Blue Style Blog - světem krok za krokem
Tlačítko Zpět nahoru
„Každému připadají hvězdy jiné. Tomu, kdo cestuje, ukazují cestu. Pro jiného jsou to jen světélka na nebi. Pro vědce je to problém k řešení.“ Antoine de Saint-Exupéry

Nejnovější příběhy z cestování

Zipline Cabo Verde aneb adrenalin na ostrově Sal

DestinaceSalKapverdy

DestinaceSalKapverdy

Dovolená na Kapverdách: Zipline Cabo Verde aneb adrenalin na ostrově Sal

  •  4. prosince 2023

Kapverdy jsou známé jako ráj pro milovníky vodních sportů, zažít se tu však dá i jiný adrenalin, než prohánět se po vlnách. Vítr okolo uší vám ale bude svištět tak jako tak, protože řeč je o místním lanovém skluzu Zipline Cabo Verde.

Číst více

Co ochutnat na Kapverdách: Grogue

DestinaceChutě světaKapverdy

DestinaceChutě světaKapverdy

Co ochutnat na Kapverdách: Grogue, kapverdský rum

  •  27. listopadu 2023

Tak jako obyvatelé našich končin nedají dopustit na pivo či víno i Kapverďané mají svůj tekutý národní poklad. Jedná se o zvláštní druh rumu zvaný grogue, grogu či grogo. Až budete tedy na své dovolené přemýšlet, co na Kapverdách ochutnat, tuto alkoholickou dobrotu si určitě nenechte ujít! 

Číst více

Kapverdská kuchyně

DestinaceChutě světaKapverdy

DestinaceChutě světaKapverdy

Kapverdská kuchyně: Deset ostrovů, tisíc chutí

  •  21. listopadu 2023

Kapverdské ostrovy jsme si opravdu zamilovali a jejich nádherným plážím se zlatavým pískem a průzračným vodám vyhřátého Atlantiku jsme již věnovali nejeden článek. Co však prozatím zůstávalo poněkud stranou, byla kapverdská kuchyně. To jsme se rozhodli dnes napravit.

Číst více

Pedra de Lume

SalDestinaceKapverdy

SalDestinaceKapverdy

Dovolená na Kapverdách: Nevšední krása salinas Pedra de Lume

  •  15. listopadu 2023

Už jste byli na Kapverdských ostrovech? Že ne? Potom je ten nejvyšší čas se sbalit a tento jedinečný kout Země prozkoumat až do posledního zrnka písku na zdejších zlatavých plážích! Ty však ani zdaleka nejsou to jediné, co na Kapverdách můžete obdivovat. Například na ostrově Sal se nachází opuštěný solný lom Pedra de Lume, který určitě stojí za vaši pozornost.

Číst více

Co si nenechat utéct na kapverdském ostrově Sal

DestinaceSalKapverdy

DestinaceSalKapverdy

Dovolená na Kapverdách: Co si nenechat utéct na ostrově Sal

  •  12. listopadu 2023

Přemýšlíte o dovolené? Kapverdy jsou skvělou volbou! Vydejte se s námi na úchvatný ostrov Sal! Abyste si ho užili naplno, přinášíme vám tipy na nejkrásnější a nejzajímavější místa, která byste si při jeho návštěvě určitě neměli nechat ujít.

Číst více

Skvosty mořského světa na ostrově Sal

DestinaceSalKapverdy

DestinaceSalKapverdy

Dovolená na Kapverdách: Skvosty mořského světa na ostrově Sal

  •  8. listopadu 2023

Kapverdské ostrovy jsou známé svými krásnými prosluněnými plážemi s jemným pískem a azurově modrým mořem. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Sal nabízející dokonalé podmínky pro vodní sporty, ale také zázemí pro odpočinek ve skvěle zařízených hotelových komplexech a řadu zajímavých míst, kam se můžete vypravit na výlet. Co vidět na Salu si řekneme v následujícím článku.

Číst více

Dovolená na Kapvedách

SalDestinaceKapverdy

SalDestinaceKapverdy

Dovolená na Kapverdách: 4 nejkrásnější pláže ostrova Sal

  •  29. října 2023

Průzračné vody Atlantiku odrážejí paprsky afrického slunce, které hřeje prakticky celý rok, a přívětivé úsměvy místních obyvatel vás doprovázejí na každém kroku. Takový je kapverdský ostrov Sal, který vás zahřeje na těle i na duši. Jeho snad největším lákadlem jsou ovšem zlatavé pláže s tím nejjemnějším pískem. Pojďme se společně podívat na ty nejkrásnější pláže ostrova Sal!

Číst více

Kapverdská morna

DestinaceKapverdy

DestinaceKapverdy

Kapverdská morna: Smutná muzika z ostrovů plných úsměvů

  •  21. října 2023

Kapverdská morna vypráví příběh jednoho národa. V jejích teskných melodiích se odráží pocity celých generací odloučených od domova, jejich smutku, utrpení a zároveň neutuchající naděje Kapverďanů, že jednou opět uvidí svou rodnou zem. Pro tento stesk po vlasti mají dokonce slovo – sodade.

Číst více

Kam v září na dovolenou?

DestinaceŘeckoEgyptKapverdy

DestinaceŘeckoEgyptKapverdy

Dovolená v září: Egypt, Kapverdy nebo Řecko?

  •  11. září 2023

Všimli jste si, že rána jsou v poslední době chladnější, dny kratší a paprsky slunce sice ještě hřejí, ale jako by také pomalu ztrácely svůj letní elán? Neříká se nám to snadno, avšak diagnóza je jasná –⁠ léto nás pomalu opouští a je jen otázkou času, kdy budeme muset vyměnit tílka a šortky za podzimní kabáty a ledový drink na zahrádce za horký čaj u krbu. Další variantou je dovolená v září!

Číst více

Kapverdy –⁠ Jedinečná kultura plná úsměvů

DestinaceKapverdy

DestinaceKapverdy

Kapverdy –⁠ Jedinečná kultura plná úsměvů

  •  24. srpna 2023

Bílé pláže, tyrkysový oceán, zářící slunce a uvolněná atmosféra plná smíchu a pohody. No není to ráj? Ano, to je a my víme kde! Zavítejte s námi na Kapverdské ostrovy a poznejte místní kulturní bohatství. 

Číst více