Blue Style Blog - světem krok za krokem
Tlačítko Zpět nahoru
„Každému připadají hvězdy jiné. Tomu, kdo cestuje, ukazují cestu. Pro jiného jsou to jen světélka na nebi. Pro vědce je to problém k řešení.“ Antoine de Saint-Exupéry

Nejnovější příběhy z cestování

ZážitkyTurecko

ZážitkyTurecko

Zažijte tureckou masáž v tradičních tureckých lázních hammam

  •  14. února 2024

Chystáte se do Turecka a chcete během dovolené podpořit ještě více svoje zdraví? Vyzkoušejte tradiční turecké lázně zvané hammam! 

Číst více

Bodrum je Turecko s řeckou atmosférou, vypráví Lenka Pátek

BodrumTipy Lenky PátekDestinaceTurecko

BodrumTipy Lenky PátekDestinaceTurecko

Bodrum je Turecko s řeckou atmosférou, vypráví Lenka Pátek

  •  27. října 2023

Během červencové návštěvy Bodrumu jsem si uvědomila, že tato malebná oblast je v podstatě fúzí dvou destinací. Jak to myslím? Pobývala jsem na jihozápadě Turecka, ale přitom jsem všude kolem sebe vnímala tradiční řeckou atmosféru. Tento pocit umocňovaly rozvaliny kostelíků, kamenné domy a klasické větrné mlýny. Ještě začátkem třicátých let minulého století totiž většinu obyvatel tvořili ortodoxní Řekové. Kromě toho mě v Bodrumu zaujala příroda, úžasně čisté moře a výtečná kuchyně!

Číst více

Nejkrásnější pláže Turecké riviéry

Turecká riviéraDestinaceTurecko

Turecká riviéraDestinaceTurecko

Dovolená v Turecku: Nejkrásnější pláže Turecké riviéry

  •  26. října 2023

Turecko je rozhodně rájem pro všechny milovníky nádherných pláží s výhledem na mořské vlny lesknoucí se ve slunci a bohatým vyžitím. Pláže Turecké riviéry nabízí jak písek, tak oblázky, velké prostorné pláže i malé romantické zátoky. To vše často obklopeno impozantní tureckou krajinou nebo malebnými městečky.

Číst více

3 tipy na nejlepší All inclusive

DestinaceŘeckoTureckoEgypt

DestinaceŘeckoTureckoEgypt

All Inclusive: Kam vyrazit za tím nejlepším?

  •  24. října 2023

Kde si užijete to nejlepší All Inclusive? Není snad těžšího úkolu, než vybrat jen jednu destinaci, kde nejlépe vaří a kde se opravdu nejlépe najíte. Každá země má svou specifickou kuchyni a každý preferujte trošku něco jiného. Pojďte se i přesto s námi podívat na pár destinací, kde hlad rozhodně mít nebudete!

Číst více

Bodrum –⁠ 5 důvodů, proč navštívit perlu egejského pobřeží

BodrumDestinaceTurecko

BodrumDestinaceTurecko

Dovolená v Turecku: 5 důvodů, proč navštívit Bodrum, perlu egejského pobřeží

  •  20. září 2023

Turecko je krásná země, bohatá na kulturní dědictví, nádhernou přírodu a fascinující cestovatelské lokality. Jedním ze zářivých klenotů této dovolenkové destinace je právě město Bodrum, jež leží na egejském pobřeží.

Číst více

Káva napříč kulturami

DestinaceŘeckoChutě světaTureckoItálieEgyptSpojené arabské emiráty

DestinaceŘeckoChutě světaTureckoItálieEgyptSpojené arabské emiráty

Káva v zahraničí: Zachutná vám Itálie, Řecko, Turecko nebo Arábie?

  •  15. září 2023

Káva rozhodně patří mezi nejoblíbenější nápoje na světě, její konzumace má dlouhou historii a příprava této lahodné pochutiny se v průběhu let vyvíjela a měnila. Dá se udělat na mnoho způsobů a různé kultury ji připravují rozdílně. Pojďte se s námi podívat, na jakou kávu se můžete těšit na své dovolené v zahraničí.

Číst více

Dovolená v Turecku

DestinaceChutě světaTurecko

DestinaceChutě světaTurecko

Dovolená v Turecku: 3 pokrmy turecké kuchyně, které si zamilujete

  •  15. srpna 2023

Do Turecka jsem poprvé přijížděl s různými očekáváními, ta kulinářská mezi ně ovšem nepatřila. O to větší bylo mé překvapení, když jsem měl poprvé možnost zakusit turecké All Inclusive! Dovolená v Turecku se totiž ukázala být zážitkem pro všechny smysly.

Číst více

4 tváře dovolenkového ráje

DestinaceTureckoTipy na výlety

DestinaceTureckoTipy na výlety

Dovolená v Turecku:⁠ 4 tváře dovolenkového ráje

  •  7. července 2023

Turecká riviéra, Antalye, 12:03 tureckého času. Na pláži v panuje charakteristická kombinace odpočinkového klidu a veselého ruchu. Děti se se smíchem proplétají mezi barevnými slunečníky, které vrhají svůj stín na osmahlá těla odpočívajících dospělých. Vzrušené zvuky nedaleko probíhajícího beachvolejbalového klání se mísí s tóny hudby nesoucí se z nedalekého letoviska. Barman v kiosku s nápoji přátelsky klábosí se zákazníky, usmívá se a podupává si do rytmu, zatímco se sklenka v jeho ruce pomalu plní chladným šumivým nápojem. Čas téměř stojí.

Číst více

Tahtalı Dağı

DestinaceTureckoTipy na výlety

DestinaceTureckoTipy na výlety

Turecko: Poznejte turecký Olymp a jeho okolí

  •  5. července 2023

Turecko nabízí mnoho zajímavých pamětihodností i přírodních krás, které si přímo říkají o to, aby se staly cílem jednoho z vašich výletů. A jedním z míst, které určitě stojí za návštěvu je nepochybně hora Tahtalı Dağı a její krásné okolí.

Číst více

Řeka Manavgat

Turecká riviéraDestinaceTurecko

Turecká riviéraDestinaceTurecko

Turecká riviéra: Zažijte dobrodružství i poznání na řece Manavgat a v malebném Side

  •  24. dubna 2023

Turecká riviéra je regionem neskutečných přírodních krás a její pobřeží není v tomto ohledu výjimkou. Od zasněžených vrcholků pohoří Taurus až po pobřeží Středozemního moře se řeka Manavgat táhne krajinou jako azurová stuha a zásobí ji tolik potřebnou vláhou. Během tisíců a tisíců let zde navíc vytvořila opravdu působivé prostředí, které pohladí duši každého milovníka přírody a jejích krás. 

Číst více