Djerba: výlety za zábavou

1. 5. 2022Kniha výletůDjerbaTunisko

Ostrov Djerba – to jsou dlouhé, široké pláže s jemným pískem, omývané mořem, které mění svoji barvu od tyrkysové přes smaragdově zelenou až po temně modrou. To je místo, kde můžete krmit krokodýly, projet se na čtyřkolce po písečných dunách nebo se ponořit do zdejší bohaté historie návštěvou některého z muzejí či skanzenu. Vydejte se poznávat Djerbu společně s námi na některém z našich fakultativních výletů!

 

 

VÝLET LODÍ

Doba trvání: 3/4denní

Zábavná a pohodová plavba na lodi plné pirátů z přístavu v Houmt Souku na písečný Ostrov plameňáků nedaleko Djerby. Při troše štěstí se k vaší plavbě připojí i delfíni, kteří rádi krouží kolem plujících lodí a starají se unikátní mořskou zábavu. Na ostrově vás pak čeká volný čas na odpočinek, koupání a opalování, během kterého vám piráti z lodi připraví chutný oběd a pak předvedou vtipné scénky z pirátského života. Příjemná zábava pro celou rodinu zaručena!
Oběd a láhev vody během jídla jsou v ceně výletu.

Orientační cena:
DOSPĚLÁ OSOBA
: 28 EUR / 80 TND | Dítě: 14 EUR / 40 TND


DJERBA EXPLORE – KRMENÍ KROKODÝLŮ

Doba trvání: půldenní

Vydejte se s CK Blue Style za věčně hladovými krokodýli! V areálu Djerba Explore na vás však nečekají jen oni – je doslova nabitý zábavou i poučením. Navštivte muzeum islámského umění, skanzen „Dědictví Djerby“, ve kterém můžete obdivovat pro Djerbu typické stavby (statek – tzv. menzel, prastaré studny apod.) a konečně samotnou krokodýlí farmu s přibližně 800 krokodýly. Potkat se zde můžete s čerstvě vylíhnutými krokodýlky i s opravdovými krokodýlími stařešiny, kteří však mají jedno společné – obrovský hlad!

Orientační cena:
DOSPĚLÁ OSOBA: 28 EUR / 80 TND | Dítě: 14 EUR / 40 TND


DJERBA EXPLORE – PLAZI

Doba trvání: půldenní

Při této návštěvě areálu Djerba Explore se zaměříme na tu jeho část, která poskytuje domov nespočetným druhům plazů a přibližně 800 krokodýlům, od čerstvě vylíhnutých až po několikametrové jedince. Ti nejzajímavější ze zde žijících plazů Vám budou v rámci prohlídky představeni. Za prohlídku stojí také tzv. menzel – typický djerbský statek s ukázkou místních řemesel. Případní zájemci budou navíc moci nahlédnout do muzea islámského umění, který se v areálu taktéž nachází.

Orientační cena:
Dospělá osoba: 28 EUR / 80 TND | Dítě: 14 EUR / 40 TND


ČTYŘKOLKY AJIM

250 cm3, cca 2 hodiny

Nezapomenutelná jízda plná zábavy a adrenalinu, kterou si mohou užít samostatně řidičky a řidiči již od 16 let. Projedete se písčitým vnitrozemím ostrova a částečně po pláži a zastavíte se u staré mešity, kde si budete moci dát drobné občerstvení. Vzhledem k charakteru výletu nedoporučujeme účast dětí do šesti let.

Orientační cena:
Dospělá osoba: 46 EUR / 140 TND | Dítě (6-16LET): 23 EUR / 70 TND


VODNÍ SKÚTRY

cca 90 minut, 1 či 2 osoby na skútru

Stiskněte pevně řidítka, přidejte plyn a vydejte se na nezapomenutelný výlet na širém moři! Těšit se můžete nejen na opravdu divokou jízdu ve vlnách, ale i na zastávku v dechberoucí Modré laguně – jednom z nejpůsobivějších míst celého ostrova. A pokud máte pochybnosti o svém „skútrovacím“ umění, nemusíte se bát – doprovodný člun vám bude neustále v patách.

Orientační cena:
Za skútr: 100 EUR / 310 TND


MASTERCHEF DAR JILANI

Lákají vás cizokrajné chutě a vůně? Chcete svému kulinářskému umění dát trochu toho orientálního šarmu? Pak se s námi vydejte na „Masterchef Dar Jilani“ a poznejte tuniskou kulturu přes své chuťové pohárky! Abyste však než pustíte od vaření nasáli tu pravou djerbskou atmosféru, čeká vás nejprve prohlídka domu umění a řemesel Dar Jilani nedaleko města Houmt Souk. Poté se seznámíte se se zdejším kořením a dalšími typickými ingrediencemi potřebnými pro přípravu degustačního menu. Těšit se můžete na brik (plněná smažená kapsa), tuniský salát, tradiční tuniský kuskus s masem a jako dezert na místě připravované jojo a mátový čaj. Po jídle vás pak čeká zasloužený odpočinek v krásné zahradě, než načerpáte dostatek energie pro cestu zpět na hotel.

