Bodrum je Turecko s řeckou atmosférou, vypráví Lenka Pátek

BodrumTipy Lenky PátekDestinaceTurecko

Během červencové návštěvy Bodrumu jsem si uvědomila, že tato malebná oblast je v podstatě fúzí dvou destinací. Jak to myslím? Pobývala jsem na jihozápadě Turecka, ale přitom jsem všude kolem sebe vnímala tradiční řeckou atmosféru. Tento pocit umocňovaly rozvaliny kostelíků, kamenné domy a klasické větrné mlýny. Ještě začátkem třicátých let minulého století totiž většinu obyvatel tvořili ortodoxní Řekové. Kromě toho mě v Bodrumu zaujala příroda, úžasně čisté moře a výtečná kuchyně!

Musím zdůraznit. že Bodrumský poloostrov je úplně jiný než rušná Turecká riviéra. Je to klidná a nádherná zelená krajina s převážně menšími hotely. Okouzlilo mě, že moře má v těchto končinách úchvatnou modrozelenou barvu. I ve větších hloubkách jsem viděla až na dno.

Nedaleký Kos svádí k výletu

Velkou pýchou Bodrumu je jeho krásné skalnaté pobřeží pokryté zelení. Na mnoha místech jsem zahlédla červené, růžové i fialové bugenvilie. V zátočinách kotví luxusní jachty, je to zkrátka pastva pro oči. Lodní výlety tady nemají chybu, pořád jsem měla co obdivovat. Nehledě na to, že jen čtyři kilometry od Bodrumu leží řecký ostrov Kos. Ten doslova miluji. Kdo se dohodne s delegátem CK Blue Style, může se tam na několik hodin vydat.

Ale zpátky k hotelům. Přesným opakem malých ubytovacích zařízení je například pětihvězdičkový hotel Bodrum Park Resort. Je situovaný na velmi klidném, zalesněném poloostrově. V rozlehlém areálu jsem si pokaždé našla svoje místo.

Zdejší terén není zcela rovinatý. Navíc tu roste spousta stromů a keřů, takže jsem si v jakékoliv části hotelu užila dostatek soukromí. Jinými slovy – není vidět z jednoho konce na druhý, což mně osobně vyhovuje.

Bary a restaurace můžete střídat

Pokoje jsou moc hezké, při prohlídce hotelu mě mile překvapily standardní i rodinné. Některé typy pokojů jsou součástí hlavní budovy, jiné jsem objevila v menších budovách v zahradě. Ocenila jsem také to, že Wi-Fi je zdarma nejen na recepci, ale i na pokojích. Skvělé je, že klienti mohou 24 hodin denně čerpat praktický stravovací koncept ultra all inclusive. Barů a restaurací je tady opravdu hodně!

Pláž hotelu Bodrum Park Resort mě nadchla hned na první pohled! Je umístěná v kouzelném zálivu, pokrývá ji hrubší písek, sem tam oblázek, a vstup do průzračného moře je pozvolný. A pozor – lehátka, slunečníky a plážové osušky mají všichni k dispozici zdarma. Líbilo se mi, že je tu rovněž dřevěná platforma s dalšími lehátky. A kdo chce, může si pronajmout cabanu s vlastním přístupem do moře. To je jako stvořené ke šnorchlování, které mě baví. Lze vyzkoušet i různé vodní sporty.

Doporučuji relax v tureckých lázních

Na skluzavkách a tobogánech se může vydovádět kdokoliv starší čtyř let. Nechybějí ani animační programy pro děti i dospělé! Kdo hodlá vyloženě relaxovat, ten jistě uvítá turecké lázně nebo klasickou saunu. Chcete vyrazit do města Bodrum? Padesát metrů od hotelu je autobusová zastávka… Pokud bych měla někde strávit dovolenou s rodinou, tak právě v této části Bodrumu!

Nejkrásnější pláže Turecké riviéry

Dovolená v Turecku: Nejkrásnější pláže Turecké riviéry

Dovolená na Kapverdách: 4 nejkrásnější pláže ostrova Sal

Dovolená na Kapvedách

Mohlo by vás zajímat

Kuchyně Mauriciu

Co ochutnat na Mauriciu: Pestrá mozaika chutí z celého světa

Neskonalé přírodní krásy, písečné pláže jako stvořené k dokonalému odpočinku a atmosféra tropického ráje. Takový je Mauricius, ostrov ležící v Indickém oceánu západně od Madagaskaru. Díky své bohaté historii se stal během let doslova tavicím kotlíkem kultur, což se projevuje i v jedinečné místní kuchyni, na které si mohou návštěvníci ostrova pochutnat. Odpověď na otázku […]

Číst více

Marseille

Marseille: Francouzské město okouzlí přístavem, bazilikou i paláci

Marseille je – hned po Paříži – druhým největším městem Francie a zároveň nejvýznamnějším francouzským obchodním přístavem. Rozprostírá se v regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur v jihovýchodní části země, na pobřeží Středozemního moře, ve Lvím zálivu. Kromě nejrůznějších lodí všech možných typů a velikostí zde můžete obdivovat řadu atraktivních památek i několik moderních staveb. Zklamaní rozhodně nebudou […]

Číst více

Skalní klášter Aladža

Skalní klášter Aladža: bulharská kulturní památka s českou stopou

Karel a Herman Škorpilovi – jména dvou bratrů pocházejících z Vysokého Mýta, kterým se začátkem 20. století podařilo objevit jednu z nejznámějších národních památek Bulharska. Skalní klášter Aladža je nejzachovalejší stavbou svého druhu. Nachází se, co by kamenem dohodil, od populárního letoviska Zlaté písky a řadí se mezi nejnavštěvovanější turistická místa. Vydejte se společně s Blue Style po […]

Číst více