Blue Style Blog - světem krok za krokem
Tlačítko Zpět nahoru
„Každému připadají hvězdy jiné. Tomu, kdo cestuje, ukazují cestu. Pro jiného jsou to jen světélka na nebi. Pro vědce je to problém k řešení.“ Antoine de Saint-Exupéry

Nejnovější příběhy z cestování

Ománská Salalah

OmánDestinaceTipy na výlety

OmánDestinaceTipy na výlety

Ománská Salalah: 7 tipů na výlety, které si nesmíte nechat ujít

  •  14. února 2024

Když se řekne Blízký východ, pravděpodobně si leckdo z vás představí pouštní krajinu, velbloudí karavany a rozpálená skaliska lemující obzor. Ti, kteří jsou s tímto fascinujícím regionem seznámeni trochu blíže však určitě namítnou, že je toho zde k vidění mnohem více. A pro ománské město a region Salalah (česky Salála) to platí minimálně dvojnásob.

Číst více

Ománská kuchyně: Pohádka tisíce a jedné chuti

OmánChutě světa

OmánChutě světa

Co ochutnat v Ománu: Pohádka tisíce a jedné chuti

  •  14. února 2024

Ománská kuchyně možná není ve světě tak populární jako kuchyně z jiných arabských kultur. To však v žádném případě neznamená, že by neměla co nabídnout! Pojďte se společně s námi ponořit do exotických chutí a vůní a říct si, co ochutnat v Ománu.

Číst více

Omán: 5 tajemných pevností, které potěší vaši dobrodružnou duši

OmánDestinaceTipy na výlety

OmánDestinaceTipy na výlety

Tipy na výlety v Ománu: Objevte 5 tajemných ománských pevností

  •  10. ledna 2024

Omán, země bohatá na historii a kulturu, skrývá za svými hranicemi více než 500 pevností, což z něj činí fascinující destinaci pro milovníky dobrodružství a historie. Každá z nich nese svůj vlastní příběh a odkazuje na slavné éry, kdy pevnosti hrály klíčovou roli v ochraně a prosperitě Ománu. Přinášíme vám tipy na výlety v Ománu v podobě pěti nejvýznamnějších z nich, které vás jistě nalákají k objevování kouzla této krásné orientální země.

Číst více

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁDÍ OMÁNU

OmánDestinace

OmánDestinace

Přírodní krásy Ománu: 5 nejkrásnějších pouštních údolí zvaných „vádí“

  •  3. ledna 2024

Přírodní krásy Ománu lákají stále více milovníků romantiky a dobrodružství. Jedním z takových lákadel jsou malebná pouštní údolí, kterým se říká vádí. Ta nabízejí návštěvníkům nezapomenutelné výhledy na někdy až mimozemsky působící skalnaté scenérie. Abyste měli alespoň malou představu o tom, jaké neskutečné podívané Omán skrývá, přinášíme vám seznam pěti nejkrásnějších vádí, která můžete v této kouzelné zemi navštívit.

Číst více

Last Minute zájezdy, aneb utečte před zimou do tepla

OmánRas Al KhaimahDestinaceEgypt

OmánRas Al KhaimahDestinaceEgypt

Last Minute zájezdy: Utečte před zimou do teplých krajin

  •  30. listopadu 2023

Zbyla vám ještě nějaká dovolená a chatu jste už zazimovali? Co takhle vyrazit někam do tepla? Last Minute zájezdy jsou ideální volbou pro super dovolenou za dobrý peníz a ještě se v tomto nevraživém počasí ohřejete. A co víc, můžete u toho poznat kulturu jiných zemí, potkat spoustu milých lidí a zajistit si zážitky na celý život.

Číst více

Omán: Musandamské fjordy

OmánDestinaceTipy na výlety

OmánDestinaceTipy na výlety

Musandamské fjordy: Skvělý tip na výlet v kouzelném Ománu!

  •  24. listopadu 2023

Do výšky se šplhající a do zářivě modrého oceánu se nořící skály ohromujících hor, malé rybářské vesničky ukryté v úzkých dlouhých zálivech, bohatý a barevný svět pod hladinou moře či setkání s delfíny? Pokud chcete tohle všechno vidět a zažít, máme pro vás super tip na výlet Musandamské fjordy v kouzelném Ománu! 

Číst více

Experti na cestách

OmánExperti na cestách

OmánExperti na cestách

Experti na cestách: 44. díl

  •  23. listopadu 2023

Chcete prožít dovolenou plnou vůní, chutí a barev? Tak se s námi vypravte do Ománu! Seznámit se s tímto arabským klenotem můžete v dnešním speciálu Expertů na cestách. Hlavní výhody? Přímé lety z Prahy, čistota, bezpečnost, přírodní a kulturní bohatství, vřelí obyvatelé a mnoho dalšího. Objevte záhadné ruiny města Ubar, zažijte dobrodružnou jízdu pouští, pohlaďte si velblouda, udělejte si piknik a nasajte vůni kadidla –⁠ zažijte Omán!

Číst více

Omán nabízí nekonečné písčité pláže

OmánTipy Lenky PátekDestinace

OmánTipy Lenky PátekDestinace

Noc v ománské poušti je úžasný zážitek, doporučuje Lenka Pátek

  •  20. října 2023

Loni jsem procestovala Omán a musím se přiznat, že bych se tam klidně ihned vrátila. Jedním z nejúžasnějších zážitků, které vás v této okouzlující orientální destinaci mohou potkat, je přenocování v poušti. Láká vás takové dobrodružství? S cestovní kanceláří Blue Style to můžete vyzkoušet! A co je důležité – bez obav a složitého zařizování. Stačí, když se sejdete s delegátem a požádáte ho, aby vám domluvil výlet nazvaný Kouzelná poušť: od západu slunce do svítání.

Číst více

Nejkrásnější pláže Ománu

OmánDestinace

OmánDestinace

Dovolená v Ománu: Nejkrásnější pláže orientálního ráje

  •  16. října 2023

Láká vás dovolená v Ománu? Měla by! Tento klenot Blízkého východu nabízí totiž všechno, na co si jen vzpomenete. Majestátní hory, úchvatné přírodní scenérie, tajemná historická města, skvostné oázy, zlatavé pouštní duny, komfortní hotelové resorty s perfektními službami, průzračně čisté moře i dokonalé bělostné a zlatavé pláže. Tak s námi pojďte objevit ty nejkrásnější z nich!

Číst více

Fazayah

OmánDestinaceTipy na výlety

OmánDestinaceTipy na výlety

Pláž Fazayah – pohoda uprostřed nedotčené přírody

  •  14. dubna 2023

Kdo by nemiloval pláže… písek hřeje do chodidel, pohled na blankytné moře ladí oku i duši a sluneční paprsky barví svět dozlatova. Však také až první kroky po pláži pro mnohé z nás značí, že dovolená už oficiálně začala. I mezi plážemi jsou však ty obyčejnější, a pak ty, které se svou krásou vymykají. Jednou z těch druhých jmenovaných je bezesporu nádherná Fazayah. 

Číst více