Pláž Fazayah – pohoda uprostřed nedotčené přírody

OmánDestinaceTipy na výlety

Kdo by nemiloval pláže… písek hřeje do chodidel, pohled na blankytné moře ladí oku i duši a sluneční paprsky barví svět dozlatova. Však také až první kroky po pláži pro mnohé z nás značí, že dovolená už oficiálně začala. I mezi plážemi jsou však ty obyčejnější, a pak ty, které se svou krásou vymykají. Jednou z těch druhých jmenovaných je bezesporu nádherná Fazayah. 

Naleznete ji v čarokrásném ománském regionu Dhofar zhruba 70 km od města Salalah. Křišťálově čisté moře, sněhobílý jemný písek a nádherné skalní formace dělají z pláže Fazayah opravdový klenot ománského pobřeží. Její odlehlá lokalita navíc zaručuje, že se nemusíte obávat davů lidí a budete si moci nerušeně užívat její nedotčenou krásu. Je však nutné počítat s tím, že zde nenajdete žádné stánky s občerstvením ani jiné turistické zařízení. Vyrazíte-li tedy na pláž na vlastní pěst, nezapomeňte se dostatečně zásobit vodou a jídlem, ať vám během vašeho odpočinku nic neschází.

Vstup na pláž se na první pohled může jevit poněkud komplikovaně, jakmile však zdoláte poněkud strmější klesání, odměnou vám bude nádherný výhled na pláž a průzračné vody Arabského moře. To navíc překypuje pestrým podmořským životem. Šnorchlování a potápění je zde možné, avšak je nutné si s sebou přivézt vlastní výbavu – ⁠pro půjčovny totiž platí to stejné jako pro již zmiňované stánky s občerstvením –⁠ žádné zde nejsou.

Fazayah je ideálním místem pro koupání, opalování i šnorchlování. Pokud vás však plážové radovánky omrzí nebo zatoužíte po troše pohybu na zdravém mořském vzduchu, doporučujeme procházku po zdejších skalnatých útesech. Výhledy z nich jsou zkrátka dechberoucí a zajímavě tvarovaná skaliska jistě potěší každého fotografa.

Plánujete-li dovolenou v Salalah a okolí, určitě si nenechte návštěvu pláže Fazayah ujít. Její drsnou nedotčenou krásu ocení jak milovníci plážového odpočinku, dobrodruzi, tak i všichni, kteří si chtějí jen užít chvíle klidu a pohody daleko od hlučícího davu.

Tak co, už máte sbaleno?

Rub al-Chálí

Rub al-Chálí – „Pustá končina“, kde se však nudit určitě nebudete!

Turecká riviéra: Zažijte dobrodružství i poznání na řece Manavgat a v malebném Side

Řeka Manavgat

Mohlo by vás zajímat

tinto de verano

Tinto de verano: Nápoj, který vás osvěží ve Španělsku

Dovolená ve Španělsku se blíží a vás zajímá, na jakých gastronomických specialitách si tam můžete pochutnat? Před časem jsme si představili některá jídla, dnes dáme přednost pití. Nápoj, který vidíte na fotografii, se nejmenuje sangria (i navzdory tomu, že se jí podobá), ale tinto de verano. O co přesně kráčí? Share Tweet Email

Číst více

10 nejlepších řeckých pláží

10 nejlepších řeckých pláží: Balos, Navagio i Tsambika

Vybrat nejkrásnější pláže v zemi, která se pyšní jedenáctým nejdelším pobřežím na světě a stovkami pláží oceněných Modrou vlajkou, není vůbec jednoduchým úkolem. Přesto jsme se pokusili a zvolili 10 nejlepších, jež zkrátka musíte alespoň jednou za život navštívit. Share Tweet Email

Číst více

Houmt Souk

Houmt Souk: Hlavní město ostrova Djerba svádí k nákupům i posezení

Budete-li trávit dovolenou na tuniském ostrově Djerba, nemusíte ji celou prožít pouze v hotelovém areálu. Stačí se domluvit s delegátem a vyrazit na některý z výletů, jež má CK Blue Style v nabídce. Lze navštívit Djerba Explore Park s největší krokodýlí farmou ve Středomoří, podívat se na pevninu nebo třeba zajet do hlavního a zároveň […]

Číst více