ostrov Archivy - Blue Style Blog
Tlačítko Zpět nahoru
„Každému připadají hvězdy jiné. Tomu, kdo cestuje, ukazují cestu. Pro jiného jsou to jen světélka na nebi. Pro vědce je to problém k řešení.“ Antoine de Saint-Exupéry

Nejnovější příběhy z cestování

Salamis

KyprSeverní KyprTipy na výlety

KyprSeverní KyprTipy na výlety

Salamis: Severní Kypr ukrývá ruiny starověkého hlavního města

  •  16. července 2024

Ostrov Kypr se pravidelně řadí mezi destinace s nejčistší vodou na koupání. Důvodů, proč strávit dovolenou právě zde, je však mnohem více. Prostorné písčité pláže, komfortní hotel, v němž vám nebude nic chybět, dále příroda a památky. Těch je tu poměrně dost. Budete-li pobývat v Severním Kypru, neváhejte navštívit Salamis. Tento starověký řecký městský stát, respektive jeho ruiny, se rozprostírá na východním pobřeží. Konkrétně v ústí řeky Pedieos, 6 km severně od současného města Famagusta. Letovisko Bafra, které leží na opačné straně, je vzdálené 30 kilometrů.

Číst více

cestovatel Richie představuje Severní Kypr

KyprSeverní KyprDestinace

KyprSeverní KyprDestinace

Severní Kypr: Poznejte s námi tureckou část ostrova

  •  6. června 2022

Kypr je třetí největší ostrov ve Středozemním moři, dělí se na dvě části. Tu větší – jižní – zabírá Kyperská republika, která je součástí Evropské unie. Žijí v ní převážně kyperští Řekové, označovaní též jako řečtí Kypřané. Severní třetina ostrova nese název Severní Kypr (oficiálně Severokyperská turecká republika), ovládá ji Turecko a bydlí v ní především kyperští Turci, respektive turečtí Kypřané. Klienti CK Blue Style mohou – počínaje sezónou Léto 2022 – strávit dovolenou na jihu i na severu. Proč se vydat směr Severní Kypr? To pochopíte díky následující fotoreportáži z května 2022.

Číst více