Každé letovisko na Mallorce má svoje přednosti, tvrdí Lenka Pátek

Tipy Lenky Pátek

Když se řekne Mallorca, ihned si vzpomenu na koupání v nádherném, tyrkysově zbarveném moři a na úžasnou gastronomii. Zároveň je to destinace, kde jsem se naučila jíst olivy, které jsem do té doby neměla v oblibě. A nesmím zapomenout na parádní výlety… Když se mě někdo zeptá na letní dovolenou v Evropě, u Středozemního moře, a současně trvá na vysokém standardu turistických služeb, krátké době letu, úchvatné přírodě, udržovaných cyklostezkách, rozmanitých nákupních možnostech, obdivuhodných památkách a třeba i bujarém nočním životě, s nejlepším svědomím mu doporučím právě tento proslulý španělský ostrov.

Na atraktivní místa, která svádí k poznání, se soustředím někdy příště. Dnes vám krátce představím čtyři populární letoviska. Pokud budete řešit dilema, kde se na ostrově Mallorca ubytovat, třeba vás zaujme některé z nich.

Can Pastilla láká na Palma Aquarium

Toto mallorské letovisko mě osobně zaujalo především svojí výhodnou polohou. Rozprostírá se jen několik málo minut jízdy od letiště a navíc pouhých osm kilometrů od centra hlavního města Palma de Mallorca. Součástí střediska Can Pastilla je přírodní rezervace Es Carnatge, která je i významným archeologickým a paleontologickým nalezištěm. Procházku touto pozoruhodnou lokalitou vřele doporučuji. Jedinečnou atrakcí pro rodiče s dětmi a vlastně všechny, kteří obdivují dechberoucí podmořský život, je Palma Aquarium. V prosklených nádržích jsem viděla například klauna očkatého, rejnoky, chobotnici, murény a žraloka. V Can Pastille se mi hodně líbí hlavní pláž. Je dlouhá, písčitá, s pozvolným vstupem do moře, se servisem a bary. Je ideální pro všechny generace.

Paguera přitahuje i golfisty

Obklopené přírodou a horami v pozadí je letovisko Paguera, které určitě ocení i nejeden dobrodruh. Kromě hlavní pláže lemující malebný záliv je tu několik menších, také s veškerým servisem. Kdo touží po soukromí, vyjde na kopec na východním okraji městečka a pak sestoupá na některou z miniaturních plážiček ukrytých ve skalách. Líbí se mi, že Paguera není až tak rušná jako nedaleká Palmanova nebo Magaluf. Barů, restaurací a kaváren se tady ale dostatek. Mám skvělou zprávu pro golfisty – 3 km od západního konce letoviska leží golfové hřiště Andratx s nejdelší jamkou ve Španělsku (609 metrů).

S‘illot ukrývá osadu z doby bronzové

Na opačné, tedy východní straně ostrova Mallorca najdete letovisko S‘illot. Hlavně v noci je poměrně klidné, přesto v něm nic zásadního nechybí. Mile mě překvapilo, že jsem přímo v centru mezi hotely narazila na pozůstatky talayotické osady z doby bronzové. Na severu na S‘illot volně navazuje letovisko Sa Coma s vodním parkem Splash World a hypermarketem Carrefour. O kousek dál jsem objevila přibližně dvoukilometrový poloostrov Es Morràs. Součástí této chráněné přírodní oblasti je opevněná věž Punta de n’Amer ze 17. století, ranč a starý bunkr. Určitě neváhejte a vyrazte tam na krátký výlet.

Cala Millor nadchne zábavním parkem

A jako poslední vám stručně přiblížím letovisko Cala Millor, které se rozkládá pouhých 5 km od S‘illotu. Konkrétně navazuje na severní konec zmíněného poloostrova Es Morràs. K večerním procházkám nebo jízdě na kole vybízí promenáda táhnoucí se podél písčité pláže. Pro rodiny s dětmi mám tip, a to venkovní zábavní park Fantasy s motokárovou dráhou, nafukovacími čluny v bazénu, trampolínami, minikolotočem, houpacími atrakcemi pro nejmenší, kulečníkem, vzdušným hokejovým stolem Big Wave a nafukovacími hrady. Pěší turisty pro změnu nasměruji k Puig de na Penyal, což je skalní vyhlídka za městem. Odtamtud budete mít celé letovisko doslova jako na dlani!

dovolená v Bulharsku

Hotelové služby v Bulharsku se hodně zlepšily, tvrdí Lenka Pátek

Dubaj je zážitková destinace pro celou rodinu, říká Lenka Pátek

Dubaj je zážitková destinace pro celou rodinu, říká Lenka Pátek

Mohlo by vás zajímat

vesnička Oia na řeckém ostrově Santorini

Oia: Vesnička na ostrově Santorini nadchne výhledy i architekturou

Doslova božské výhledy skýtá svým návštěvníkům řecký ostrov Santorini, na němž můžete prožít letní dovolenou s CK Blue Style. Jedním z nejúchvatnějších míst, kde si vychutnáte lahodný drink nebo vynikající pokrm a při té příležitosti se pokocháte pohledem na Egejské moře, útesy a okolní ostrovy, je romantická vesnička Oia na severozápadě. Charakterizují ji bílé domky […]

Číst více

Lenka Pátek se syny v krétském regionu Chania

Krétský region Chania mě uchvátil nejen plážemi, říká Lenka Pátek

Miluji Krétu a obzvlášť její nejzápadnější region Chania. Není pro mě až tak důležité, ve kterém hotelu a letovisku se ubytuji, protože si pokaždé pronajmu auto. Tato nádherná oblast si vyloženě říká o to, aby ji člověk procestoval takzvaně skrz na skrz. Když jsem to udělala poprvé, pochopila jsem, že to chci zopakovat pokaždé, kdykoliv […]

Číst více

Dimcay

Piknik na řece Dimcay zpestří vaši dovolenou v turecké Alanyi

Pokud se v létě chystáte na Tureckou riviéru, konkrétně do města Alanya či jeho okolí, máme pro vás tip na zajímavý výlet. Jestliže milujete přírodu, nevšední zážitky a dobré jídlo, jen těžko odmítnete. Tohle všechno totiž zahrnuje piknik na řece Dimcay! Stačí se domluvit s delegátem CK Blue Style, jenž vám návštěvu tohoto atraktivního místa […]

Číst více