Al Jazirat Al Hamra: Vesnice duchů v emirátu Ras Al Khaimah

21. 2. 2023DestinaceSpojené arabské emiráty

Milujete historii nebo máte rádi příběhy a zajímavá tajuplná místa? Vydejte se do poslední zachovalé původní vesnice lovců perel na území Spojených arabských emirátů –⁠ navštivte Al Jazirat Al Hamra.

Jednou z nejznámějších atrakcí emirátu Ras Al Khaimah je opuštěná pobřežní vesnice Al Jazirat Al Hamra. K vidění tu jsou tradiční domy vytesané z korálového kamene. Můžete tak nahlédnout do prostého života zdejších obyvatel, který byl pro oblast typický v době před objevením a komercionalizací ropy.

Kmen Zaab

Rybářskou vesnici, která se později vyvinula v menší město, kdysi obýval kmen Zaab. Hlavní obživou místních obyvatel byl rybolov a lov perel. Vesnice původně patřila pod správu emirátu Sharjah, v roce 1914 však přešla pod Ras Al Khaimah. Neshody zdejšího lidu a vedení emirátu vyvrcholily v roce 1968, kdy kmen Zaab přijal nabídku šejka z Abu Dhabi a přesídlil na jeho území. I přes to se později objevily další různorodé spekulace, proč tehdejší obyvatelé prosperující město opustili.

Tradiční architektura

Ve vesnici lze spatřit tradiční architekturu typickou pro tuto oblast. Najdete zde vše od malých jednoduchých obytných domů přes větší dvoupatrové budovy s vnitřním nádvořím po velké rezidence, které patřily bohatým obchodníkům s perlami. Nechybí samozřejmě ani pozůstatky pevnosti, strážních věží, tržiště a mešity, o které se traduje, že v ní straší.

Červený ostrov či „město duchů“

Název vesničky v překladu znamená Červený ostrov, stejně často je však přezdívána jako město duchů. Při pohledu na její opuštěné ulice a domy se není čemu divit. Místo, opředené příběhy a tajemstvími, má zvláštní, skoro až strašidelnou atmosféru a mnozí věří, že tu lze potkat mýtické džiny a možná i další různorodá zjevení míhající se mezi rozpadlými budovami.

Prohlídka vesnice

Ve skanzenu se nenachází žádný stálý personál, proto při jeho prohlídce buďte opatrní, neboť mnoho budov se i nadále rozpadá. Rozhodně po stavbách nelezte a nic odtud neodnášejte. Vzhledem k bezpečnosti je návštěva ideální za denního světla, a to i proto, že džinové se samozřejmě zjevují především v noci.

Ráj surfařů

Ráj surfařů – pláž Prasonisi na ostrově Rhodos

Za historií na Rhodos – hrad Kritinia

hrad Kritinia

Mohlo by vás zajímat

10 důvodů proč milujete Kapverdy

10 důvodů, proč milujete Kapverdy

“Proč milujete Kapverdy?” Tak zněla naše otázka na vás, naše fanoušky. A jako vždy jste nás nezklamali a zahrnuli nás tisícovkami komentářů plných skvělých důvodů, proč jste si Kapverdy zamilovali právě vy a proč se vyplatí tento kousek atlantského ráje prozkoumat až po to nejposlednější zákoutí. Koneckonců, kdybyste se procházeli po pláži s běloskvoucím jemným […]

Číst více

Experti na cestách - 12. díl

Experti na cestách: 12. díl

Co vozit, a především nevozit z dovolené? To je otázka, kterou vám v tomto dílu zodpovíme spolu s mluvčí Celní správy České republiky a náš provozní ředitel Ondřej Rušikvas vám pak přiblíží nejčastější „prohřešky“ klientů cestovních kanceláří, které bohužel můžou končit i velice nepříjemným prodloužením dovolené v místním vězení. Share Tweet Email

Číst více

Dovolená

Dovolená ve Spojených arabských emirátech: Rady, tipy a informace

Poletíte s CK Blue Style do Spojených arabských emirátů (SAE)? Ať už si vyberete emirát Dubaj, Ras al-Khaimah, Fujairah, Ajman, Sharjah nebo Abu Dhabi, patrně si položíte následující otázky: Co si vzít s sebou? Potřebuji vízum? Mám si v Česku proměnit peníze? Čeho se vyvarovat? Hrozí mi mimo hotel nějaké nebezpečí? Co v SAE kupovat? […]

Číst více