Lázně Kalithea – opravdový odpočinek na ostrově Rhodos

6. 3. 2023DestinaceŘeckoRhodos

Oblíbená a nádherná zátoka Kalithea s průzračným mořem a poklidnou atmosférou se nachází na východním pobřeží ostrova Rhodos asi 9 kilometrů od hlavního města. K nejoblíbenějším turistickým cílům této oblasti patří termální lázně Kalithea, jejichž léčivé účinky poznal již samotný Hippokrates a využil jich i římský císař Augustus. Velkou oblibu si lázně získaly také na počátku 20. století.

V roce 1929 byly přestavěny do orientálního stylu podle návrhu italského architekta jménem Pietro Lombardi. Lázně tak znovu lákaly mnoho návštěvníků z celého světa a fungovaly až do roku 1967. Sirnaté prameny, dříve zvané červené, měly blahodárné účinky na kožní onemocnění, revmatismus, artritidu a mnoho dalších chorob. Prameny dosahovaly teploty okolo 19°C a vyvěraly přímo do moře.

Dnes už lázně bohužel neplní svůj původní účel. Dočkaly se však další rekonstrukce v 90. letech, protože během 2. světové války byly vybombardovány. V roce 2007 se tak znovu otevřely vítaným návštěvníkům. Jsou jedinečným a krásným místem klidu a odpočinku na ostrově Rhodos, ale také dokonalým prostorem pro konání oslav, svateb a dalších společenských, uměleckých či kulturních akcí. Unikátní architektura, oblázkové kamenné mozaiky ve tvaru ryb, korýšů, lastur a dalších přírodních motivů, vitráže, kopule, terasy, výhledy na skalnaté zátoky, zářivě modré moře a celková atmosféra vytváří opravdu nezapomenutelný dojem. Od hlavního vchodu se lze kamennými cestičkami dostat na kruhové náměstí s kašnou a polokruhovým atriem. Za centrum komplexu by se dala označit rotunda s nádherně vyzdobenou klenbou, která bývá využívaná k výstavám uměleckých děl, přednáškám, jako obřadní síň a podobně. Ve středu rotundy se nachází romantická socha Amora, není tedy divu, že místo láká zamilované. Součástí lázeňského areálu je také okouzlující zahrada, pěkná restaurace a příjemný bar. 

Když opustíte lázeňské budovy a vydáte se ven, objeví se před vámi mohutná skála, do níž jsou vytesány schody. Pokud se rozhodnete vystoupat na vrchol, otevře se před vámi dechberoucí panoramatický výhled na otevřené moře a pobřeží ostrova Rhodos. Kouzlo lázní Kalithea spočívá totiž také v jejich umístění. V zátoce najdete i pěknou stejnojmennou pláž s křišťálově čistým mořem a palmami. Na pláži jsou návštěvníkům za poplatek k dispozici šatny, slunečníky, sprchy, lehátka, toalety a další vybavení. V blízkosti pláže je také příjemná kavárna s výhledem na moře.

Pláž Kalithea přitahuje hlavně milovníky šnorchlování a potápění, protože voda je zde opravdu čistá a bohatá na ryby i další mořské živočichy. Pod hladinou se zde dokonce nacházejí malé jeskyně, které jsou pro vodní nadšence velkým lákadlem. Právě moře v oblasti  Kalithea je jedním z mála míst na ostrově Rhodos, kde je povoleno se potápět s kyslíkovými přístroji. Není tedy divu, že sem často zajíždí výletní lodě a pořádají se tu potápěčské kurzy.

S CK Blue Style se můžete ubytovat přímo v letovisku Kalithea. Lázeňské městečko ležící stranou velkých turistických center, ale zároveň v jejich dosahu, nabízí kvalitní ubytování v hotelech s krásným výhledem na moře. Najdete zde skalnaté zálivy a menší zátoky s písčitými plážemi a pozvolným vstupem do vody. Nechybí zde ani řada obchodů se suvenýry, taverny, restaurace, kavárny a bary. Kalithea je považována za jedno z nejromantičtějších a nejhezčích měst ostrova Rhodos

Nenechte si ani vy ujít návštěvu tohoto jedinečného místa na ostrově Rhodos. Vyrazte sem s CK Blue Style, navštivte lázně, vychutnejte si kávu nebo osvěžující koktejl v kavárně zbudované přímo ve skále a užijte si nezapomenutelnou odpočinkovou a romantickou dovolenou.

Kamiros

Poznejte starověkou atmosféru města Kamiros

Dovolená v Bulharsku: Do kterého letoviska vyrazit?

Dovolená v Bulharsku

Mohlo by vás zajímat

Tzatziki

Tzatziki: Řecká omáčka, která obsahuje bílý jogurt, kopr a okurky

Chystáte se do Řecka na dovolenou? Ať už ji budete trávit na ostrově Samos, Kos, Rhodos, Korfu, Kréta, Kefalonie nebo Zakynthos, můžete si pochutnat na proslulém předkrmu zvaném tzatziki (neboli tsatsiki). Mnohdy se jedná spíše o omáčku, jež je součástí hlavních jídel – zejména souvlaki či gyrosu. Share Tweet Email

Číst více

Acquacotta

Acquacotta: Oblíbená italská polévka, kterou vymysleli chudí lidé

Jedním z hlavních důvodů, proč Češi míří na dovolenou nebo eurovíkend do Itálie, je vyhlášená místní gastronomie. Aby ne – italská kuchyně se řadí mezi nejlepší na světě. Jedinečná jsou nejen hlavní jídla a dezerty, ale také polévky. Kromě minestrone je proslulá i acquacotta, jejíž základ tvoří více druhů zeleniny, chléb a tzv. ztracené vejce. Share […]

Číst více

Abu Dhabi

Abu Dhabi: Pět zajímavých míst, která jsou součástí tohoto emirátu

Spojené arabské emiráty – to není jenom Dubaj, ale také Ras Al Khaimah, Fujairah, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain a Abu Dhabi. Tento největší emirát tvoří stejnojmenné město, dále Východní region s jeho hlavním městem Al Ain a Západní region, který se skládá z několika vesniček a správního střediska Madinat Zayed. Pokud budete trávit dovolenou […]

Číst více