Místo, kde dovádí i lachtani a papoušci? Delfinárium Marineland

MallorcaTipy na výletyŠpanělsko

V Česku jsme běžně zvyklí především na psy a kočky, v menších městech také na koně, krávy, kozy a ovce. Zato delfíny, lachtany a exotické papoušky zná většina z nás pouze z filmů. To se však dá hravě napravit. Plánujete dovolenou v zahraničí? Pokud ano a váháte, kam se vydat, a přitom máte slabost pro zvířata, zkuste španělský ostrov Mallorca. Zdejší delfinárium Marineland si stoprocentně zamilujete.

A máte-li děti, není co řešit! Ty si v něm budou připadat jako v ráji.

Santa Ponsa Mallorca

Dovolená na Mallorce je skvělou volbou

Oblíbená turistická destinace Mallorca láká každým rokem stále více cizinců. Není divu – největší z Baleárských ostrovů je přímo ideálním místem, kde strávit dovolenou. Ať už si vyberete kterékoliv z letovisek, určitě nebudete litovat. Například na jihozápadě ostrova najdeme populární letovisko Santa Ponsa. Svým návštěvníkům nabízí dlouhou pláž s pozvolným přístupem do moře, která je vhodná pro rodiny s dětmi, dále také plejádu vodních sportů, spoustu kaváren a restaurací, několik golfových hřišť a hlavně výborné hotely.

Pláž na Santa Ponsa

Můžete si udělat výlet

Santa Ponsa je navíc skvělým výchozím bodem, jestliže budete chtít jet na výlet. Pokud cestujete s ratolestmi, vřele doporučujeme vyrazit do nedalekého rozsáhlého aquaparku Western Water Park s mnoha skluzavkami a tobogány. Navštívit můžete i zmíněné delfinárium Marineland, jež patří mezi největší v Evropě. Čeká vás show, cvičení s delfíny, lachtany i papoušky a velká akvária se spoustou mořských živočichů všech možných druhů a velikostí. Nechybějí ani tučňáci!

Marineland Mallorca

Delfinárium Marineland – program

Show s delfíny se zde koná každý den v 12:20 a v 16:20. Jestliže preferujete lachtany, jejich vystoupení můžete navštívit denně v 12:00 a v 16:00. Nejaktivnější jsou papoušci – ti si před vámi zadovádějí v 11:00 a ve 14:00. A co všechno tato cvičená zvířata umějí? Delfíni a lachtani předvedou neuvěřitelné kousky – například hru se svými trenéry, jízdu na surfu či projížďku člunem s vybraným dětským návštěvníkem. Vyhledávané je i speciální setkání s delfíny, které si můžete objednat zvlášť a kterého se smí zúčastnit děti od sedmi let. Oblíbená je rovněž papouščí show, kdy vám tito tropičtí krasavci ukážou jízdu na kole, bruslení, počítání, a zvládnou dokonce i řídit džíp! K Marinelandu patří také pláž, kde se můžete vykoupat a odpočívat.

Lachtani Marineland

Vstupné činí 29 € (dospělí), 20 € (senioři a děti od 5 do 10 let), 12 € (děti od 3 do 4 let), děti do dvou let mají vstup zdarma. Více informací o výletu do Marinelandu se dozvíte na každém hotelu, vydat se tam samozřejmě můžete i na vlastní pěst. Otevřeno je denně – od začátku dubna až do konce října – od 10:00 do 17:00.

Papouščí show Marineland

Která část světa je nejprapodivnější? Turecká Kappadokie

Kappadokie

Mohlo by vás zajímat

Co ochutnat na Madeiře

Dovolená na Madeiře: Co ochutnat?

Chystáte se na dovolenou na ostrov květin a kromě překrásné přírody vás zajímá i zdejší kuchyně? V tomto článku se dozvíte, na jaké pochoutky se na Madeiře můžete těšit. Share Tweet Email

Číst více

Livorno

Livorno: Italské město nadchne památkami i božským výhledem

O tom, že Itálie je památkami doslova obsypaná, není sporu. Existují však města, jež nejsou moc navštěvovaná. Jedním z nich je Livorno, třetí největší v Toskánsku. Turisty může odradit skutečnost, že je hodně průmyslové, což se ale naštěstí netýká staré části. Share Tweet Email

Číst více

Plavba po Nilu

Egypt je rájem pro každého, kdo si chce užít rozmanitou dovolenou se vším všudy a v případě tohoto poznávacího zájezdu to platí dvojnásobně. Skoro se nechce věřit, že během jednoho týdne můžete zažít tolik nádherných okamžiků, spatřit tolik zajímavých míst a mezitím si dopřát i čas pro dokonalý odpočinek. V tomto článku pro vás máme […]

Číst více