Maroko: 5 důvodů proč navštívit kouzelnou Essaouiru

9. 5. 2023DestinaceMaroko

Už jste navštívili Maroko? Pak je na čase to změnit! A až tak učiníte, Essaouira by určitě neměla chybět ve vašem itineráři. Nachází se na pobřeží Atlantického oceánu a dlouhodobě se řadí mezi nejoblíbenější turistické destinace afrického kontinentu. Není se čemu divit! Mísí se zde totiž hned několik kultur od starořímské, arabské a africké až po „moderní“ francouzskou.

Ve městě panuje pohodová atmosféra, která dává vzpomenout na dobu „hippies“. V uličkách místní opevněné mediny můžete bloudit klidně celý den, a přesto vás nepřestanou znovu a znovu udivovat. 

Ačkoli nemá Essaouira mnoho památek, díky své jedinečné atmosféře je perfektním místem pro strávení několika odpočinkových dnů v příjemně pomalém tempu. Zde je několik důvodů, proč Essaouiru navštívit a zažít Maroko trochu jinak.

Spatřete kozy „levitující“ v korunách arganových stromů

Když budete mít štěstí, tak cestou z Agadiru do Essaouiry uvidíte nejen spoustu velbloudů, oslíků, ale i legendární marocké „stromové kozy. Vskutku unikátní pohled na ně se vám naskytne jen v oblasti Sous v jihozápadním Maroku –⁠ jedině zde totiž rostou arganové stromy, na kterých se kozy s jedinečnou elegancí sobě vlastní pasou. Pochutnávají si na obalech ořechů argánie, jejich samotné jádro jim však paradoxně nechutná a vyplivují je na zem. Právě v jádrech se nacházejí mandličky, ze kterých se vyrábí známý arganový olej.

Nakupte si ručně vyráběné předměty od místních řemeslníků

Pokud máte v plánu si z Maroka odvézt něco opravdu vkusného, doporučujeme nakoupit právě v Essaouiře. Cenově zde vycházejí výrobky levněji než v Marrákeši a místní obchodníci jsou vlídnější. Trhy neboli souky se rozprostírají po celé medině a jsou rozděleny do několika částí –⁠ souk s čerstvými rybami, ovocem, výrobky pro domácnost a podobně. Najdete zde spoustu opravdu zajímavých a hlavně autentických předmětů. Pořídit si můžete ručně tkané koberce, malované talíře, sochy, šály přírodních barev a spoustu dalšího.

Užijte si s celou rodinou radovánky na pláži

Odpoledne je ideálním časem pro návštěvu essaouirské městské pláže. Stejně jako v Agadiru se tu setkáte s čilým ruchem –⁠ spousta lidí se zde věnuje vodním sportům, jako je surfování, windsurfing, či kitesurfing. Sladkou (nezaměnitelně marockou!) tečkou za vaším dnem pak může být mátový čaj, který si lze vychutnat v jedné z místních kaváren s výhledem na moře.

Pochutnejte si na mořských plodech

Pro milovníky mořských plodů je Essaouira rájem na zemi. Na rybím trhu, který se nachází v přístavu, si lze vybrat z širokého sortimentu čerstvě ulovených ryb a rovnou si je nechat na místě připravit –⁠ jak jinak než v marockém stylu!

Sledujte západ slunce z pevnosti Sqala du Port

Opevněné hradby staré mediny v Essaouiře sloužily k obraně města před mořskými nájezdníky. A stejně jako jim odolaly i zubu času a dodnes ohromují svou nedotčeností nejen turisty, ale také hollywoodské režiséry. Natáčely se zde například některé části populárního seriálu Hra o trůny

A právě tady, na hradbách pevnosti, doporučujeme zakončit vaši procházku po městě. Pohled z nich na zapadající slunce barvící město a oceán do ruda bude zcela jistě patřit k důležitým bodům vašeho marockého dobrodružství. Symfonie šumění oceánu, proudícího do skalních průrev, barev a jedinečné atmosféry tohoto místa vám zajistí vskutku nezapomenutelný zážitek.

Essaouira je zkrátka místem nekonečné pohody, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek orientální kultury, v tomto případě navíc okořeněné špetkou bohémství a modernity. Málokteré marocké město totiž dýchá tak klidnou atmosférou jako právě Essaouira. 

Pokud se rozhodnete navštívit Maroko s cestovní kanceláří Blue Style, můžete se sem vydat v rámci fakultativního výletu. A jestliže chcete tuto zemi poznat až do posledního zrnka písku, doporučujeme vám rovnou poznávací zájezd napříč Marokem. A pokud se do Maroka vydáte, proč se rovnou nevypravit i do Marrákeše

Liparské ostrovy

Liparské ostrovy: Stromboli, Lipari, Vulcano

Experti na cestách: 34. díl

Experti na cestách

Mohlo by vás zajímat

Toulky překrásnou Madeirou

Madeira –⁠ tipy na výlety na Ostrově věčného jara (2. část)

Madeira je překrásným přírodním klenotem Portugalska. Stvořená je především pro milovníky přírody a pěší turistiky, ale na své si tu přijdou i milovníci památek a pláží.  Share Tweet Email

Číst více

Achilleion na ostrově Korfu

Achilleion: Letní zámeček rakouské císařovny Alžběty na ostrově Korfu

Řecký ostrov Korfu, vzdálený pouhých 5 km od pevniny, je příslibem pohodové letní dovolené. V rámci pobytu se samozřejmě můžete vypravit na výlet. Máte rádi historii, sochy, obrazy, starý nábytek a zahradní architekturu?  V tom případě se na informační schůzce domluvte s delegátem a v dalších dnech zamiřte do zámečku Achilleion. Nalézá se v půli ostrova, na jeho východním […]

Číst více

Zipline Cabo Verde aneb adrenalin na ostrově Sal

Dovolená na Kapverdách: Zipline Cabo Verde aneb adrenalin na ostrově Sal

Kapverdy jsou známé jako ráj pro milovníky vodních sportů, zažít se tu však dá i jiný adrenalin, než prohánět se po vlnách. Vítr okolo uší vám ale bude svištět tak jako tak, protože řeč je o místním lanovém skluzu Zipline Cabo Verde. Share Tweet Email

Číst více