Fotoreportáž: Přístavní vesnička Fiskardo na ostrově Kefalonie

DestinaceŘeckoKefalonie

Směsicí romantiky, luxusu a historie je přístavní vesnička Fiskardo, která se nachází v severní části řeckého ostrova Kefalonie. Turisty přivítá řada taveren, kaváren i obchůdků nejen se suvenýry. Patrně největším lákadlem je posezení v některém z útulných podniků na promenádě. Panuje v nich pohoda, další výhodou je pěkný výhled. Až vás nečinnost omrzí, můžete se vydat na příjemnou procházku spojenou s nákupy a obdivováním místní architektury, oleandrů a bougenvilií.

Do malebné vesničky Fiskardo na Kefalonii jsem se vydal, abych v ní pořídil tuto fotoreportáž. Zavítal jsem nejen do přístavu, ale také na místa, kam mnohé výletníky nenapadne zamířit.

Zdejší stavby nezničilo ani zemětřesení

V přístavu kotví více i méně luxusní jachty řecké smetánky, kromě toho sem několikrát za den připlouvají výletní lodě přivážející desítky turistů. Ti se zde obvykle zdrží maximálně dvě hodiny. Občerství se v kavárně nebo taverně, koupí si pár suvenýrů a pak se vrátí zpátky na loď…

Fiskardo na řeckém ostrově Kefalonie

Vesnička Fiskardo je výjimečná například tím, že jako jedna z mála ustála ničivé zemětřesení, které ostrov Kefalonie postihlo v roce 1953. Většina budov je původních, což se naopak nedá říct o hlavním městě Argostoli, rozprostírajícím se v zálivu Lassi na jihozápadě.

obchod se suvenýry

Pro spoustu řeckých podniků je příznačný modro-bílý styl. Narazíte na něj také ve vesničce Fiskardo, například v restaurantu Vasso’s.

restaurant Vasso's ve vesničce Fiskardo

Nápaditou a nepřehlédnutelnou výzdobou nad vstupními dveřmi se pyšní stylový obchod La Vie en Rose. Na dámy uvnitř „číhají“ neodolatelné módní doplňky včetně brýlí, šperků a kabelek.

stylový obchod La Vie en Rose

Přístavní promenáda není příliš široká, ale zato je poměrně dlouhá (cca 850 metrů). Na snímku vidíte koktejlový bar Greco.

přístavní promenáda a koktejlový bar Greco

Fiskardo ukrývá i několik památek

Co se týče suvenýrů, kromě pohlednic, magnetek, keramiky, triček, přírodní kosmetiky, olivového oleje či koření seženete i hodně specifické výrobky. Jako třeba tyto pestrobarevné řecké pantofle zvané tsarouchi.

tradiční řecké pantofle tsarouchi

Když budete mít Jónské moře po levé straně a půjdete stále za nosem, neminete římský hřbitov, pozůstatky prastarých staveb a především malou písčitou pláž Zavalata. To vše se nalézá hned vedle sebe, cca 150 metrů za těmito domy.

Fiskardo

Když odbočíte z promenády a vyjdete schody, stanete před tímto fotogenickým kostelem ze 17. století, respektive před zvonicí a vchodem do areálu.

kostel ve Fiskardo

Hned u kostela leží městský hřbitov. Přestože se jedná o neveselé místo, působí velmi pozitivně.

městský hřbitov ve Fiskardo

Milovníky památek nejspíš zaujme informace, že se na kopci vedle vesničky Fiskardo tyčí benátský maják a kousek od něj raně byzantská bazilika.

benátský maják a byzantská pevnost u vesničky Fiskardo

Foto – Richard Sacher

Rady a tipy

„Pokud budete trávit letní dovolenou na řeckém ostrově Kefalonie a budete mít pronajaté auto či jiný dopravní prostředek, určitě Fiskardo navštivte. Procházka vesnicí vám zabere zhruba hodinu. Máte-li v plánu rovněž nákupy a posezení v kavárně nebo taverně, připočítejte další dvě až tři hodiny. A pozor – Fiskardo můžete navštívit taktéž během dovolené na řeckém ostrově Lefkada. Stačí se domluvit s delegátem CK Blue Style a následně vyrazit na celodenní lodní výlet, během kterého poznáte nádherné a složitě dostupné pláže Lefkady, například Egremni a Porto Katsiki, dále ostrov Ithaka. V neposlední řadě zavítáte právě do vesničky Fiskardo, kde budete mít dostatek volného času.“

cestovatel Richie z CK Blue Style v přístavní vesničce Fiskardo na řeckém ostrově Kefalonie

dovolená na Mallorce

Dovolená na Mallorce: Rady, tipy a důležité informace pro turisty

Fotoreportáž: Pláž Milos na řeckém ostrově Lefkada

Milos Beach neboli Mylos Beach je nádherná pláž na ostrově Lefkada

Mohlo by vás zajímat

Cameo: Ostrůvek u Zakynthosu patří k největším místním atrakcím

Řecký ostrov Zakynthos je věhlasný díky skvostné pláži Navagio s vrakem pašerácké lodi. Jedná se o nejfotografovanější lokalitu na celém ostrově. Na druhém místě figuruje ostrůvek Cameo, ležící v zátoce Laganas, přibližně 200 metrů od přístavu Port Sostis na jihovýchodě Zakynthosu. Share Tweet Email

Číst více

Jak sjednat storno zájezdu

COVID pandemie proměnila celé odvětví cestovního ruchu. Změnil se také přístup turistů k praktickým otázkám cestování. Nyní více myslí i na situace, kvůli kterým by nemohli své plány realizovat a snaží se zmírnit jejich případné negativní dopady. K tomu využívají např. pojištění storna zájezdu, které se stalo téměř nedílnou součástí každého cestovního pojištění. Co přesně […]

Číst více

frittata

Frittata: Tato proslulá italská specialita vám postavu nezničí

Jestliže se zavítáte do slunné Itálie, v jídelním lístku řady tamějších restaurací najdete pojem frittata. Co konkrétně si pod ním máte představit? Share Tweet Email

Číst více