Kalábrie

Dovolená snů na jihu Itálie

Kalábrie | Základní informace

Kalábrie se nachází v nejjižnější části Apeninského poloostrova a bývá označována jako nejpohodovější oblast Itálie. Tento krásný region nabízí nespočet možností, jak zde strávit dovolenou snů. Na své si zde přijdou milovníci teplého podnebí, moře a pláží, také přírody zahrnující lesy, louky, jezera, vodopády nebo skalní útesy, a samozřejmě příznivci italské gastronomie.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie, kde je na západní straně omývaná Tyrhénským a na východě Jónským mořem. Členité sluncem zalité západní pobřeží a moře je ideální pro milovníky potápění a jónské moře vytváří výborné podmínky pro surfování.

Ti, kteří míří na dovolenou do Kalábrie za přírodou tento hornatý region určitě nezklame. Kromě blankytně modrého moře, pláží a útesů zde najdete hory, jeskyně, vodopády, jezera, zelené lesy, sady pomerančovníků a citronovníků, olivové háje i vinice a mnoho dalšího. Místní příroda a atmosféra vás zkrátka uchvátí.

Hlavním městem francouzského regionu Kalábrie je Catanzaro. Největším městem je Reggio di Calabria obklopené skalnatým pohořím Aspromonte. Velice oblíbená jsou letoviska na pobřeží Tyrhénského moře, jako jsou Tropea a Pizzo. Na pobřeží Jónského moře najdete pozůstatky antických osad, které byly kdysi mocnými městskými státy.

Během dovolené v Kalábrii lze podniknout mnoho zajímavých výletů, a to nejen do okolních měst za památkami nebo do přírody. Oblíbená je například plavba na Liparské ostrovy.

TIPY NA DÁRKY

Itálie je krásnou zemí, ze které si jistě budete chtít odvézt víc než jen vzpomínky a fotografie. Vyberte si některý z místních výrobků a udělejte radost sobě nebo svým blízkým.

GASTRONOMIE

Kdo by neznal italskou kuchyni! Patří totiž k nejznámějším a nejstarším na světě –⁠ původ řady pokrmů pochází až od Etrusků, Řeků a Římanů. Těšit se můžete na více jak 400 druhů těstovin připravovaných na různé způsoby nebo na zeleninu, pečivo a různé druhy masa či ryb.

Doma si můžete zkusit připravit například výbornou polévku acquacotta.