Caló des Moro: Nádherná přírodní pláž na španělském ostrově Mallorca

2. 2. 2021DestinaceMallorcaTipy na výletyŠpanělsko

Mallorca je největší španělský ostrov a na rozdíl od Kanárských ostrovů je plný zeleně. Navíc jeho břehy neomývá Atlantský oceán, ale Středozemní moře. Pokud se zde rozhodnete strávit dovolenou, ideální je období od druhé poloviny května do konce září. Chcete si udělat výlet na neorganizovanou pláž obklopenou přírodou? Naším tipem je Caló des Moro na jihovýchodním pobřeží.

Tato skvostná písčitá pláž se rozkládá v zátoce chráněné před větrem a dalšími nepříznivými vlivy. Patří k nejfotografovanějším místům na Mallorce. A hlavně – lze zde prožít skvělý den bez plavčíků, reprodukované hudby a stovek lidí.

pláž Caló des Moro

Jídlo a pití si koupíte po cestě

Blankytně modrá voda a nádherné útesy – to jsou dvě hlavní přednosti pláže Caló des Moro. Pronajaté auto necháte na neplaceném parkovišti, poté opatrně sejdete dolů po strmé skalnaté cestičce. Přístup není bezbariérový a osoby se závažnějším pohybovým omezením se k moři zkrátka nedostanou.

Navíc je nutné, abyste si vzali vše potřebné. Na pláži Caló des Moro totiž nejsou toalety, stánky s jídlem a pitím ani lehátka a slunečníky k pronájmu. Jestliže sem vyrazíte během letních prázdnin, patrně tu odpoledne potkáte několik desítek lidí. Největší klid je ráno a v dopoledních hodinách. A samozřejmě mimo hlavní sezónu.

španělský ostrov Mallorca

Caló des Moro svádí k potápění

Řada jedinců se sluní na útesech, odkud lze rovněž skákat do vody. Zdatnější plavci nelení a prozkoumávají zajímavě tvarované jeskyně, nalézající se na obou stranách. Tuto lokalitu na ostrově Mallorca vyhledávají i potápěči a milovníci šnorchlování. Voda je totiž průzračně čistá. Ti, co rádi pobíhají po skalách, by každopádně neměli zapomenout na vhodnou obuv do vody.

přírodní pláž Caló des Moro na Mallorce

Přibližně 200 metrů od Caló des Moro se nachází Cala s’Almunia, další zátoka s útesy a úžasně zbarvenou vodou. Je výrazně menší, ani písek tam nenajdete. Přístup do vody je po uměle upravené kamenné ploše. Ve zdejší skále je velký, takřka oválný otvor, z výšky připomínající bazén. Lze do něj skákat, tudíž Cala s’Almunia přitahuje zejména mladé, sportovně založené lidi.

průzračně čisté moře láká milovníky šnorchlování


Fotoreportáž: Marocká vesnice Ait Ben Haddou zazářila na filmovém plátně

Port Ghalib: Nejživější letovisko v egyptské destinaci Marsa Alam

Port Ghalib

Mohlo by vás zajímat

Hierapolis

Tip na výlet: Antické město Hierapolis, jež sousedí s Pamukkale

Dovolenou na Turecké riviéře můžete spojit s výletem na Pamukkale (Bavlněný hrad), což jsou travertinové terasy, zdálky připomínající zasněžený, místy zledovatělý kopec. Součástí obrovského areálu nedaleko města Denizli je rovněž Hierapolis, což jsou pozoruhodné ruiny antického města, figurující od roku 1988 na seznamu organizace UNESCO. Na své si tady přijdou nejen milovníci přírodních unikátů, ale […]

Číst více

cestovatel Richie na ostrově Sal, který je součástí souostroví Kapverdy

Kapverdy: Cestovatel Richie představuje ostrov Sal (1. část)

V Atlantském oceánu, 570–850 km západně od Senegalu, je rozeseto deset ostrovů. Ty tvoří souostroví a zároveň stát nesoucí název Kapverdy neboli Kapverdská republika (Cabo Verde či Cape Verde). Od dubna 2022 zde můžete prožít skvělou dovolenou s CK Blue Style. Přímým letem z Prahy se dostanete na ostrov Sal, kde vás přivítají komfortní hotely, […]

Číst více

Djerba: poznávací výlety

Share Tweet Email

Číst více