Djerba: poznávací výlety

1. 5. 2022Kniha výletůDjerbaTunisko

Ostrov Djerba – nekonečné pláže s jemným pískem, omývané mořem, které mění svoji barvu od tyrkysové přes smaragdově zelenou až po temně modrou, ale i místo bohaté historie a kulturního dědictví, které se utvářelo po tisíce let trvání zdejší civilizace. Chcete poznat Djerbu a tuniskou kulturu vůbec do větší hloubky a objevit netušené sféry její dechberoucí krásy? Vydejte se společně s námi na některý z našich poznávacích výletů!

 

PŮLDENNÍ OKRUH OSTROVEM

Doba trvání: 1/2 denní

Skvělým způsobem jak poznat djerbskou kulturu v celé její kráse je půldenní okružní výlet ostrovem. Vaší první zastávkou bude dům umění a řemesel Dar Jilani, kde se budete moci seznámit s pro Djerbu typickými tradičními řemesly. Následovat bude návštěva největšího města na ostrově – Houmt Souk. Zde si užijete volný čas, který můžete strávit nakupováním, či prostým lelkováním po zdejších kavárnách a čajovnách. Poté se přesunete do vesničky Er Riadh, kde návštívíte některé z tradičních lisoven oliv, seznámíte se s procesem výroby a na místě vyrobený olej si samozřejmě budete moci i zakoupit. Pak vás čeká návštěva jedné z nejstarších synagog na světě – La Ghriba, s následnou zastávkou ve výrobně esenciálních olejů. Na závěr výletu se přesunete na jih ostrova do vesničky Guellala, kde navštívíte Muzeum národních zvyků a tradic a prohlídnete si keramickou dílnu s ukázkou tradičního způsobu výroby djerbské keramiky.

Orientační cena:
Dospělá osoba: 28 EUR / 80 TND | Dítě: 14 EUR / 40 TND


 

DVOUDENNÍ SAHARA

Poznejte Tunisko z jeho divočejší stránky! Vydejte se na dobrodružný výlet Římské cestě a objevte jeho úžasné kulturní a přírodní bohatství. Navštívíte město Gabes a přes vesničku El Hamma dojedete až do oázy Kebili. Poté se vydáte přes vyschlé solné jezero Chott El Jerid. Oběd vás čeká v oáze Tozeur, odkud se pak džípy vydáte na prohlídku nádherných horských oáz Chebika a Tamerza. Následuje přejezd do místa zvaného Ong Jmel (Velboudí krk), kde se nachází impozantní skalní útvar, který právě velbloudí krk připomíná. Kouzlu tohoto místa přispívá fakt, že zde v 90. letech probíhalo natáčení Hvězdných válek a na místě jsou stále k vidění některé kulisy, které zde filmaři zanechali. Následuje návrat do Tozeuru, ubytování v hotelu a večeře (při ubytování se platí pobytová taxa za 1 noc a přípatek za pokoj pro jednoho je cca 25TND – vše se platí na místě).
Druhý den po snídani vás čeká odjezd do oázy Douz, kde budete mít možnost absolvovat projížďku na velbloudech do písečných dun (bez poplatků). Pak budete pokračovat do vesničky Matmata, která se nachází v měsíční krajině pohoří Dahar a kde navštívíte některé z podzemních berberských obydlí. Pokocháte se krásným výhledem na vesničku Tamezret (aspiruje na zápis na seznam památek chráněných Unescem) a po obědě se přesunete přes oblast Toujane s jejími nádhernými výhledy do okolí zpět na Římskou cestu, po které dojedeme až na Djerbu.

Orientační cena:
Dospělá osoba: 122 EUR / 380 TND | Dítě: 80 EUR / 245 TND


 

DJERBAHOOD

Máte uměleckou duši? Zajímá vás autentická mladá kultura? Pak neváhejte a navštivte společně s námi galerii pouličního umění pod širým nebem – čtvrť Djerbahood! Zde budete moci při procházce malebnými uličkami městečka Erriadh obdivovat na 250 graffiti maleb od více než 150 umělců z celého světa. Dveře, zdi, střechy, průchody, hlavní třída i ty nejzapadlejší uličky… žádné místo nezůstalo „ušetřeno“ jejich barevného běsnění. Co myslíte, dokážete je najít všechny?  Součástí výletu je také návštěva domu umění a řemesel Dar Jilani nedaleko Houmt Souku.

