Fotoreportáž: Jízda lanovkou Alanya Teleferik na Turecké riviéře

21. 5. 2021DestinaceTureckoTipy na výlety

Dovolená na Turecké riviéře – to je závislost! Klienti, kteří do této velmi oblíbené destinace zavítali s CK Blue Style, se tam většinou rádi a pravidelně vracejí. Aby ne! Hotely poskytují skvělé služby – komfortní ubytování, výtečnou kuchyni, nádherné pláže, mnohdy i prostorné bazény, skluzavky, wellness a fitness centrum, vodní i suchozemské sporty, diskotéku, kavárnu, dětský klub a hřiště, zahradu plnou zeleně a podobně. Rozhodnete-li se pro město Alanya a jeho okolí, kde to žije ve dne i v noci, můžete si udělat zajímavý výlet. Vyhlídková jízda lanovkou Alanya Teleferik se zavděčí každé generaci, poněvadž je to parádní zážitek!

Před časem ji absolvoval také cestovatel Richie s kolegou Vojtou a vše důkladně zdokumentovali. Tady je jejich fotoreportáž!

Ani v sezóně nebudete dlouho čekat

Richie nastupuje do kabiny, aby následně mohl začít fotografovat. Mimochodem – předtím si stihl vychutnat piknik na řece Dimcay.

cestovatel Richie nastupuje do lanovky na Turecké riviéře

Kabelová lanovka, která začíná na rohu ulic Güzelyalı a Bebek a vede do oblasti Ehmedik na hradě, byla zprovozněna v roce 2017. Je tedy moderní, spolehlivá a bezpečná.

lanovka začíná na rohu ulic Güzelyalı a Bebek

Nejdříve minete parkoviště a silnici, po chvíli pod sebou budete mít už jen přírodu. Vaše jízda bude tichá, lanovka není ani trochu hlučná.

jízda lanovkou Alanya Teleferik

Lanovku Alanya Teleferik na Turecké riviéře tvoří 14 kabin, tudíž může přepravovat až 1130 lidí za hodinu. Dlouhá je 900 metrů, vysoká 300 metrů. Během jízdy spatříte z ptačí perspektivy také pláž Damlataş.

lanovka nad pláží Damlataş

Alanya Teleferik láká fotografy

Lanovka, vedoucí k Alanyjskému hradu, je v provozu ve všední dny – od 9:30 do 20:00 (květen 2021).

lanovka a Alanyjský hrad

Pokud rádi fotografujete, budete zaneprázdněni po celou dobu. Úžasné záběry pořídíte cestou tam i zpět.

do každé kabiny se vejde 8 osob

Do kabiny se vejde až 8 osob, každých 20 sekund přijede nová kabina. Ve stanici výrazně zpomalí, tudíž lze pohodlně vystoupit nebo nastoupit. Tento snímek pochází z horní stanice.

kabina v horní stanici

Pakliže se budete chtít projít až k Alanyjskému hradu, je nezbytné vyjít schody vedoucí od horní stanice.

schody kolem Alanyjského hradu

Procházka stojí za to. Neustále se budete kochat výhledem na moře a pobřeží. Schodiště je dostatečně široké, tudíž zde běžně nedochází k tlačenicím.

Alanyjský hrad

Spatříte město i přístav

Cestovatel Richie zdolal schody kolem hradu v žabkách – naprosto s přehledem. „Přiznávám, že tenisky by byly praktičtější, ale já v žabkách chodím i po úzkých skalních cestách. Je to o zvyku,“ prozradil.

cestovatel Richie na hradě

Nejen z lanovky, ale také od hradu uvidíte proslulou Kleopatřinu pláž, na níž se během dovolené můžete kdykoliv slunit a koupat.

pohled na Kleopatřinu pláž z hradu

Podstatná část hradu v Alanyi byla postavena ve 13. století. Obklopuje ho 6,5 km dlouhé opevnění se 140 věžemi. A co teprve výhled na město pod ním!

turecké město Alanya

Před cestou zpět se cestovatel Richie zvěčnil s alanyjským přístavem za zády. Podobný snímek si během výletu můžete pořídit i vy!

cestovatel Richie a město Alanya

Foto – Richard Sacher (8x) a Vojtěch Procházka (6x)

A na závěr přidáváme krátké video, které cestovatel Richie natočil u Alanyjského hradu v roce 2018:

 

 

mys Drastis na ostrově Korfu

Drastis: Okouzlující mys na řeckém ostrově Korfu vybízí k výletu

Richieho fotoreportáž: Hotel Holiday Beach Djerba & Aquapark 4*

Hotel Holiday Beach Djerba

Mohlo by vás zajímat

Kokkari

Kokkari: Městečko na řeckém ostrově Samos žije odpoledne i v noci

Chystáte se v létě na řecký ostrov Samos? Pokud budete chtít poznat víc než jen okolí hotelu, můžete se vydat na výlet. Možností je vícero – přírodní oblasti ve vnitrozemí, vyhlášené pláže, město Pythagorion nebo třeba městečko Kokkari na severním pobřeží. Je plné restaurací, barů, kaváren, cukráren a obchodů. Navíc je to jedno z mála […]

Číst více

Město Tropea

Fotoreportáž: Město Tropea v italské Kalábrii nadchne nejen kostelem

Krásné pláže, panenská příroda, čisté ovzduší, historická městečka, pohodové hotely, absence průmyslových zón, skvělá gastronomie, vyhlášené víno a hlavně klid – to je Kalábrijský poloostrov. Tato oblast na jihu Itálie patří k nejkrásnějším regionům v Evropě. Můžete zde strávit skvělou dovolenou, zejména v období od června do září. Ubytovat se lze například v malebném městě […]

Číst více

cestovatel Richie představuje novou destinaci CK Blue Style - portugalský ostrov Madeira

Madeira: Cestovatel Richie představuje portugalský ostrov (1. část)

Několik nových destinací letos do svého katalogu zařadila cestovní kancelář Blue Style. Jednou z nich je Madeira, portugalský ostrov, nalézající se v Atlantském oceánu. Konkrétně 580 km od Maroka a 960 km od Lisabonu. Kdo sem míří nejčastěji? Milovníci nádherné přírody, vynikající gastronomie, zajímavých tradic i pozoruhodné architektury. Koupání v moři či v bazénu nebo […]

Číst více