Djerba Golf Club: Vyhlášené golfové hřiště na tuniském ostrově Djerba

19. 11. 2020DestinaceDjerbaTuniskoTipy na výlety

Hrajete golf, nebo se ho toužíte naučit? A zároveň uvažujete o dovolené u moře? V tom případě pro vás máme skvělý tip. Pobyt na tuniském ostrově Djerba lze spojit s lekcemi či hrou na vyhlášeném 27jamkovém hřišti Djerba Golf Club. To se nalézá jen několik minut jízdy od většiny hotelů, které jsou součástí nabídky CK Blue Style.

Turistická sezóna na Djerbě začíná už v dubnu a končí až na přelomu listopadu a prosince. Sportovci sem létají převážně na jaře a na podzim, kdy zpravidla panuje nádherné počasí, ale přitom nejsou úmorná vedra. Této skutečnosti si považují i golfisté, kteří s oblibou tráví dlouhé hodiny právě v tomto oblíbeném areálu. Pojďme se o něm nyní dozvědět něco víc!

Uspějete i s němčinou

Djerba Golf Club se rozprostírá na severovýchodním pobřeží, v blízkosti letoviska Sidi Mahrez. Dostanete se sem taxíkem (za každý ujetý kilometr zaplatíte cca 5 Kč) nebo vám recepce zajistí transfer z hotelu a zpět.

Djerba Golf Club na ostrově Djerba

Ostatně – zdejší recepce vypadá takto. Domluvíte se tu nejen arabsky, ale také anglicky, německy a francouzsky.

recepce

Hned vedle recepce je obchod s golfovým oblečením a vybavením. To si samozřejmě můžete zapůjčit, zejména hole a vozíky. K dispozici je i caddy.

obchod s golfovým oblečením

Součástí klubovny je rovněž bar, kde si lze objednat různé nealkoholické i alkoholické nápoje. Několik metrů od něj se nalézá prostorná terasa s parádním výhledem na hřiště.

bar v golfovém klubu

Djerba Golf Club dbá na svoji pověst

Nechybí ani stylová restaurace. Když si budete návštěvu areálu Djerba Golf Club domlouvat, na recepci vám rádi prozradí, jaké pokrmy budou aktuálně k mání. Každopádně nezapomeňte na to, že v hotelu máte předplacený režim all inclusive…

restaurace

Djerba Golf Club je pečlivě udržovaný, všude je čisto – počínaje toaletami, konče okrajovými částmi areálu. Personál je vstřícný a vyučují zde profesionální hráči, kteří mají na svém kontě nejedno ocenění. Je tu taktéž golfová akademie.

profesionální hráč a instruktor

Co se hry týče, hřiště Djerba Golf Club tvoří tři části. Jednou z nich je La Mer, jež má 9 jamek (7 z nich v blízkosti moře), par 36 (2x par 5, 5x par 4, 2x par 3).

La Mer

Další dvě se jmenují Les Palmiers (9 jamek, par 37, jedná se o nejdelší část) a Les Acacias (9 jamek, par 35, je nejkratší ze všech tří částí). Ani v jedné z nich nechybějí písečné překážky, jezírka a out of bounds.

27jamkové hřiště Djerba Golf Club

Cvičná louka čeká na nováčky

Pro úplné začátečníky je k dispozici cvičná louka (dvojité odpaliště) s kapacitou 40 osob. Pohledem na ni se patřičně pokochala i naše delegátka Andrea.

delegátka Andrea a cvičné hřiště

V klubovně si můžete prohlédnout fotografie z významných turnajů a také ocenění, jimiž se Djerba Golf Club – potažmo jeho instruktoři – pyšní.

klubovna

Foto – Richard Sacher

 

Jak to vidí cestovatel Richie?

„Nejsem golfista, každopádně se mi tady moc líbí. Chválím přátelský a profesionální přístup managementu a personálu, čistotu i úctyhodnou rozlohu areálu. Dnešní počasí je jako stvořené pro pohodovou golfovou hru,“ prozradil náš cestovatel Richie, který Djerba Golf Club navštívil v říjnu roku 2020.

cestovatel Richie navštívil Djerba Golf Club v říjnu 2020

A na závěr si můžete prohlédnout video, které v golfovém klubu Djerba Golf Club natočili Richie a Andrea:

Přejeme pohodový pobyt na tuniském ostrově Djerba s CK Blue Style!

Djerba Explore Park

Fotoreportáž: Djerba Explore Park na tuniském ostrově Djerba

Tarator: Osvěžující polévka, na které si pochutnáte v Bulharsku

Tarator

Mohlo by vás zajímat

Seitan Limania

Fotoreportáž: Seitan Limania neboli Satanovy přístavy na ostrově Kréta

Kréta je největší řecký ostrov, délka jeho pobřeží činí přibližně 1050 km. Není tedy divu, že ukrývá spoustu velkých i miniaturních pláží. Některé jsou složitě přístupné, ale o to víc úchvatné. Přibližně 22 km od centra města Chania se rozprostírá fascinující pobřežní lokalita Seitan Limania (Satanovy přístavy nebo také Prokleté přístavy). Název vzbuzuje značný respekt, […]

Číst více

Experti na cestách: 5. díl

Cestování s dětmi, to je občas aktivita plná adrenalinu. S námi ji ale zvládnete bez problémů, mrkněte jak. A také si nechte poradit, které destinace i konkrétní hotely jsou pro rodiny nejlepší. Tedy, kde se děti pobaví a rodiče odpočinou. Share Tweet Email

Číst více

Dimcay

Piknik na řece Dimcay zpestří vaši dovolenou v turecké Alanyi

Pokud se v létě chystáte na Tureckou riviéru, konkrétně do města Alanya či jeho okolí, máme pro vás tip na zajímavý výlet. Jestliže milujete přírodu, nevšední zážitky a dobré jídlo, jen těžko odmítnete. Tohle všechno totiž zahrnuje piknik na řece Dimcay! Stačí se domluvit s delegátem CK Blue Style, jenž vám návštěvu tohoto atraktivního místa […]

Číst více