Lotte World Tower: Soul má pátý nejvyšší mrakodrap světa

Zajímavosti

Číslo pět dostal několikanásobně „do vínku“ mrakodrap, který byl o víkendu slavnostně otevřen v jihokorejské metropoli. Jmenuje se Lotte World Tower, měří 555 metrů a je momentálně 5. nejvyšší budovou na světě. Soul tak má novou a každopádně nepřehlédnutelnou dominantu!

Součástí výškové budovy je i hotel

Zprovoznění budovy Lotte World Tower u řeky Hangang nejspíš zrovna nepotěšilo Američany. To proto, že ještě před pár dny byl pátou nejvyšší budovou světa newyorský mrakodrap One World Trade Center, který ovšem i nadále drží prvenství v rámci USA. Co se celosvětového měřítka týče, „spadnul“ na šesté místo, což rozhodně není důvod k radosti.

Jihokorejský elegán má 123 pater a jedná se o víceúčelovou stavbu. Ve svých útrobách ukrývá prodejny (12 pater), kanceláře různých firem (25 pater), hotel (25 pater), vlastní kanceláře (10 pater) a soukromé byty a rezidence (30 pater). V nejvyšších podlažích, a samozřejmě úplně na vrcholu, se nachází turistická vyhlídka. Jen pro zajímavost – mrakodrap Lotte World Tower ze skla a oceli byl navržen a zrealizován tak, aby přečkal zemětřesení o síle 9,0 stupně Richterovy stupnice a vítr o rychlosti 80 metrů za sekundu.

Lotte World Tower v Soulu

Lotte World Tower pokořili chlápci z Východu

Projekt Lotte World Tower v Jižní Koreji se plánoval více než 13 let, stavba započala v březnu 2011. Poslední patro bylo dostavěno koncem prosince 2015, vnější konstrukce byla kompletně dokončena v půli března 2017. K oficiálnímu otevření, jehož součástí byl bombastický ohňostroj, došlo v neděli 2. dubna 2017. Díky nadstandardní výšce budovy se tak svědky báječné podívané stali i jedinci nacházející se několik kilometrů od ní.

Mrakodrap Lotte World Tower, který navrhla společnost Kohn Pedersen Fox, si už před časem stihli vzít na mušku také milovníci lezení po výškových budovách. Koncem března 2016, kdy byl objekt ještě ve výstavbě, se do něj vloupali dva průzkumníci z Ruska a Ukrajiny. Po jeřábu vylezli na vrchol a celou akci si také natočili. Podařilo se jim však uniknout bez postihu.

Tip na závěr – pokud milujete výškové budovy, můžete se vydat například do Dubaje!

Věž větrů v Athénách

Věž větrů v Athénách po mnoha letech znovu ožila

Dune du Pyla: Nejvyšší duna v Evropě dělá vědcům vrásky

Dune du Pyla

Mohlo by vás zajímat

La Spezia

La Spezia: Nevšední tip na poetickou dovolenou v Itálii

Itálie je země zasvěcená turismu, najdeme zde moře, hory, památky, výtečné jídlo i víno. A protože je zároveň dost veliká, dají se stále poznávat nová a pro nás neznámá místa. Jedním z nich je i provincie La Spezia. Share Tweet Email

Číst více

Cestovka b.s.

Cestovka b.s. | 5. díl

Co obnáší pozice šéfa klientského oddělení cestovní kanceláře? Jaké jsou nejčastější dotazy a stížnosti klientů? Nebo jak se člověk může stát delegátem? To vše a mnohem víc se dozvíte v novém díle podcastu Cestovka b.s.! Share Tweet Email

Číst více

Experti na cestách - 3. díl

Experti na cestách: 3. díl

Očkování, téma, které rezonuje společností. Probereme ho společně s hostem Michalem Veberem z asociace cestovních kanceláří a seznámíme vás s výhodami nákupu dovolené v režimu First minute. Share Tweet Email

Číst více