Dovolená v Ománu: Nejkrásnější pláže orientálního ráje

OmánDestinace

Láká vás dovolená v Ománu? Měla by! Tento klenot Blízkého východu nabízí totiž všechno, na co si jen vzpomenete. Majestátní hory, úchvatné přírodní scenérie, tajemná historická města, skvostné oázy, zlatavé pouštní duny, komfortní hotelové resorty s perfektními službami, průzračně čisté moře i dokonalé bělostné a zlatavé pláže. Tak s námi pojďte objevit ty nejkrásnější z nich!

Ománské pobřeží se táhne v délce větší než 3000 kilometrů a je velmi rozmanité. Severní břehy omývá Ománský záliv, jihovýchodní část pobřeží pro změnu Arabské moře, bohaté na delfíny, želvy, velryby a také na korálové útesy. Najdete zde romantické liduprázdné laguny, skalnaté útesy i široké pláže. Ty jsou zpravidla písčité, výjimečně písčito-oblázkové nebo se skalnatým podložím. Vstup do moře bývá obvykle pozvolný, což ocení zejména rodiny s malými dětmi a senioři. Další neopomenutelnou výhodou je pak to, že na dovolenou za sluníčkem a teplem sem lze vyrazit téměř kdykoliv během roku!

Pláž Mughsail

Zhruba 40 kilometrů od letoviska Sálala leží skvostná pláž jménem Mughsail. Své návštěvníky láká na dokonale čisté moře, jemný zlatavý písek a dramaticky černá skaliska. Kombinace tohoto okouzlujícího prostředí a hřejivých slunečních paprsků rozpustí všechny starosti, které si sem přinesete, a vy si budete moct užívat nekonečnou plážovou pohodu.

Kromě nádherné krajiny a romantických výhledů na západ slunce nabízí Mughsail ve své těsné blízkosti skalní převis zvaný Marneef cave, kde se nachází i otvory označované jako blow holes, z nichž při přílivu či rozbouřeném moři stříkají gejzíry vody do výšky až 30 metrů. Tak si nenechte tuto podívanou ujít!

Pláž Fazayah

O něco dál od Sálaly (asi 70 kilometrů) v regionu Dhofar leží pláž Fazayah, kterou si oblíbili místní i turisté, jedná se však o poměrně odlehlou oblast, takže davů se zde nemusíte většinou bát. Je však nutné počítat s tím, že tady nenajdete ani žádné stánky s občerstvením či jiné turistické zařízení.

Čeká tu na vás jen jemný písek, zajímavé skalní útvary a křišťálově čisté Arabské moře, které navíc překypuje pestrým podmořským životem. Pokud patříte mezi milovníky šnorchlování a potápění, pláž si nepochybně zamilujete.

Pláž Al Qurum

Za jednu z nejpěknějších pláží Ománu bývá považována i pláž Al Qurum v hlavním městě Maskat. Vzhledem ke své poloze patří k rušnějším plážím a v její blízkosti se nachází řada luxusních hotelů, kavárny a restaurace i nákupní centra. Kromě koupání a opalování nabízí svým návštěvníkům bohatou nabídku vodních sportů a příjemné procházky pod palmami.

Pláž Al Bustan

V hlavním městě Muscat se nachází také další krásná pláž. Jedná se o Al Bustan, na níž leží i jeden z nejluxusnějších hotelů ve městě zvaný Al Bustan Palace. Úchvatnou atmosféru zde kromě jemného bílého písku a zpěněných vln vytváří navíc výhled na majestátní hory v pozadí.

Pláž Al Sawadi

Malebná pláž Al Sawadi je obklopena skalnatými ostrovy, kam se slétá místní ptactvo. Na jeden z nich se během odlivu můžete dokonce dostat pěšky. Zdejší průzračné vody lákají k potápění a šnorchlování i dalším vodním radovánkám. Jemný písek zas nabízí možnost odpočinku, opalování nebo pikniku na pláži.

Tak co, láká vás dovolená v Ománu? Vydejte se s námi za poznáním ománských pláží i dalších krás této úchvatné země! Vypravit se můžete přímo do letoviska Salála (Salalah) nebo rovnou na poznávací okruh Ománem.

Gorgonia - potápěčů ráj

Hotel Gorgonia Beach: To nejlepší místo pro potápění a šnorchlování v Egyptě

Tunisko, Maroko, Řecko… Kde se natáčely slavné filmy a seriály?

Filmová místa

Mohlo by vás zajímat

Sharjah

Sharjah: Arabský emirát, jehož symbolem je otevřený Korán

Kdykoliv během roku můžete prožít dovolenou ve Spojených arabských emirátech, a to nejen v Dubaji. Kromě ní se nabízí dalších šest emirátů – Ras Al Khaimah, Fujairah, Abu Dhabi, Umm Al Quwain, Ajman a Sharjah. Proč se vydat právě do posledně jmenovaného? Emirát Sharjah (česky Šardžá) vyhledávají turisté toužící zejména po odpočinku. Na své si […]

Číst více

Fotoreportáž: Staré město Nesebar na bulharském pobřeží Černého moře

Plánujete letní dovolenou v Bulharsku? Pokud máte namířeno do Burgasu, respektive do letoviska Slunečné pobřeží, Nesebar, Svatý Vlas, Elenite, Pomorie, Ravda či Primorsko, neváhejte si udělat výlet do historické části města Nesebar. Důvod? Spatříte zde starobylou architekturu, řadu památek, nakoupíte suvenýry, místní potravinářské výrobky, kosmetiku i oblečení. A mezitím posedíte v kavárně nebo restauraci s […]

Číst více

10 důvodů, proč milujete Madeiru

10 důvodů, proč milujete Madeiru

Na otázku “Proč milujete Madeiru?” jsme se zeptali těch vůbec nejpovolanějších – vás, našich klientů a fanoušků. Důvodů, proč Madeiru milovat a proč ji navštívit, jste vymysleli opravdu hodně. Koneckonců, když se touláte po levádách a obdivujete věčně zelené svahy okolních skal a údolí, pochutnáváte si na rybě jen před chvílí vylovené z oceánu, nebo […]

Číst více