Al Jazirat Al Hamra: Vesnice duchů v emirátu Ras Al Khaimah

Ras Al KhaimahDestinaceSpojené arabské emiráty

Milujete historii, příběhy a tajuplná místa? Pak je pro vás dovolená v Ras Al Khaimah tou pravou volbou. Vydejte se do poslední zachovalé původní vesnice lovců perel na území Spojených arabských emirátů –⁠ navštivte Al Jazirat Al Hamra.

Jednou z nejznámějších atrakcí emirátu Ras Al Khaimah je opuštěná pobřežní vesnice Al Jazirat Al Hamra. K vidění tu jsou tradiční domy vytesané z korálového kamene. Můžete tak nahlédnout do prostého života zdejších obyvatel, který byl pro oblast typický v době před objevením a komercionalizací ropy.

Kmen Zaab

Rybářskou vesnici, která se později vyvinula v menší město, kdysi obýval kmen Zaab. Hlavní obživou místních obyvatel byl rybolov a lov perel. Vesnice původně patřila pod správu emirátu Sharjah, v roce 1914 však přešla pod Ras Al Khaimah. Neshody zdejšího lidu a vedení emirátu vyvrcholily v roce 1968, kdy kmen Zaab přijal nabídku šejka z Abu Dhabi a přesídlil na jeho území. I přes to se později objevily další různorodé spekulace, proč tehdejší obyvatelé prosperující město opustili.

Tradiční architektura

Ve vesnici lze spatřit tradiční architekturu typickou pro tuto oblast. Najdete zde vše od malých jednoduchých obytných domů přes větší dvoupatrové budovy s vnitřním nádvořím po velké rezidence, které patřily bohatým obchodníkům s perlami. Nechybí samozřejmě ani pozůstatky pevnosti, strážních věží, tržiště a mešity, o které se traduje, že v ní straší.

Červený ostrov či „město duchů“

Název vesničky v překladu znamená Červený ostrov, stejně často je však přezdívána jako město duchů. Při pohledu na její opuštěné ulice a domy se není čemu divit. Místo, opředené příběhy a tajemstvími, má zvláštní, skoro až strašidelnou atmosféru a mnozí věří, že tu lze potkat mýtické džiny a možná i další různorodá zjevení míhající se mezi rozpadlými budovami.

Prohlídka vesnice

Ve skanzenu se nenachází žádný stálý personál, proto při jeho prohlídce buďte opatrní. Budovy totiž nejsou v nejlepším stavu a i nadále rozpadají. Rozhodně po stavbách nelezte a nic odtud neodnášejte. Vzhledem k bezpečnosti je návštěva ideální za denního světla, a to i proto, že džinové se samozřejmě zjevují především v noci.

Tak co, láká vás dovolená v Ras Al Khaimah s nádechem tajemna?

Ráj surfařů

Ráj surfařů – pláž Prasonisi na ostrově Rhodos

Za historií na Rhodos – hrad Kritinia

hrad Kritinia

Mohlo by vás zajímat

Kyrenijský hrad ve městě Kyrenia neboli Girne

Kyrenia: Severokyperské město, které zaujme hradem a přístavem

Severní Kypr je ideální destinací pro všechny, kteří si chtějí užít pohodovou dovolenou v komfortním hotelu v těsné blízkosti náramně čistého moře. A stejně tak sem míří jedinci toužící poznávat atraktivní památky a malebnou přírodu. Hodláte během pobytu vyrazit na výlet někam, kde lze navíc relativně dobře nakoupit? Vydejte se do přístavního města Kyrenia neboli […]

Číst více

Mahdia

Mahdia: Proslulé tuniské město, na které navazuje oblíbené letovisko

Dovolenou na tuniském ostrově Djerba si během uplynulých dvou desítek let zamilovala spousta Čechů. A co takhle tuniská pevnina? Pokud jste tam dosud nebyli a tím pádem nemáte svoji oblíbenou lokalitu, můžete si vybrat hned z několika přímořských letovisek. Jedním z nich je Mahdia, ležící na severovýchodě této africké země. Share Tweet Email

Číst více

Experti na cestách: 47. díl

Experti na cestách: 47. díl

Experti na cestách jsou opět tady a v tomto díle vám přinášejí tipy na dovolenou v teple během našich zimních měsíců. Hlavním tématem bude zejména Egypt, o kterém se rozpovídá Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. Dozvíte se například jaké pokrmy ochutnat z místní gastronomie a co se skrývá pod označením „hotely pouze pro […]

Číst více