Kiten: Bulharské letovisko oplývá mimořádně zdravým klimatem

BurgasDestinaceBulharsko

Na malém poloostrově vzdáleném 5 km od Primorska a 53 km od Burgasu se nachází bulharské letovisko Kiten. Díky tomu, že není příliš rozlehlé, je o poznání klidnější než třeba Slunečné pobřeží. Navíc je ze všech stran obklopené přírodou – Černým mořem a lesy. Můžete si vybrat ze dvou prostorných písčitých pláží s pozvolným vstupem do moře.

Z Prahy, Brna nebo Ostravy přiletíte do Burgasu během dvou hodin. Následující transfer do hotelu trvá zhruba hodinu.

Kiten přitahuje také potápěče

Současné městečko Kiten vystavěli na základech starověké pevnosti Urdoviza. Lokalita byla opuštěna v době turecké nadvlády a znovu osídlena až v roce 1931, když vznikl nový bulharský stát. Většího rozvoje se Kiten dočkal až v 70. letech minulého století, kdy sem začaly proudit davy turistů.

severní pláž Atliman

Letovisko se pyšní mimořádně zdravým klimatem, rozprostírá se v podhůří lesnaté Strandži. Příroda v okolí je atraktivní a hlavně uklidňující. Důležitou roli hraje samozřejmě moře. Kitenský záliv je považovaný za jedno z nejkrásnějších míst jihozápadního Černomoří. Právě proto sem míří potápěči.

letovisko Kiten a jižní pláž

Pláže – jižní a severní – tvoří jemný, téměř bílý písek. Severní pláž s názvem Atliman Beach je výrazně menší, ale díky zalesněnému útesu uzavírajícímu zátoku je malebnější. Lze si zde za přiměřený poplatek pronajmout lehátko a slunečník, k dispozici jsou bary a restaurace.

Atliman Beach

K výletu svádí Ropotamo i Sozopol

Jižní pláž je třikrát větší, začíná u přístavního mola a končí u ústí řeky Karaagač. Je zde podstatně více místa pro ty, kteří si chtějí přímo na písku roztáhnout vlastní osušku. Z jedné pláže na druhou lze pěšky přejít za dvacet minut (1500 metrů).

jižní pláž v letovisku Kiten

V letovisku Kiten najdete téměř vše, na co si vzpomenete. Tradiční bulharské restaurace, kavárny, supermarkety i malé obchůdky, diskotéky, internetové kavárny, tenisové kurty, poštu, lékárnu, bankomaty… Snad jen aquapark chybí. Budete-li si chtít udělat výlet, můžete vyrazit například do nedaleké přírodní rezervace Ropotamo nebo do starobylé části města Sozopol.

bulharské letovisko Kiten


Řecká mytologie: Vydejte se po stopách řeckých bájí

Santa Maria: Nejživější letovisko na kapverdském ostrově Sal

město Santa Maria na ostrově Sal

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější pláže Hurghady

Dovolená v Egyptě: Nejkrásnější pláže Hurghady

Pojďme společně objevit ty nejkrásnější pláže Hurghady! Hřejivé paprsky slunce v průběhu celého roku, krásné zlatavé pláže s jemným pískem, průzračné a vyhřáté Rudé moře plné ryb a dalších mořských živočichů, skvěle vybavené hotelové komplexy, působivá atmosféra arabských tržišť, vynikající pochoutky egyptské kuchyně a mnoho dalšího. To je Egypt! Share Tweet Email

Číst více

Bosa

Bosa: Město na Sardinii okouzlí památkami i tradicemi

Sardinie je druhý největší ostrov ve Středozemním moři a navíc turisticky atraktivní, i když v návštěvnosti nad cizinci, pro které je to trochu z ruky, vedou Italové. Proto, že díky žhavému jižnímu slunci zde kvete snad úplně všechno, se jí často přezdívá ostrov barev. To se týká ale i moře. Podobně zbarvené nikde jinde v […]

Číst více

10 důvodů, proč milujeme Egypt

Egypt patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější turistické destinace a důvodů, proč tomu tak je, se dá najít opravdu nespočet. Tajemná historie sahající tisíce a tisíce let do minulosti se v současném Egyptě snoubí s komfortem moderních letovisek a průzračné vody Rudého moře lákají své návštěvníky na pestrý svět pod jejich hladinou. Je to právě variabilita zážitků, […]

Číst více