Djerba Golf Club: Vyhlášené golfové hřiště na tuniském ostrově Djerba

19. 11. 2020DestinaceTuniskoDjerbaTipy na výlety

Hrajete golf, nebo se ho toužíte naučit? A zároveň uvažujete o dovolené u moře? V tom případě pro vás máme skvělý tip. Pobyt na tuniském ostrově Djerba lze spojit s lekcemi či hrou na vyhlášeném 27jamkovém hřišti Djerba Golf Club. To se nalézá jen několik minut jízdy od většiny hotelů, které jsou součástí nabídky CK Blue Style.

Turistická sezóna na Djerbě začíná už v dubnu a končí až na přelomu listopadu a prosince. Sportovci sem létají převážně na jaře a na podzim, kdy zpravidla panuje nádherné počasí, ale přitom nejsou úmorná vedra. Této skutečnosti si považují i golfisté, kteří s oblibou tráví dlouhé hodiny právě v tomto oblíbeném areálu. Pojďme se o něm nyní dozvědět něco víc!

Uspějete i s němčinou

Djerba Golf Club se rozprostírá na severovýchodním pobřeží, v blízkosti letoviska Sidi Mahrez. Dostanete se sem taxíkem (za každý ujetý kilometr zaplatíte cca 5 Kč) nebo vám recepce zajistí transfer z hotelu a zpět.

Djerba Golf Club na ostrově Djerba

Ostatně – zdejší recepce vypadá takto. Domluvíte se tu nejen arabsky, ale také anglicky, německy a francouzsky.

recepce

Hned vedle recepce je obchod s golfovým oblečením a vybavením. To si samozřejmě můžete zapůjčit, zejména hole a vozíky. K dispozici je i caddy.

obchod s golfovým oblečením

Součástí klubovny je rovněž bar, kde si lze objednat různé nealkoholické i alkoholické nápoje. Několik metrů od něj se nalézá prostorná terasa s parádním výhledem na hřiště.

bar v golfovém klubu

Djerba Golf Club dbá na svoji pověst

Nechybí ani stylová restaurace. Když si budete návštěvu areálu Djerba Golf Club domlouvat, na recepci vám rádi prozradí, jaké pokrmy budou aktuálně k mání. Každopádně nezapomeňte na to, že v hotelu máte předplacený režim all inclusive…

restaurace

Djerba Golf Club je pečlivě udržovaný, všude je čisto – počínaje toaletami, konče okrajovými částmi areálu. Personál je vstřícný a vyučují zde profesionální hráči, kteří mají na svém kontě nejedno ocenění. Je tu taktéž golfová akademie.

profesionální hráč a instruktor

Co se hry týče, hřiště Djerba Golf Club tvoří tři části. Jednou z nich je La Mer, jež má 9 jamek (7 z nich v blízkosti moře), par 36 (2x par 5, 5x par 4, 2x par 3).

La Mer

Další dvě se jmenují Les Palmiers (9 jamek, par 37, jedná se o nejdelší část) a Les Acacias (9 jamek, par 35, je nejkratší ze všech tří částí). Ani v jedné z nich nechybějí písečné překážky, jezírka a out of bounds.

27jamkové hřiště Djerba Golf Club

Cvičná louka čeká na nováčky

Pro úplné začátečníky je k dispozici cvičná louka (dvojité odpaliště) s kapacitou 40 osob. Pohledem na ni se patřičně pokochala i naše delegátka Andrea.

delegátka Andrea a cvičné hřiště

V klubovně si můžete prohlédnout fotografie z významných turnajů a také ocenění, jimiž se Djerba Golf Club – potažmo jeho instruktoři – pyšní.

klubovna

Foto – Richard Sacher

 

Jak to vidí cestovatel Richie?

„Nejsem golfista, každopádně se mi tady moc líbí. Chválím přátelský a profesionální přístup managementu a personálu, čistotu i úctyhodnou rozlohu areálu. Dnešní počasí je jako stvořené pro pohodovou golfovou hru,“ prozradil náš cestovatel Richie, který Djerba Golf Club navštívil v říjnu roku 2020.

cestovatel Richie navštívil Djerba Golf Club v říjnu 2020

A na závěr si můžete prohlédnout video, které v golfovém klubu Djerba Golf Club natočili Richie a Andrea:

Přejeme pohodový pobyt na tuniském ostrově Djerba s CK Blue Style!

Djerba Explore Park

Fotoreportáž: Djerba Explore Park na tuniském ostrově Djerba

Tarator

Tarator: Osvěžující polévka, na které si pochutnáte v Bulharsku

Mohlo by vás zajímat

Varna: Bulharské město, které ukrývá nejstarší zlatý poklad na světě

Zamíříte v létě do proslulého bulharského letoviska Zlaté Písky? Anebo do nedalekého střediska Sv. Konstantin a Helena, Kranevo, Albena či Obzor? V tom případě si můžete udělat výlet do města Varna, populárního především mezi mladými lidmi. Přes den se lze koupat a opalovat na prostorné městské pláži, vydat se na nákupy či posedět v kavárně […]

Číst více

Sousse

Sousse: Tuniské letovisko nadchne moderními hotely i medinou

Čtyř a pětihvězdičkové hotely s praktickým režimem all inclusive, prostorná písčitá pláž s pozvolným vstupem do vyhřátého moře, největší medina v zemi a několik významných památek – to jsou hlavní důvody, proč se Sousse (česky Súsa) řadí mezi nejpopulárnější letoviska v pevninské části Tuniska. Navíc zde výhodně nakoupíte – ve městě jsou trhy, krámky a […]

Číst více

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Italská Kalábrie je nádherný region, který přitahuje milovníky přírody, průzračného moře, výtečné místní kuchyně i atraktivních památek. K návštěvě doslova svádějí nádherná města Tropea, Scilla či Pizzo s hradem Murat, kde byl vězněn a následně popraven Napoleonův švagr Gioacchino. Necelé 2 km severovýchodně od této majestátní stavby se nalézá kostel Piedigrotta. Od většiny ostatních svatostánků […]

Číst více