Orientační cena: 
Dospělá osoba: 18 EUR / 50 TND | Dítě: 9 EUR / 25 TND


 

KSAR GHILANE – MATMATA

Doba trvání: celodenní

Tento jednodenní výlet vás zavede po Římské cestě směrem k městu Médenine a dále skrz malé vesničky jako Beni Khedache až do nehostinné kamenité pouště. Zde vás čekají nádherné výhledy na okolní krajinu a spousta příležitostí udělat pár nezapomenutelných fotografií. Pak již po písečné cestě budete pokračovat do oázy Ksar Ghilane, kterou si důkladně prohlídnete a vyfotíte. V jejích písečných dunách na vás čeká překvapení v podobě termálního jezírka. Zde budete mít možnost účastnit se projížďky na velbloudech (cca 1h – cca 35TND) nebo na čtyřkolkách, popřípadě se vykoupat. Následuje oběd (jídlo v ceně, pití extra) a poté přesun do legendární vesničky Matmata. Ta se nachází v měsíční krajině pohoří Dahar, kde se natáčely Hvězdné války, a kde si Berbeři v dávných dobáh vykutali svý „troglodytí“ obydlí, které též navštívíte a kde mimo jiné ochutnáte i domácí chléb a čaj. Po návštěvě Matmaty se zastavíte také v nejvýše položené vesničce v celém Tunisku – Tamezret, která aspiruje na zápis do seznamu památek chráněných Unescem. Cesta zpět povede přes oblast Toujane, kde na vás čekají nádherné výhledy do okolí než se vrátíte zpět do hotelu, navštívíte ještě opevněnou sýpku Ksar Metameur.

Orientační cena:
Dospělá osoba
: 100 EUR / 300 TND | Dítě: 50 EUR/ 150 TND


 

 

Na aktuální nabídku fakultativních výletů se zeptejte vašeho delegáta.

dovolená v Tunisku

Dovolená v Tunisku: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Djerba: výlety za zábavou

Tunisko

Mohlo by vás zajímat

10 důvodů, proč milujete Madeiru

10 důvodů, proč milujete Madeiru

Na otázku “Proč milujete Madeiru?” jsme se zeptali těch vůbec nejpovolanějších – vás, našich klientů a fanoušků. Důvodů, proč Madeiru milovat a proč ji navštívit, jste vymysleli opravdu hodně. Koneckonců, když se touláte po levádách a obdivujete věčně zelené svahy okolních skal a údolí, pochutnáváte si na rybě, jen před chvílí vylovené z oceánu, nebo […]

Číst více

magnetky s motivem města Pizzo

Pizzo: Město v italské Kalábrii láká na tartufo, nákupy i hrad Murat

Uvažujete o dovolené v nádherném italském regionu Kalábrie, který oplývá atraktivními písčitými plážemi, velmi chutnou gastronomií i četnými přírodními krásami? Není divu – průmyslové zóny a tovární komíny byste zde hledali marně. Naopak v této oblasti můžete obdivovat několik zajímavých historických měst. Kromě Tropey je to například Pizzo, odkud pochází věhlasná zmrzlina tartufo. Share Tweet […]

Číst více

Sharjah

Sharjah: Arabský emirát, jehož symbolem je otevřený Korán

Kdykoliv během roku můžete prožít dovolenou ve Spojených arabských emirátech, a to nejen v Dubaji. Kromě ní se nabízí dalších šest emirátů – Ras Al Khaimah, Fujairah, Abu Dhabi, Umm Al Quwain, Ajman a Sharjah. Proč se vydat právě do posledně jmenovaného? Emirát Sharjah (česky Šardžá) vyhledávají turisté toužící zejména po odpočinku. Na své si […]

Číst více