Pláž Fazayah – pohoda uprostřed nedotčené přírody

14. 4. 2023OmánDestinaceTipy na výlety

Kdo by nemiloval pláže… písek hřeje do chodidel, pohled na blankytné moře ladí oku i duši a sluneční paprsky barví svět dozlatova. Však také až první kroky po pláži pro mnohé z nás značí, že dovolená už oficiálně začala. I mezi plážemi jsou však ty obyčejnější, a pak ty, které se svou krásou vymykají. Jednou z těch druhých jmenovaných je bezesporu nádherná Fazayah. 

Naleznete ji v čarokrásném ománském regionu Dhofar zhruba 70 km od města Salalah. Křišťálově čisté moře, sněhobílý jemný písek a nádherné skalní formace dělají z pláže Fazayah opravdový klenot ománského pobřeží. Její odlehlá lokalita navíc zaručuje, že se nemusíte obávat davů lidí a budete si moci nerušeně užívat její nedotčenou krásu. Je však nutné počítat s tím, že zde nenajdete žádné stánky s občerstvením ani jiné turistické zařízení. Vyrazíte-li tedy na pláž na vlastní pěst, nezapomeňte se dostatečně zásobit vodou a jídlem, ať vám během vašeho odpočinku nic neschází.

Vstup na pláž se na první pohled může jevit poněkud komplikovaně, jakmile však zdoláte poněkud strmější klesání, odměnou vám bude nádherný výhled na pláž a průzračné vody Arabského moře. To navíc překypuje pestrým podmořským životem. Šnorchlování a potápění je zde možné, avšak je nutné si s sebou přivézt vlastní výbavu – ⁠pro půjčovny totiž platí to stejné jako pro již zmiňované stánky s občerstvením –⁠ žádné zde nejsou.

Fazayah je ideálním místem pro koupání, opalování i šnorchlování. Pokud vás však plážové radovánky omrzí nebo zatoužíte po troše pohybu na zdravém mořském vzduchu, doporučujeme procházku po zdejších skalnatých útesech. Výhledy z nich jsou zkrátka dechberoucí a zajímavě tvarovaná skaliska jistě potěší každého fotografa.

Plánujete-li dovolenou v Salalah a okolí, určitě si nenechte návštěvu pláže Fazayah ujít. Její drsnou nedotčenou krásu ocení jak milovníci plážového odpočinku, dobrodruzi, tak i všichni, kteří si chtějí jen užít chvíle klidu a pohody daleko od hlučícího davu.

Tak co, už máte sbaleno?

Rub al-Chálí

Rub al-Chálí – „Pustá končina“, kde se však nudit určitě nebudete!

Turecká riviéra: Zažijte dobrodružství i poznání na řece Manavgat a v malebném Side

Řeka Manavgat

Mohlo by vás zajímat

Poloostrov Frourio na severu Kefalonie ukrývá benátský hrad Asos

Plánujete dovolenou na řeckém ostrově Kefalonie? Jeho rozloha činí pouhých 786 km čtverečních, tudíž ho během několika dní zvládnete procestovat takřka celý. Toužíte zažít nejen koupání, opalování, nákupy či posezení v taverně? Udělejte si výlet na malý poloostrov Frourio v severní části Kefalonie. Na jeho vrcholu se nalézají ruiny benátského hradu Asos z konce 16. […]

Číst více

pozůstatky antického města Side

Fotoreportáž: Večerní procházka starobylým centrem města Side

Přibližně v půli cesty mezi tureckými městy Antalya a Alanya leží město Side. Nejkrásnější je jeho starobylé centrum, rozprostírající se na malém poloostrově. Budete-li trávit dovolenou na Turecké riviéře, rozhodně si nenechte ujít jeho návštěvu. Ideální je vypravit se do Side večer, kdy to tam nejvíce žije. Uvidíte antické památky, nakoupíte suvenýry a občerstvíte se […]

Číst více

10 důvodů, proč milujete Tunisko

10 důvodů, proč milujete Tunisko

Tunisko milujete natolik, že bylo opravdu obtížné vybrat jen 10 důvodů. Ať už pro úsměvy místních obyvatel, kteří jsou proslulí svou veselou a přátelskou povahou, pro nádherné pláže s jemným pískem, omývané průzračným oceánem nebo pro jeho orientální šarm a vůně, které jsou cítit doslova na každém kroku. Do Tuniska je zkrátka opravdu snadné se […]

Číst více