Blue Style Blog - světem krok za krokem
Tlačítko Zpět nahoru
„Každému připadají hvězdy jiné. Tomu, kdo cestuje, ukazují cestu. Pro jiného jsou to jen světélka na nebi. Pro vědce je to problém k řešení.“ Antoine de Saint-Exupéry

Nejnovější příběhy z cestování

Filmová místa

DestinaceŘeckoTuniskoKefalonieSpojené arabské emirátyMaroko

DestinaceŘeckoTuniskoKefalonieSpojené arabské emirátyMaroko

Tunisko, Maroko, Řecko… Kde se natáčely slavné filmy a seriály?

  •  17. října 2023

Patříte mezi filmové a seriálové nadšence, kteří rádi navštěvují místa z oblíbených snímků? Tak je tenhle článek přesně pro vás! Vydejte se s námi do míst, kde se natáčely slavné filmy a seriály!

Číst více

Středomořská kuchyně

DestinaceŘeckoTuniskoEgypt

DestinaceŘeckoTuniskoEgypt

Středomořská kuchyně: Netradiční dobroty z Řecka, Tuniska a Egypta!

  •  27. září 2023

Středomoří. Stovky ostrovů a ostrůvků omývaných průzračným mořem, nádherná příroda, krásné počasí po většinu roku a tisíce let stará historie kam jen oko pohlédne… to jsou pouze některé z důvodů, proč tento kouzelný region volí každoročně za svou dovolenkovou destinací statisíce lidí z celého světa. Nás dnes bude zajímat světově proslulá a milovaná středomořská kuchyně. Byla by totiž škoda nezakusit zdejší okouzlující atmosféru všemi smysly! 

Číst více

Dovolená v Tunisku: 5 nejkrásnějších pláží tuniské pevniny

DestinaceTunisko

DestinaceTunisko

Dovolená v Tunisku: 5 nejkrásnějších pláží tuniské pevniny

  •  24. září 2023

Tunisko je velmi oblíbenou turistickou destinací v severní Africe. Cestovatelé zemi vyhledávají pro její dlouhou letní sezónu, skvělou středomořskou kuchyni, luxusní hotelové komplexy a dlouhé písčité pláže s průzračnou vodou. Nejhezčí a nejzajímavější z nich se nachází na tuniské pevnině a patří mezi ty vůbec nejkrásnější pláže celého Středozemního moře. Pojďte se s námi na tuniské pláže společně podívat a objevit tak jejich nepopsatelnou krásu!

Číst více

Objevte perly Tuniska

DestinaceTunisko

DestinaceTunisko

Objevte perly Tuniska: historické Kartágo a romantické Sidi Bou Said

  •  25. srpna 2023

Tunisko dlouhodobě patří mezi oblíbené cíle mnoha turistů, kteří sem míří za nekonečnými plážemi a tyrkysovým Středozemním mořem. Tato malá země na severu Afriky toho ale nabízí mnohem víc! Na své si zde přijdou zejména milovníci historie a architektury. Vydejte se proti proudu času a objevte ty nejkrásnější památky Tuniska v podobě Kartága a Sidi Bou Said!

Číst více

Rodinná dovolená v Tunisku

DestinaceDjerbaTunisko

DestinaceDjerbaTunisko

Rodinná dovolená na Djerbě: Nekonečná zábava pro celou rodinu!

  •  7. srpna 2023

Toužíte najít ideální místo, kam byste vyrazili se svou rodinou na dovolenou? Patří mezi vaše požadavky krátký let, písčité pláže, hotely s aquaparky, bohaté vyžití a All Inclusive za rozumnou cenu? Pak byste měli sbalit kufry, celou rodinu a sednout na první letadlo směr Djerba.

Číst více

Harissa

DestinaceChutě světaTunisko

DestinaceChutě světaTunisko

Harissa: pálivá pasta z chilli papriček

  •  31. března 2023

Pokud jste už někdy byli v Tunisku, Maroku nebo v některé ze zemí Blízkého východu, určitě jste se seznámili s pálivou pastou harissa. A jestliže se sem teprve chystáte, nepochybně tuto místní oblíbenou ingredienci ochutnáte, neboť je častou součástí zdejších pokrmů.

Číst více

Experti na cestách

DestinaceDjerbaTuniskoExperti na cestách

DestinaceDjerbaTuniskoExperti na cestách

Experti na cestách: 28. díl

  •  22. března 2023

Hlavním tématem nového dílu Expertů na cestách je tentokrát cestování s dětmi. Jak si vybrat vhodnou destinaci a hotel, jak se připravit na cestu letadlem, jak je to s odbavením kočárku, autosedaček a dalšího vybavení, vám poradí Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style a maminka tří dětí. O své zkušenosti a kritéria pro výběr rodinné dovolené se podělí i moderátorka, modelka a miss ČR z roku 2004 Jana Doleželová. A nebude chybět ani tip na oblíbenou jarní destinaci, kterou je přívětivá tuniská Djerba.

Číst více

tuniské letovisko Hammamet

DestinaceTunisko pevninaTunisko

DestinaceTunisko pevninaTunisko

Hammamet: Tuniské letovisko zaujme hotely, plážemi i medinou

  •  29. srpna 2022

Nejstarší přímořské letovisko na tuniské pevnině nese název Hammamet a rozprostírá se na východním pobřeží, 13 km od města Nabeul a 65 km od hlavního města Tunis. Už jste v něm trávili dovolenou? Pokud ne, pojďme se nyní společně podívat, jak to v něm vypadá. Jeho hlavní devízou jsou široké písčité pláže, hotelové komplexy s režimem all inclusive a zajímavá architektura v historickém centru z 15. století. Nechybí ani malý rybářský přístav.

Číst více

10 důvodů, proč milujete Tunisko

DestinaceTunisko

DestinaceTunisko

10 důvodů, proč milujete Tunisko

  •  12. května 2022

Tunisko milujete natolik, že bylo opravdu obtížné vybrat jen 10 důvodů. Ať už pro úsměvy místních obyvatel, kteří jsou proslulí svou veselou a přátelskou povahou, pro nádherné pláže s jemným pískem, omývané průzračným oceánem nebo pro jeho orientální šarm a vůně, které jsou cítit doslova na každém kroku. Do Tuniska je zkrátka opravdu snadné se zamilovat!

 

Číst více

Tunisko

Kniha výletůDestinaceDjerbaTunisko

Kniha výletůDestinaceDjerbaTunisko

Djerba: výlety za zábavou

  •  1. května 2022

Číst více