Caló des Moro: Nádherná přírodní pláž na španělském ostrově Mallorca

2. 2. 2021DestinaceMallorcaTipy na výletyŠpanělsko

Mallorca je největší španělský ostrov a na rozdíl od Kanárských ostrovů je plný zeleně. Navíc jeho břehy neomývá Atlantský oceán, ale Středozemní moře. Pokud se zde rozhodnete strávit dovolenou, ideální je období od druhé poloviny května do konce září. Chcete si udělat výlet na neorganizovanou pláž obklopenou přírodou? Naším tipem je Caló des Moro na jihovýchodním pobřeží.

Tato skvostná písčitá pláž se rozkládá v zátoce chráněné před větrem a dalšími nepříznivými vlivy. Patří k nejfotografovanějším místům na Mallorce. A hlavně – lze zde prožít skvělý den bez plavčíků, reprodukované hudby a stovek lidí.

pláž Caló des Moro

Jídlo a pití si koupíte po cestě

Blankytně modrá voda a nádherné útesy – to jsou dvě hlavní přednosti pláže Caló des Moro. Pronajaté auto necháte na neplaceném parkovišti, poté opatrně sejdete dolů po strmé skalnaté cestičce. Přístup není bezbariérový a osoby se závažnějším pohybovým omezením se k moři zkrátka nedostanou.

Navíc je nutné, abyste si vzali vše potřebné. Na pláži Caló des Moro totiž nejsou toalety, stánky s jídlem a pitím ani lehátka a slunečníky k pronájmu. Jestliže sem vyrazíte během letních prázdnin, patrně tu odpoledne potkáte několik desítek lidí. Největší klid je ráno a v dopoledních hodinách. A samozřejmě mimo hlavní sezónu.

španělský ostrov Mallorca

Caló des Moro svádí k potápění

Řada jedinců se sluní na útesech, odkud lze rovněž skákat do vody. Zdatnější plavci nelení a prozkoumávají zajímavě tvarované jeskyně, nalézající se na obou stranách. Tuto lokalitu na ostrově Mallorca vyhledávají i potápěči a milovníci šnorchlování. Voda je totiž průzračně čistá. Ti, co rádi pobíhají po skalách, by každopádně neměli zapomenout na vhodnou obuv do vody.

přírodní pláž Caló des Moro na Mallorce

Přibližně 200 metrů od Caló des Moro se nachází Cala s’Almunia, další zátoka s útesy a úžasně zbarvenou vodou. Je výrazně menší, ani písek tam nenajdete. Přístup do vody je po uměle upravené kamenné ploše. Ve zdejší skále je velký, takřka oválný otvor, z výšky připomínající bazén. Lze do něj skákat, tudíž Cala s’Almunia přitahuje zejména mladé, sportovně založené lidi.

průzračně čisté moře láká milovníky šnorchlování

Sousse

Sousse: Tuniské letovisko nadchne moderními hotely i medinou

Port Ghalib: Nejživější letovisko v egyptské destinaci Marsa Alam

Port Ghalib

Mohlo by vás zajímat

Plavba po Nilu

Egypt je rájem pro každého, kdo si chce užít rozmanitou dovolenou se vším všudy a v případě tohoto poznávacího zájezdu to platí dvojnásobně. Skoro se nechce věřit, že během jednoho týdne můžete zažít tolik nádherných okamžiků, spatřit tolik zajímavých míst a mezitím si dopřát i čas pro dokonalý odpočinek. V tomto článku pro vás máme […]

Číst více

Jídlo v SAE

Jídlo a pití v SAE: Luqaimat, foul, velbloudí maso, karak i silná káva

Vaše dovolená ve Spojených arabských emirátech (SAE) se blíží a vy mimo jiné přemýšlíte nad tím, jaké speciality tam ochutnáte? V tom případě vám usnadníme situaci a krátce vám představíme tamější gastronomii. Vzhledem k tomu, že v této zemi žije a pracuje spousta přistěhovalců, zdomácněla tam celá řada pokrmů pocházejících nejen ze sousedních států. Jaké […]

Číst více

dovolená u moře vyžaduje betakaroten

Betakaroten aneb Proč dovolená u moře vyžaduje provitamin A

Také vás baví cestovat do zahraničí za sluníčkem a koupáním? Dovolená u moře je záležitostí, kterou si – díky CK Blue Style – můžete dopřát kdykoliv během roku. Řecké ostrovy, Egypt, Tunisko včetně ostrova Djerba, Bulharsko, Turecko, Itálie, Spojené arabské emiráty, Thajsko, Maledivy, Kapverdy, Kypr a podobně, výběr je vskutku pestrý. Jestliže se hodláte nádherně […]

Číst více