Za historií na Rhodos – hrad Kritinia

DestinaceŘeckoTipy na výletyRhodos

Ostrov Rhodos je plný kouzelných míst a tak se tu během dovolené se určitě nudit nebudete, ať už jste milovníci pláží, památek nebo řecké kuchyně. Jedním ze zmíněných pěkných míst je hrad Kritinia, jehož poměrně zachovalé trosky se nacházejí na kopci na severozápadním pobřeží ostrova Rhodos mezi vesnicemi Kritinia a Kamiros Skala. Z místa je opravdu nádherný výhled na moře, a to do všech stran, díky strategické poloze hradu.

Hrad byl postaven johanity roku 1472 pod vedením velmistra jménem Giovanni Battista Orsini na ochranu obyvatel proti osmanskému vojsku. Po zmíněném velmistrovi převzal stavbu hradu muž jménem Pierre d’Aubusson, který přidal věž a dělostřelbu. Opevnění následně posílil žoldák a dobrodruh Basilio Della Scuola. K dostavbě hradu došlo v 16. století pod vedením velmistra jménem Fabrizio del Carretto. Vzhledem k historii v sobě hrad spojuje několik stylů. Nad vchodem lze však stále spatřit erby prvních dvou velmistrů, kteří na hradu podíleli.

Kritinia patří k největším johanitským hradům, které se ostrově nacházejí. Uvnitř hradeb lze spatřit pozůstatky kaple. Doprava sem není nijak složitá, nejjednodušší je pronajmout si auto, kousek za vesnicí Kamiros Skala odbočit doprava a zaparkovat na malém parkovišti kousek pod hradem. K troskám vystoupáte po upravených schodech. Vstupné se zde neplatí.

Okolí hradu je nádherně zelené, projít se lze olivovníkovými sady nebo lesem. Pod parkovištěm se můžete osvěžit v malé taverně nebo zajet do jedné ze zmíněných vesnic. Vesnici Kritinia založili uprchlíci, kterým se podařilo uniknout z ostrova Kréta během turecké nadvlády název v překladu znamená Nová Kréta. Po cestě k hradu Kritinia lze také odbočit na malou plážičku jménem Kopria a výlet si tak příjemně zpestřit koupáním v moři nebo piknikem na pláži.

Pokud jste tedy milovníci historie, anebo i jenom pěkných míst, vydejte se s CK Blue Style na kouzelný ostrov Rhodos, objevte jeho krásy a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.

Al Jazirat Al Hamra

Al Jazirat Al Hamra: Vesnice duchů v emirátu Ras Al Khaimah

Experti na cestách: 24. díl

Experti na cestách 24. díl

Mohlo by vás zajímat

Poloostrov Frourio na severu Kefalonie ukrývá benátský hrad Asos

Plánujete dovolenou na řeckém ostrově Kefalonie? Jeho rozloha činí pouhých 786 km čtverečních, tudíž ho během několika dní zvládnete procestovat takřka celý. Toužíte zažít nejen koupání, opalování, nákupy či posezení v taverně? Udělejte si výlet na malý poloostrov Frourio v severní části Kefalonie. Na jeho vrcholu se nalézají ruiny benátského hradu Asos z konce 16. […]

Číst více

Love Lake Dubai: Jezera lásky jsou nejromantičtějším místem v Dubaji

Nejvyšší budova, největší nákupní centrum, nejdelší městský lanový skluz, nejvyšší hotel či největší krytý zábavní park na světě – to vše najdete ve městě Dubaj ve Spojených arabských emirátech. V poušti za městem se nalézá další, méně známá atrakce Love Lake Dubai (nebo také Heart Lake Dubai). Tato umělá jezera ve tvaru dvou spojených srdcí […]

Číst více

Dovolená na Kapverdách

Dovolená na Kapverdách: Ochutnejte víno z ostrova Fogo!

Asi již víte, že Kapverdy (celým názvem Kapverdská republika) jsou malé souostroví zhruba 400 km od západního pobřeží Afriky. Pro své nádherné pláže, skvělou kuchyni a pohostinnost místních obyvatel se staly vyhledávanou turistickou destinací. Vydejte se na Kapverdy i vy! Aby však vaše dovolená byla kompletní, určitě vám doporučujeme ochutnat i kapverdské víno. Share Tweet […]

Číst více