kilometrů dlouhé bulharské pobřeží se táhne od hranic s Tureckem až po ty rumunské a nabízí nespočet míst, které slibují perfektní dovolenou. Odpočiňte si letos u Černého moře a přijměte naši pozvánku na rychlý výlet do těch nejoblíbenějších oblastí. Výběr správné lokality je totiž prvním krokem k tomu, abyste si svůj pobyt opravdu užili.

Číst více

Poznejte krásy jeho vnitrozemí

Bulharsko: Poznejte krásy jeho vnitrozemí

13. 3. 2023Bulharsko

Stejně tak jako turisté znají z Česka často jenom Prahu, podobně to má i Bulharsko s mořem. Krásy této balkánské země ale zdaleka nekončí na jejím černomořském pobřeží. Nejste fanoušky válecí dovolené nebo už jste v Bulharsku byli tolikrát, že pláž začíná být nuda? Udělejte změnu a vydejte se do vnitrozemí, kde na vás čeká úchvatná příroda, přes 40 pohoří, národní parky, kláštery, původní vesničky, dechberoucí architektura a historie. Abychom vám usnadnili směr, kterým se při vaší příští návštěvě Bulharska vydáte, ukážeme vám pár zajímavých míst, které byste na cestě vnitrozemím rozhodně neměli minout. 

Číst více

Ochutnejte Bulharsko

Ochutnejte Bulharsko: Tipy na ty nejlepší podniky na pobřeží

Bulharsko

Tipnete si, jak rychle si dokážete zamilovat Bulharsko? Ochutnejte místní speciality a uvidíte, že vám k tomu postačí jedno sousto. Všichni přece víme, že láska prochází žaludkem. Vydejte se během své dovolené poznat chutě Balkánu za brány hotelu. Tady je našich několik tipů na restaurace, která vás určitě nezklamou. 

Číst více

Irakli

Irakli: Skrytá pláž v Bulharsku, která vás dostane

BulharskoTipy na výlety

Když se řekne Bulharsko, co si představíte? Některým z vás možná jako první vyběhne na mysli obrázek přeplněných pláží, na kterých leží hlava na hlavě. Pokud je to i váš případ, pak vám rádi ukážeme, že to nemusí být tak úplně pravda. Bulharské pobřeží má totiž nejednu schovanou pláž, o které málokdo ví. Ta úplně nejhezčí z nich se jmenuje pláž Irakli a nachází se pouhých 30 kilometrů od turisticky oblíbeného Slunečného pobřeží. 

Číst více

Skalní klášter Aladža

Skalní klášter Aladža: bulharská kulturní památka s českou stopou

DestinaceBulharsko

Karel a Herman Škorpilovi – jména dvou bratrů pocházejících z Vysokého Mýta, kterým se začátkem 20. století podařilo objevit jednu z nejznámějších národních památek Bulharska. Skalní klášter Aladža je nejzachovalejší stavbou svého druhu. Nachází se, co by kamenem dohodil, od populárního letoviska Zlaté písky a řadí se mezi nejnavštěvovanější turistická místa. Vydejte se společně s Blue Style po stopách českých archeologů a objevte příběh místních mnichů. 

Číst více

Romantika na ostrově Svaté Anastázie v Bulharsku

Fotoreportáž: Romantika na ostrově Svaté Anastázie v Bulharsku

10. 3. 2023DestinaceBurgasBulharskoFoto tipy

Nachází se jen 6,5 kilometrů od Burgasu, jeho rozloha činí pouhých 0,01 km2, přezdívalo se mu Bolševik a najdete na něm jediný ostrovní klášter v Bulharsku. Vydejte se s námi na prohlídku jediného obydleného ostrova v bulharském Černomoří a poznejte romantický ostrov Svaté Anastázie. 

Číst více

8 zážitků, které udělají z Bulharska vaši nezapomenutelnou dovolenou

13. 12. 2022DestinaceBulharskoZážitky

Chystáte se do Bulharska na dovolenou a říkáte si, co všechno může tato destinace nabídnout? Máme pro vás hned osm zážitků, díky kterým budete na svůj pobyt u Černého moře ještě dlouho vzpomínat. Kouzlo této balkánské země totiž nenajdete v hotelových resortech, ale naopak za jejich branami. Odškrtněte si všechny body z našeho seznamu a užijte si svou dovolenou se vším všudy. 

Číst více