10 důvodů, proč milujete Mallorcu

DestinaceMallorcaŠpanělsko

Mallorca je cestovateli z celého světa milována především pro své nádherné pobřeží s úchvatnými plážemi a malebnými zátokami lemovanými sluncem rozpálenými vápencovými útesy. Ponořte se i vy do azurových vod Středozemního moře nebo se vydejte vysoko do kopců a objevte šarm místních ospalých horských vesniček. Ochutnejte jedinečné mallorské víno a pak protančete celou noc ve stylových nočních klubech.
Potřebujete snad další důvody, proč podlehnout španělskému šarmu tohoto rajského ostrova, a do Mallorky se beznadějně zamilovat? Pokud ano, tady jsou!

 

 

Užiji si městský život…
Hlavní město Mallorky Palma je moderní metropolí nabízející veškerý komfort 21. století, kulturu, bezpečí, ruku v ruce s dechberoucím kulturním dědictvím. Projděte se ulicemi tohoto nádherného města a obdivujte jeho mocné katedrály, paláce a přívětivou, typicky středomořsky uvolněnou atmosféru. Večer pak přivítejte se sklenkou v ruce v některé z místních stylových restaurací a barů.

…i pestrou přírodu
I pro milovníky přírody je Mallorca opravdovým rájem. V jejích národních parcích můžete obdivovat neskutečnou pestrost krajiny v její nedotčené podobě. Objevte malebné horské vodopády, rozlehlé kaňony, malé ostrůvky s panenskými zátokami a v neposlední řadě bohatou flóru a faunu zdejšího subtropického podnebí.

Projdu se po nejjemnějším plážovém písku
Mallorca je jednou z destinací, které pomáhaly formovat současnou podobu plážového turismu, a jako taková je domovem některých z nejkrásnějších pláží celé Evropy. Přes 50 km jemného písku, romantické skalnaté zátoky, pláže s nejvyšším komfortem i civilizací netknuté, vhodné pro rodiny i pro vyznavače naturistického stylu… Na Mallorce si svůj plážový sen splní skutečně každý!

Zažiji opravdový ráj vodních sportů
Ti, kteří namísto relaxu na pláži volí spíše aktivnější dovolenou, budou na Mallorce taktéž nadmíru spokojeni. Zdejší pobřežní vody jsou v podstatě dokonalým místem pro všechny druhy surfování, potápění, šnorchlování, wakeboarding a paddleboarding, zkrátka vše, co vás jen v souvislosti s mořskými radovánkami může napadnout.

Vypravím se k srdci ostrova blíže…
Žádný cestovatel, který zavítá na Mallorcu, by si určitě neměl nechat ujít úžasný zážitek, který skýtá návštěva místních jeskyní. Vydejte se hluboko do nitra země a obdivujte majestátní klenby těchto přírodních katedrál, jejich impozantní krápníkové struktury a podzemní jezera s hladinou jako to nejkrásnější zrcadlo. Vřele doporučujeme!

Nakoupím suvenýry z jedinečných mallorských perel
Mallorské perly nevznikají přirozeným způsobem, tedy v útrobách perlorodých druhů ústřic – jsou produktem lidské vynalézavosti. Na jejich kráse jim to však nic neubírá. Ačkoli je možné je od pravých perel rozeznat, mallorské perly si získaly své příznivce po celém světě a jsou obecně považovány za ty nejkvalitnější umělé perly, které lze sehnat.

Objevím lahodné místní víno
Pokud se řadíte k milovníkům tohoto královského nápoje, budete na Mallorce doslova v sedmém nebi. Mallorské víno se totiž prakticky nevyváží a jinde se k němu příliš nedostanete – můžete se tedy těšit na záplavu chuťových tónů, které jste doposud neměli tu čest poznat. Callet, manto negro, fogoneu nebo gorgollasa.. No řekněte, nesbíhají se vám už při čtení těchto jmen sliny?

