Petra Menzelová – Rhodos

Život delegáta

Banner Delegáta

 

Kdy začal váš příběh delegáta?

Jako delegátka jsem začala pracovat v roce 2018, kdy jsem na svoji první sezonu odletěla na řecký ostrov Rhodos, kterému jsem naprosto propadla… Od té doby jezdím jen sem.

Co vás vedlo k tomu, stát se delegátem?

Studovala jsem VŠ se zaměřením na cestovní ruch, také hodně cestovala, a to i na univerzitě v rámci studijních pobytů. Pracovala jsem pro CK jako animátor a poznala jsem mnoho destinací. Po několikáté zakončené sezoně v pozici animátora jsem však cítila, že potřebuju změnu. Chtěla jsem zůstat v cestovním ruchu, žít v zahraničí, cestovat, poznávat, cítit svobodu… Pozice delegátky pro mě tudíž byla v tu chvíli jasnou volbou.

Můžete popsat ve stručnosti, jak probíhá den delegáta?

Každý den je jiný, originální a nezapomenutelný. Práce delegáta během hlavní sezóny a v celkově vytížených destinacích je nepochybně náročná, zejména psychicky. Další a další klienti přilétají skoro každý den. Po jejich přivítání na letišti a zajištění bezproblémového transferu do hotelů následují uvítací schůzky na hotelech. Delegát může mít až 20 schůzek během dne, a to v různých částech ostrova, proto většinou začíná ráno a svoji práci končí až večer. Během celého dne navíc zůstává také na telefonu a řeší různé zapeklité požadavky či problémy klientů. Někdy je toho více, někdy méně. Některé situace jsou komplikované, jiné spíš zábavné či milé. Jedná se zkrátka o pestrou práci, během níž se skoro nikdy nenudíte.

Jste u moře, na místech, kam lidé jezdí trávit dovolené, jak tam volný čas trávíte vy?

Upřímně, Rhodos je velmi oblíbená letní destinace, s tím souvisí i vysoký počet klientů na příletech.

Náš pracovní program je velmi náročný, ale pokud se mi podaří mít volnou chvilku, osobně ji nejraději trávím na pláži, s freddem cappucinem v ruce. Moře je tu přenádherné, průzračné, takže když mám náladu, ráda si i zaplavu.

Jaká je vaše nejoblíbenější destinace, kde jste působila, a proč?

Tak asi už všichni pochopili, že moji nejoblíbenější destinací je Rhodos. Jednoduše jsem si tento krásný řecký ostrov zamilovala a právě proto se tam již popáté vracím.

Co máte nejvíce ráda na ostrově Rhodos?

Řeckou pohodu a pohostinnost, neustále usměvavé místní, krásnou přírodu, průzračné moře, zaručené slunečné počasí… A nejlepší grilovanou chobotnici v taverně u Marii ve Faliraki!

Největší bizár, který se vám jako delegátovi stal?

Těch je! Například úsměvné občasné podněty klientů pro sepsání reklamace – slunce moc pálí, moře je moc slané… Nebo třeba jeden pán, asi by se dalo použít označení kulturista, volající ve 4 hodiny ráno, že má na pokoji malého švába a rozhodně se necítí bezpečně.

Měli jsme tady i skupinku seniorek, které neustále vyhledávaly zbytečné problémy. Došlo to až tam, že volala naštvaná recepční, že dámy společně vyrvaly a přinesly na recepci těžký trezor jako důkaz, že se dá ukrást ze skříně. Vzpomínám si také na klienty, kteří byli manažerem hotelu vykázáni za krádeže skleniček, nevhodné chování a ukazovaní prostředníčku na obsluhu restaurace.

Jaká byla nejsložitější situace, kterou jste musela řešit?

Něco, co bych nikomu nepřála… Úmrtí klienta v destinaci. Život je ale zkrátka takový. Důležité je si uvědomit, že pro delegáta je tato situace jistě často nepříjemná a leckdy i složitá, ale to bývá nic ve srovnání s tím, jak na tom může být rodina a přátelé mrtvého. V tu chvíli musíme být empatičtí, ale také praktičtí a situaci co nejlépe vyřešit.

Situace, která vás jako delegáta potěšila?

Vždy potěší pochvala, poděkování za pomoc či jen vlídné slovo při odletu klientů. Ráda vím, že si dovolenou užili a možná přijedou zase.

Co byste doporučila těm, kteří o práci delegáta uvažují?

Určitě neváhat a jít do toho! Stojí to za to a velmi těžko se z toho kolotoče vystupuje. Zkrátka jak to jednou zkusíš, ne a ne přestat. Ač budete někdy určitě ve stresu a unavení, zažijete také určitě krásné chvíle a pocit svobody. Člověka to do života řádně vyškolí a naučí spoustu věcí, především si umět poradit za každé situace.

 

Chcete se i vy přidat do našeho delegátského týmu a získat krásnou práci, při které se podíváte po světě a nebudete se nudit ani na vteřinu?

Pošlete své CV na delegati@blue-style.cz.

Oldřiška Hradcová

Oldřiška Hradcová – Burgas, Bulharsko

54. díl – Delegáti cestovních kanceláří

Experti na cestách: 54. díl

Mohlo by vás zajímat

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Italská Kalábrie je nádherný region, který přitahuje milovníky přírody, průzračného moře, výtečné místní kuchyně i atraktivních památek. K návštěvě doslova svádějí nádherná města Tropea, Scilla či Pizzo s hradem Murat, kde byl vězněn a následně popraven Napoleonův švagr Gioacchino. Necelé 2 km severovýchodně od této majestátní stavby se nalézá kostel Piedigrotta. Od většiny ostatních svatostánků […]

Číst více

egyptský ostrov Giftun

Giftun: Ostrov nedaleko města Hurghada svádí k celodennímu výletu

Egyptské Tahiti – tuto přezdívku si ostrov Giftun vysloužil díky plážím s téměř bílým povrchem a průzračnému moři. Nalézá se necelých pět kilometrů od města Hurghada a je cílem celodenních lodních výletů. Budete-li trávit dovolenou v této egyptské destinaci, můžete se domluvit s delegátem CK Blue Style a ten vám návštěvu Giftunu zprostředkuje. Share Tweet […]

Číst více

Predjama Castle

Predjama Castle: Největší jeskynní hrad světa je pýchou Slovinska

V jihozápadní části Slovinska, necelou hodinu jízdy od Lublaně, se doslova ukrývá atraktivní světový unikát. Jedná se o Predjamský hrad (Predjamski grad či Predjama Castle), který je v Guinnessově knize rekordů zapsán jako největší jeskynní hrad na světě. A to díky skutečnostem, že stojí u vstupu do jeskynního komplexu a že nemá žádnou konkurenci, co […]

Číst více