Orientační cena:
Za osobu
: 43 EUR / 130 TND


POTÁPĚNÍ

Doba trvání: celkem 2 hodiny na moři

Ponořte se do průzračných vod Středozemního moře a objevte zcela nový svět, který se ukrývá po jeho hladinou. Pokud nejste zkušení potápěči, nevadí! Pro vás nabízíme „Potápění pro začátečníky“, v rámci kterého vás čeká cca 30 minut pod vodou v hloubce do 5 metrů. Pokud vám však potápění není cizí a lákají vás větší hlubiny, doporučujeme vám spíše „Potápění pro pokročilé“. Během něj zažijete cca 45 minut pod vodou a ponoříte se do hloubky až 20 metrů!

Doprovod (nepotápí se) možný za poplatek. Na lodi nachystané drobné občerstvení (v létě meloun), nápoje. Možné od 8 let.

Orientační cena:
Ponor: 60 EUR / 180 TND | Doprovod: 23 EUR / 70 TND

previous arrow
next arrow
 
previous arrow
next arrow

RYBAŘENÍ

Doba trvání: celkem 3 hodiny na moři

Vypravte se na širé moře, nahoďte návnadu a pak už si jen užívejte to, co máte na rybaření nejraději – ať už je to uklidňující pohupování ve vlnách nebo adrenalin z blížícího se úlovku. V případě, že budou vaše rybářské snahy odměněny úlovkem, za drobnou úplatu vám ryby na místě ugrilují. A kdyby se náhodou nezadařilo, nemusíte se bát, že budete o hladu! Na lodi bude pro vás nachystané drobné občerstvení a samozřejmě nápoje.

Možnost (nerybařícího) doprovodu na loď za poplatek.

Orientační cena:
Dospělá osoba: 60 EUR / 180 TND | Dítě: 30 EUR / 90 TND


ČTYŘKOLKY LAGUNA

250 cm3, cca 1,5 hodiny

Vyšvihněte se do sedadla, přidejte plyn a nechte svět na chvíli zmizet v oblaku zvířeného prachu! Vydejte se na zábavnou vyjížďku do zátoky Modrá laguna, která je mnohými považována za nejkrásnější místo na celém ostrově. Jízdu si mohou samostatně užít řidičky a řidiči již od 16 let, zcela nevhodný je výlet pro děti do šesti let.

Orientační cena:
Dospělá osoba: 30 EUR / 90 TND | Dítě (6-12LET): 15 EUR / 45 TND


KATAMARÁN

Táhne vás to na širé moře, ale máte rádi své pohodlí? Pak se s námi vydejte na přibližně dvě hodiny trvající zábavnou plavbu na katamaránu po okolí nádherné zátoky Modrá laguna a podél pláží hotelu Djerba Menzel. Užijte si pohupování ve vlnách, které pod věčně zářícím sluncem hraje všechny snad všemi odstíny modré, od tmavě modře až po zářivě tyrkysovou!

Děti do 4,99let zdarma. Od 15/5.

Orientační cena:
Dospělá osoba: 30 EUR / 90 TND | Dítě (5-12LET): 15 EUR / 45 TND

 

Na aktuální nabídku fakultativních výletů se zeptejte vašeho delegáta.


Djerba: poznávací výlety

10 důvodů, proč milujete Tunisko

10 důvodů, proč milujete Tunisko

Mohlo by vás zajímat

Cameo: Ostrůvek u Zakynthosu patří k největším místním atrakcím

Řecký ostrov Zakynthos je věhlasný díky skvostné pláži Navagio s vrakem pašerácké lodi. Jedná se o nejfotografovanější lokalitu na celém ostrově. Na druhém místě figuruje ostrůvek Cameo, ležící v zátoce Laganas, přibližně 200 metrů od přístavu Port Sostis na jihovýchodě Zakynthosu. Share Tweet Email

Číst více

Rub al-Chálí

Rub al-Chálí – „Pustá končina“, kde se však nudit určitě nebudete!

Do jižní části Ománu zasahuje Rub al-Chálí, největší souvislá poušť celého světa. Jejích 650 000 čtverečních kilometrů vás přenese do světa písku a kamení, kde jen několik málo oáz poskytuje podmínky vhodné k životu. Není se tedy čemu divit, že Rub al-Chálí znamená v arabštině „Pustá končina“.  Share Tweet Email

Číst více

Djerba: poznávací výlety

Share Tweet Email

Číst více