Ochutnám autentickou mallorskou kuchyni
Základem mallorské kuchyně jsou vždy čerstvé a většinou lokální suroviny. Co také očekávat od ostrova, jehož půda je tak úrodná, že v ní divoce rostou jinde pečlivě pěstované plodiny, jako jsou olivy, vinná réva nebo granátová jablka. Když navíc vezmeme v potaz, že zdejší vody jsou obzvlášť bohaté na rozličné mořské plody, můžete si být jisti, že vás čeká opravdu dokonalý gurmánský zážitek!

Navštívím nádherné vesničky
Valldemossa, Deià, Capdepera… jak se vám líbí tato šarmantní jména? Položte své sklenky zpět na stůl, tentokrát se totiž nejedná o víno, ale o vesničky, které na vás čekají v pohoří Serra de Tramuntana. Představí vám úplně jinou tvář ostrova, než jakou můžete potkat na pobřeží. Těšit se můžete na dlážděné cestičky, kamenné domky a dokonale klidnou a tichou atmosférou španělského venkova. Přidejte k tomu nádherné výhledy na hory na jedné a na oceán na druhé straně a máte zážitek, na který určitě hned tak nezapomenete.

Budu tančit až do svítání ve španělských rytmech
Teplé večery na Mallorce přímo vybízí k výpravám do zdejších měst a městeček, které jsou proslulé svými stylovými bary a nočními kluby. Ty bývají nezřídka otevřené až do pozdních ranních hodin a nabízejí širokou škálu zábavy pro všechny, kteří hledají družnou zábavu. Navštívit můžete populární čtvrť hlavního města Palma jménem Paseo Marítimo district, která je známá svými jazzovými koncerty, městečko Magaluf s jeho párty čtvrtí Punta Balena nebo Cala d’or or Puerto de Alcudia, kde si můžete užít večírek přímo na pláži.

Láká vás dechberoucí příroda? Bohatý městský život? Plážová dovolená podle těch nejvyšších standardů? Mallorca má tohlevšechno a ještě mnohem více. Tak na co ještě čekáte? Není na čase se vypravit na tento rajský ostrov a zamilovat se do jeho nezaměnitelného šarmu?

10 důvodů, proč milujete Tunisko

10 důvodů, proč milujete Tunisko

10 důvodů, proč milujete Kapverdy

10 důvodů proč milujete Kapverdy

Mohlo by vás zajímat

Co lze zažít na exotickém Zanzibaru

Zažijte 4 tváře exotického Zanzibaru

Zanzibar, označovaný často jako ostrov koření, je vlastně souostrovím v Indickém oceánu. Nejznámější a největší ostrovy jsou Unguja a Pemba. Pokud přemýšlíte kam jet na dovolenou, určitě Zanzibar zvažte, protože souostroví nabízí vše od zajímavé historie, přes luxusní hotely nebo bungalovy po krásné pláže a moře. Skoro každý si tu přijde na své, stačí si […]

Číst více

3 tipy na nejlepší All inclusive

All Inclusive: Kam vyrazit za tím nejlepším?

Kde si užijete to nejlepší All Inclusive? Není snad těžšího úkolu, než vybrat jen jednu destinaci, kde nejlépe vaří a kde se opravdu nejlépe najíte. Každá země má svou specifickou kuchyni a každý preferujte trošku něco jiného. Pojďte se i přesto s námi podívat na pár destinací, kde hlad rozhodně mít nebudete! Share Tweet Email

Číst více

Experti na cestách: 19. díl

Kalábrie, region nacházející se v pomyslné špičce italské boty, je jako stvořená pro všechny milovníky panenské přírody, tyrkysového moře, bělostných pláží a pohodové atmosféry. Experti na cestách vám v dnešní reportáži představí tento italský Karibik, seznámí vás se zmrzlinovým dezertem tartufo, městy Pizzo a Tropea, Liparskými ostrovy i dalšími specialitami a místy. Chybět nebudou ani […]

Číst více