Fotoreportáž: Zátoka Buracona a jeskyně Blue Eye na ostrově Sal

SalDestinaceTipy na výletyKapverdy

Chystáte se na Kapverdy, konkrétně na ostrov Sal? Skvělá volba! Čekají vás komfortní hotely, krásné písčité pláže, chutná gastronomie, pohodoví obyvatelé, hudební kluby s vynikající živou produkcí, diskotékové bary i několik atraktivních míst, kam se lze vypravit na výlet. Jedním z nich je věhlasná pobřežní oblast Buracona s atraktivní zátokou a pozoruhodnou jeskyní Blue Eye (Odjo Azùl). Nacvakáte spoustu jedinečných fotografií a možná se i vykoupete v přírodním koupališti.

V březnu 2022 jsme se do těchto končin vydali i my a pořídili zde následující fotoreportáž. Budete-li trávit dovolenou na Salu s CK Blue Style, můžete se sem vydat v rámci organizovaného výletu – stačí se domluvit s delegátem.

Namíchají vám drink

Buracona se rozprostírá na severozápadním pobřeží kapverdského ostrova Sal, je jednou z nejznámějších místních turistických atrakcí. Tuto oblast – stejně jako celý ostrov – omývá Atlantský oceán.

pobřežní oblast Buracona a Atlantský oceán

Do areálu vstoupíte tímto vchodem. Cedule nad ním vás možná trošku zmate. Proč tam není napsáno Buracona, ale Bracona? Zkuste si tipnout!

vstup do areálu

Tady je vysvětlení! Ve vstupní budově se nachází restaurace Bracona, v níž se můžete vydatně občerstvit. V nabídce mají dokonce i míchané drinky a koktejly. O kousek dál je obchod se suvenýry.

restaurace Bracona

Čeká vás procházka po chodníku – dřevěném, místy dlážděném. V některých úsecích z něj lze sejít a projít se po útesu. Takto vypadá zátoka, která je sice malá, ale zato nevšedně tvarovaná.

zátoka Buracona

Čím větší vlny, tím lepší podívaná

Konec zátoky představuje přírodní bazén. Pokud nebudou příliš velké vlny, můžete se v něm vykoupat. Většina návštěvníků si ho pouze fotí.

přírodní bazén

Když je Atlantský oceán trošku rozbouřený, sice si v zátoce Buracona nezaplavete, ale o to úžasnější podívanou zažijete.

severozápadní pobřeží kapverdského ostrova Sal

Voda naráží do skalisek a stříká do výšky! My měli v tomto ohledu zhruba poloviční štěstí. Někdy jsou vlny i větší…

zátoka Buracona a vlny Atlantského oceánu

Hlavním důvodem, proč turisté míří do lokality Buracona, je 24 metrů hluboká jeskyně Odjo Azùl neboli Blue Eye. Jak napovídá název, připomíná modré oko. A to díky svému tvaru a slunečním paprskům. Ty kolem poledne ozáří písčité dno jeskyně, propojené s oceánem, a vznikne úžasný odraz. Je ideální dorazit sem mezi 11. a 13. hodinou.

jeskyně Odjo Azùl neboli Blue Eye

Buracona ukrývá i vyhlídku

Když budete pokračovat dál po chodníku, narazíte na modrý pavilon. V přízemí je miniaturní muzeum, nahoře vyhlídka.

modrý pavilon

Z vyhlídky se lze kochat pohledem na všechny světové strany. Musíte sice vyjít šestnáct schodů, což se každému nechce, ale za tu malou oběť to rozhodně stojí.
cestovatel Richie v horní části pavilonu s výhledem na zátoku Buracona

Tohle je jeden z exponátů vystavených ve spodní části pavilonu. Jedná se o čedičový písek, pocházející z této oblasti.

čedičový písek

Součástí areálu jsou velké mapy jednotlivých kapverdských ostrovů. Jedná se o celkem zajímavé výtvarné počiny vytvořené přímo na zemi. Každou mapu lemuje úzký chodník, tudíž ji můžete obejít.

cestovatel Richie u obří mapy ostrova Sal

S lokalitou Buracona sousedí 263 metrů vysoký vrch Monte Leste, který jste zahlédli už na několika předchozích snímcích.

vrch Monte Leste na ostrově Sal

Foto – Richard Sacher (12x) a Jakub Kutra (2x)


Ayutthaya – drahokam v koruně Země úsměvu

10 důvodů proč milujeme Bulharsko

Mohlo by vás zajímat

Kavo Paradiso

Kavo Paradiso: Pláž na jihu ostrova Kos skýtá únik před civilizací

Řecký ostrov Kos patří k nejoblíbenějším evropským destinacím, v nichž lze strávit klidnou a pohodovou letní dovolenou. Pokud se rozhodnete pro čtyřhvězdičkový hotel s praktickým režimem all inclusive a přilehlou pláží, budete mít vše zajištěné. Proč ale nepodniknout výlet spojený s koupáním a sluněním na neorganizované části pobřeží? Vydejte se na poloostrov Kefalos, konkrétně na […]

Číst více

Omán nabízí nekonečné písčité pláže

Noc v ománské poušti je úžasný zážitek, doporučuje Lenka Pátek

Loni jsem procestovala Omán a musím se přiznat, že bych se tam klidně ihned vrátila. Jedním z nejúžasnějších zážitků, které vás v této okouzlující orientální destinaci mohou potkat, je přenocování v poušti. Láká vás takové dobrodružství? S cestovní kanceláří Blue Style to můžete vyzkoušet! A co je důležité – bez obav a složitého zařizování. Stačí, když se sejdete s […]

Číst více

vesnička Oia na řeckém ostrově Santorini

Oia: Vesnička na ostrově Santorini nadchne výhledy i architekturou

Doslova božské výhledy skýtá svým návštěvníkům řecký ostrov Santorini, na němž můžete prožít letní dovolenou s CK Blue Style. Jedním z nejúchvatnějších míst, kde si vychutnáte lahodný drink nebo vynikající pokrm a při té příležitosti se pokocháte pohledem na Egejské moře, útesy a okolní ostrovy, je romantická vesnička Oia na severozápadě. Charakterizují ji bílé domky […]

Číst více