Dovolená na Maledivách: Vítejte v exotickém ráji!

MaledivyDestinace

Často od svých přátel a okolí slýchám: „Co bych dělal/a na Maledivách? Tam by mě to nebavilo, malý ostrůvek, projdeš ho za pár minut a pak nevíš co by!“ Na to mám však rychlou odpověď: „Na Maledivách se zkrátka nejde nudit!“ Skutečně, mohu vám slíbit, že dovolená na Maledivách vás bude bavit.

Na Maledivách jsem navštívila již několik rezortů i ostrovů a opravdu s čistým srdcem mohu říct, že mě ani jeden z nich nezklamal. Každý má totiž své nezaměnitelné kouzlo!

Exotická nádhera, kam jen oko pohlédne!

Hned na první pohled vás uchvátí všechna ta nádhera –⁠ barvy moře, bělostný písek pláží, zelenající se palmy… Prostě ráj! A pokud vám ani toto všechno nestačí, počkejte, až vás po chvíli zcela jistě pohltí místní pohodová atmosféra. Maledivám se totiž naprostým právem přezdívá „ráj na zemi“.

Kromě ponoření se do dokonalé pohody, která tady panuje doslova na každém kroku, si zde na své přijdou i milovníci aktivní dovolené – těšit se můžete na vše od animačních programů přes bohatou nabídku vodních sportů až po možnost zapůjčení jízdních kol (to platí zejména pro větší ostrovy, kde vám kolo zpříjemní i pohyb v rámci mnohdy rozlehlého rezortu). 

Krása se na Maledivách nenachází jen na souši…

Milovníky potápění a šnorchlování pak jistě nadchne zdejší podmořský život. Podvodní setkání s baby žraloky nebo rejnoky tu totiž není vůbec žádnou vzácností. Některé rezorty dokonce pořádají organizované krmení rejnoků a žraloků. Na vás už je pak jen to, abyste si z pohodlí břehu nebo z mola užili tuto exotickou podívanou. Kromě toho má každý hotel v nabídce bohatý výběr výletů. Co takhle si třeba vyjet na otevřené moře zarybařit?

Odměnou vám bude nejen nádherný zážitek, ale ještě navíc vám váš úlovek ugrilují k večeři. Taková vlastnoručně ulovená večeře hned chutná úplně jinak! Pokud dáváte přednost klidnějšímu výletu, vydejte se prozkoumávat místní azurové vody třeba na katamaránu. Jen samotná plavba je na Maledivách opravdu úchvatným zážitkem. Pozorovat, jak se paprsky tropického slunce odrážejí od hladiny a propůjčují vlnkám hrajícím stovkami odstínů modré svůj zlatě žlutý třpyt? To je zábava, která vás opravdu jen tak neomrzí. 

Jako robinsoni určitě bydlet nebudete!

A co ubytování a vyhlášené water vilky? To je naprostá dokonalost! Není krásnějšího rána, než když vstanete z postele, odtáhnete závěsy a skočíte rovnou do blankytně modré vody. Na druhou stranu, i plážové bungalovy mají své kouzlo – ubytování na bělostné pláži obklopené palmovým hájem a jen pár kroků od břehů vyhřátého Indického oceánu. Pro mě byly obě varianty fantastickým zážitkem, jen těžko bych mohla vybrat, kterou z nich raději doporučit. 

Kromě toho všeho – unikátní na této kouzelné destinaci je už jen to, jak se sem můžete dostat. Po příletu na hlavní ostrov Malé se dá do dalších resortů dopravit několika způsoby – rychločlunem (na bližší ostrovy), hydroplánem, nebo dokonce přeletem místní aerolinkou v případě těch nejvzdálenějších. Já jsem měla tu čest zažít všechny varianty a rozhodně pro mě bylo největší „vzrůšo“ přiletět přímo k ostrůvku malým hydroplánem. 

Během letu jsem si užívala pohled na korálové útesy a průzračné moře pod námi a zároveň mi v žilách trochu koloval adrenalin. Tohle je něco, co musíte zažít i vy! Já už teď vím, že jsem zde rozhodně nebyla naposledy. Tak, zláká dovolená na Maledivách i vás? 

Nejkrásnější pláže Marsa Alam

Dovolená v Egyptě: Nejkrásnější pláže Marsa Alam

All Inclusive: Kam vyrazit za tím nejlepším?

3 tipy na nejlepší All inclusive

Mohlo by vás zajímat

milujete Mallorcu

10 důvodů, proč milujete Mallorcu

Mallorca je cestovateli z celého světa milována především pro své nádherné pobřeží s úchvatnými plážemi a malebnými zátokami lemovanými sluncem rozpálenými vápencovými útesy. Ponořte se i vy do azurových vod Středozemního moře nebo se vydejte vysoko do kopců a objevte šarm místních ospalých horských vesniček. Ochutnejte jedinečné mallorské víno a pak protančete celou noc ve […]

Číst více

ostrov Asinara

Dovolená na Sardinii: Objevte ostrov Asinara, přírodní ráj s pohnutou minulostí

Italský ostrov Sardinie svým návštěvníkům nabízí mnohé. Na své si zde přijdou jak milovníci překrásných pláží, tak zelenající se divoké přírody. A při objevování starobylé nuragské civilizace lze prožít řadu dobrodružství. My pro vás máme však ještě jeden tip –⁠ ostrov Asinara! Share Tweet Email

Číst více

Okruh ostrovem aneb Celodenní výlet po španělském ostrově Mallorca

Okruh ostrovem: Celodenní výlet po ostrově Mallorca

Španělský ostrov Mallorca je ideálním místem pro letní dovolenou u moře. Přivítají vás tu prostorné písčité pláže, výborná gastronomie, skvostná příroda, udržované cyklostezky a pestrá nabídka výletů. Jedním z nich je Okruh ostrovem, určený především těm, co milují malebné scenérie. Tento celodenní výlet jsme absolvovali a pořídili následující fotografie. Nikoliv však během letních prázdnin, ale […]

Číst více