Fotoreportáž: Tradiční keramická dílna na ostrově Djerba

21. 9. 2021DestinaceTuniskoDjerbaTipy na výlety

Dovolená na Djerbě nemusí být pouze o koupání a opalování. Mnohé hotely disponují nabídkou vodních sportů, golfisté míří na profesionální golfové hřiště Djerba Golf Club. Po dohodě s delegátem CK Blue Style lze vyrazit na výlet. Velice zajímavý je Okruh ostrovem, během kterého zavítáte například do muzea, synagogy i výrobny olivového oleje. Na programu je i tradiční keramická dílna. Tam na vlastní oči uvidíte, jak zdejší výrobky vznikají, posléze si je můžete zakoupit. Výběr je pestrý, ceny poměrně nízké.

Letos pobýval na Djerbě cestovatel Richie a nenechal si ujít ani Okruh ostrovem. Tradiční keramická dílna ho zaujala natolik, že tam pořídil několik fotografií a také natočil krátké video.

Milujete modrý styl?

Keramická dílna v městečku Guellala zaujme už svým vchodem. Toto řemeslo se na ostrově Djerba provozuje celou řadu let, což je poznat na první pohled.

vchod do dílny

Velké výrobky jsou vystaveny na dvoře. Který zaujme vás?

dvůr

Chcete si domů přivézt talíře a misky? K mání jsou nejen tyto barvy a velikosti.

misky a talíře

Pokud máte rádi modrý styl, tedy blue style, nebudete vědět, pro který výrobek se rozhodnout. A to Richie vyfotil jen některé!

Co takhle aromalampa nebo keramická svítilna, do níž stačí vložit čajovou svíčku?

keramicke svitilny aromalampy a popelniky

Ruka Fatimy neboli hamsa údajně přitahuje štěstí. Vyberte si svoji oblíbenou barvu – a je vaše!

Ruka Fatimy neboli hamsa

Kuřákům se zavděčí popelník

Tradiční keramická dílna na Djerbě produkuje i tyto lampy. Když si nějakou koupíte a dobře ji zabalíte do kufru, během transportu do Česka se nerozbije.

keramicke lampy

Chcete si na zeď pověsit dekorativní předmět z Tuniska? Na Djerbě nejspíš najdete to, co hledáte.

dekorativni predmety

Mnohé výrobky jsou sice z keramiky, ale současně se jedná o nevšední výtvarné počiny.

tradicni-keramicka dilna na Djerbe

Seženete zde barevné svícny a také tažíny různých velikostí.

svicny lampy a taziny

Jestliže kouříte, oceníte popelník s nápisem Djerba. I ten nabízí tradiční keramická dílna v městečku Guellala.

popelniky

Foto – Richard Sacher

Rady a tipy cestovatele Richieho

„Na ostrov Djerba není nutné letět během letních prázdnin. Teplo je tam rovněž v květnu, červnu, září, říjnu a v první půlce listopadu. Ve čtyřhvězdičkovém a pětihvězdičkovém hotelu budete mít zajištěn kompletní servis, není třeba opouštět areál. Proč ale nevyrazit na výlet? Pro celou rodinu je zajímavý Djerba Explore Park, moc se mi líbil i golfový areál Djerba Golf Club, určený nejen profesionálům, ale také začátečníkům. Za nákupy či posezením v kavárně se lze vydat do města Houmt Souk nebo Midoun. Zejména dospělým jedincům bych rád doporučil výlet Okruh ostrovem, během kterého poznáte několik atraktivních míst, včetně streetartové čtvrti Djerbahood, a zároveň nakoupíte kvalitní olivový olej, tuniské parfémy nebo keramiku. Jak vidíte na fotkách, tradiční keramická dílna v městečku Guellala má skutečně co nabídnout. Jen nezapomeňte výrobky důkladně omotat oblečením nebo osuškou, ať se během návratu do Česka nerozbijí.“

cestovatel Richie v tradicni keramicke dilne na ostrově Djerba

A na závěr si můžete prohlédnout video, které natočil cestovatel Richie. Tradiční keramická dílna na Djerbě vám odhalí nejedno tajemství!

Abu Dhabi

Abu Dhabi: Pět zajímavých míst, která jsou součástí tohoto emirátu

Jídlo v SAE

Jídlo a pití v SAE: Luqaimat, foul, velbloudí maso, karak i silná káva

Mohlo by vás zajímat

Sousse

Sousse: Tuniské letovisko nadchne moderními hotely i medinou

Čtyř a pětihvězdičkové hotely s praktickým režimem all inclusive, prostorná písčitá pláž s pozvolným vstupem do vyhřátého moře, největší medina v zemi a několik významných památek – to jsou hlavní důvody, proč se Sousse (česky Súsa) řadí mezi nejpopulárnější letoviska v pevninské části Tuniska. Navíc zde výhodně nakoupíte – ve městě jsou trhy, krámky a […]

Číst více

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Italská Kalábrie je nádherný region, který přitahuje milovníky přírody, průzračného moře, výtečné místní kuchyně i atraktivních památek. K návštěvě doslova svádějí nádherná města Tropea, Scilla či Pizzo s hradem Murat, kde byl vězněn a následně popraven Napoleonův švagr Gioacchino. Necelé 2 km severovýchodně od této majestátní stavby se nalézá kostel Piedigrotta. Od většiny ostatních svatostánků […]

Číst více

Jídlo v SAE

Jídlo a pití v SAE: Luqaimat, foul, velbloudí maso, karak i silná káva

Vaše dovolená ve Spojených arabských emirátech (SAE) se blíží a vy mimo jiné přemýšlíte nad tím, jaké speciality tam ochutnáte? V tom případě vám usnadníme situaci a krátce vám představíme tamější gastronomii. Vzhledem k tomu, že v této zemi žije a pracuje spousta přistěhovalců, zdomácněla tam celá řada pokrmů pocházejících nejen ze sousedních států. Jaké […]

Číst více