Pláž Fazayah – pohoda uprostřed nedotčené přírody

OmánDestinaceTipy na výlety

Kdo by nemiloval pláže… písek hřeje do chodidel, pohled na blankytné moře ladí oku i duši a sluneční paprsky barví svět dozlatova. Však také až první kroky po pláži pro mnohé z nás značí, že dovolená už oficiálně začala. I mezi plážemi jsou však ty obyčejnější, a pak ty, které se svou krásou vymykají. Jednou z těch druhých jmenovaných je bezesporu nádherná Fazayah. 

Naleznete ji v čarokrásném ománském regionu Dhofar zhruba 70 km od města Salalah. Křišťálově čisté moře, sněhobílý jemný písek a nádherné skalní formace dělají z pláže Fazayah opravdový klenot ománského pobřeží. Její odlehlá lokalita navíc zaručuje, že se nemusíte obávat davů lidí a budete si moci nerušeně užívat její nedotčenou krásu. Je však nutné počítat s tím, že zde nenajdete žádné stánky s občerstvením ani jiné turistické zařízení. Vyrazíte-li tedy na pláž na vlastní pěst, nezapomeňte se dostatečně zásobit vodou a jídlem, ať vám během vašeho odpočinku nic neschází.

Vstup na pláž se na první pohled může jevit poněkud komplikovaně, jakmile však zdoláte poněkud strmější klesání, odměnou vám bude nádherný výhled na pláž a průzračné vody Arabského moře. To navíc překypuje pestrým podmořským životem. Šnorchlování a potápění je zde možné, avšak je nutné si s sebou přivézt vlastní výbavu – ⁠pro půjčovny totiž platí to stejné jako pro již zmiňované stánky s občerstvením –⁠ žádné zde nejsou.

Fazayah je ideálním místem pro koupání, opalování i šnorchlování. Pokud vás však plážové radovánky omrzí nebo zatoužíte po troše pohybu na zdravém mořském vzduchu, doporučujeme procházku po zdejších skalnatých útesech. Výhledy z nich jsou zkrátka dechberoucí a zajímavě tvarovaná skaliska jistě potěší každého fotografa.

Plánujete-li dovolenou v Salalah a okolí, určitě si nenechte návštěvu pláže Fazayah ujít. Její drsnou nedotčenou krásu ocení jak milovníci plážového odpočinku, dobrodruzi, tak i všichni, kteří si chtějí jen užít chvíle klidu a pohody daleko od hlučícího davu.

Tak co, už máte sbaleno?

Rub al-Chálí

Rub al-Chálí – „Pustá končina“, kde se však nudit určitě nebudete!

Turecká riviéra: Zažijte dobrodružství i poznání na řece Manavgat a v malebném Side

Řeka Manavgat

Mohlo by vás zajímat

Valentýn aneb Dovolená na Santorini

Valentýn: Pět tipů na zájezd do míst, kde vás přivítá romantika

Blíží se 14. únor, tedy Valentýn! Chcete potěšit svého partnera nebo partnerku? Skvělým překvapením jistě bude zájezd do zahraničí. Ideálně někam, kde se budete cítit velmi příjemně! Není nutné letět hned, ale třeba až v červnu, kdy už je dostatečně teplo i v Evropě a dny jsou hodně dlouhé. Lámete si hlavu s tím, kam […]

Číst více

Alghero

Alghero: Poznejte „Malou Barcelonu“ na kouzelné Sardinii

Sardinie je úchvatným ostrovem, který nabízí pestrou škálu zajímavých míst i aktivit. A městečko Alghero v tomto ohledu určitě není žádnou výjimkou. Pojďte s námi prozkoumat, co všechno lze na tomto malebném místě zažít! Share Tweet Email

Číst více

Cestovka b.s. | 2. díl

Kapverdy, souostroví v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky, také celoroční destinace s velmi příjemným a stabilním počasím, kde se dle místního hesla „No stress“ skutečně žije. Share Tweet Email

Číst více