Tunisko, Maroko, Řecko… Kde se natáčely slavné filmy a seriály?

DestinaceŘeckoTuniskoKefalonieSpojené arabské emirátyMaroko

Patříte mezi filmové a seriálové nadšence, kteří rádi navštěvují místa z oblíbených snímků? Tak je tenhle článek přesně pro vás! Vydejte se s námi do míst, kde se natáčely slavné filmy a seriály!

Kromě skvělé dovolené se totiž některé z našich destinací mohou chlubit také návštěvou filmového štábu, který v tamních krajinách natáčel nejeden kultovní film, jako je například Gladiátor, Start Wars a další. A jaké destinace to jsou?

Maroko

Když si představíte úzké uličky, vůni koření a nekončící cvrkot místního tržiště, asi vám vyvstanou na mysli spíše Pohádky tisíce a jedné noci. Pravdou však je, že v Maroku, ve vesnici Ait Ben Haddou, se natáčel světoznámý trhák Gladiátor, seriál Hra o trůny, nebo například mnoho scén z filmu Sex ve městě 2, ačkoliv pro diváky se děj odehrával v Abu Dhabi.

Pokud upustíme od hollywoodské produkce, ale zůstaneme ještě chvíli v Maroku, můžeme na náš seznam zařadit i českého zástupce, a to film Líbáš jako ďábel, který je pokračováním prvního dílu Líbáš jako bůh. Ten se natáčel například v Marrakéši nebo Casablance.

Tunisko

Pro fanoušky sci-fi asi nebude žádné velké překvapení, že právě Tunisko, konkrétně městečko Matmata, zaujalo filmaře Star Wars. V současné době slouží místo z části jako hotel a zároveň jako menší muzeum této slavné série.

Spojené arabské emiráty

Abu Dhabi je největším a nejbohatším ze sedmi Spojených arabských emirátů. A právě číslo sedm napovídá i pořadí epizody filmové série Rychle a zběsile, z níž si jistě každý vybaví scénu letícího auta z jednoho mrakodrapu do druhého. A kde jinde byste našli lepší místo na natáčení než právě v Abu Dhabi?

V Emirátech ještě na chvíli zůstaneme a připomeneme si scénu, z které doslova mrazí – Tom Cruis visící na nejvyšší budově světa, Burj Khalifě nacházející se v Dubaji. Asi každý tuší, odkud tento záběr pochází… Ano, záběry jsou z filmu Mission: Impossible – Ghost Protocol. A ať už patříte mezi fanoušky Toma Cruise nebo ne, tato pozoruhodná stavba určitě stojí za návštěvu.

Kefalonie

Válečný film s milostnou tématikou, v hlavní roli s Penélope Cruz a Nicolasem Cagem, Mandolína kapitána Corelliho, se natáčel právě na Kefalonii. Jelikož je tento oblíbený řecký ostrov považován za jeden z nejzelenějších ostrovů Řecka, můžete během filmu pozorovat výhledy nejen na zářivě modré moře, ale i na úchvatné přírodní scenérie.

Chcete se podívat na místo, kde zazářily některé z hollywoodských či českých hvězd? Tak s námi vyrazte na dovolenou do některé z výše zmíněných destinací a objevte místa, kde se natáčely slavné filmy a seriály!

Nejkrásnější pláže Ománu

Dovolená v Ománu: Nejkrásnější pláže orientálního ráje

Památky Ras Al Khaimah: Navštivte Národní muzeum, nejstarší mešitu, starobylou pevnost či zříceninu hradu

Architektonické poklady Ras Al Khaimah

Mohlo by vás zajímat

5 důvodů, proč se vypravit na Seychely

Dovolená na Seychelách –⁠ 5 důvodů, proč objevit „Zem věčného léta“

Toužíte po skvělé exotické dovolené, během které si užijete slunce, moře, krásnou přírodu, skvělé jídlo a mnoho dalšího? Potom bude dovolená na Seychelách pro vás skvělou volbou! Toto rajské souostroví je totiž místem, kde zažijete dobrodružství i dokonalý odpočinek. Share Tweet Email

Číst více

Experti na cestách: 5. díl

Cestování s dětmi, to je občas aktivita plná adrenalinu. S námi ji ale zvládnete bez problémů, mrkněte jak. A také si nechte poradit, které destinace i konkrétní hotely jsou pro rodiny nejlepší. Tedy, kde se děti pobaví a rodiče odpočinou. Share Tweet Email

Číst více

Kalábrie

10 důvodů, proč milujete Kalábrii

Itálii není třeba dlouze představovat. Tato jihoevropská země dlouhodobě patří mezi nejpopulárnější dovolenkové destinace, kam každoročně míří miliony cestovatelů z celého světa. Dechberoucí historie jedné z kolébek evropské civilizace, úchvatné přírodní scenérie a světově proslulá kuchyně –⁠ to jsou jen některé ze střípků, které tvoří dohromady fascinující obraz současné Itálie. Region Kalábrie se nachází v […]

Číst více