Procházka dechberoucí Dubají

23. 2. 2023DestinaceDubajSpojené arabské emiráty

Dubaj, druhý největší ze sedmi arabských emirátů ležící v jihovýchodní části Perského zálivu, je synonymem pro luxusní dovolenou plnou nej. Návštěvníky sem láká kromě jiného tropické počasí, krásné pláže, průzračně čisté moře a přepychové hotely.

Na své si zde přijdou i milovníci nákupů, kteří mohou navštívit hned několik obchodních center. Mezi dvě nejznámější patří Dubai Mall a Mall of Emirates. Dubai Mall je největším nákupním centrem na světě a kromě obchodů, kaváren a restaurací zde najdete také obrovské akvárium, vodopády a ledové kluziště. Před centrem se nachází pěkná promenáda a slavná fontána, kde probíhá v pravidelných časových intervalech okouzlující představení. 

Také obchodní centrum Mall of Emirates nabízí víc než pouhé obchody, najdete zde totiž vyhlášené lyžařské centrum Ski Dubai s několika sjezdovkami a lanovkou, která vás dopraví na jejich vrcholy. Součástí je například i Snowpark, Freestyle zóna pro snowboardisty a sáňkařská dráha. Potřebné vybavení si zde můžete zapůjčit.

Pokud se vám nechce do obchodních center a raději byste se prošli někde venku, určitě navštivte místní pláž, kde se můžete na chvíli posadit do písku a vychutnat si sluneční paprsky nebo se vykoupat v moři. Během své procházky jistě neminete mnoho výhledů na nejvyšší budovu světa, slavnou Burj Khalifa. Mezi další proslulé stavby patří hotel Burj Al Arab přezdívaný díky svému tvaru Plachetnice. Hotel navržený britským architektem jménem Tom Wright leží na umělém ostrově a má neuvěřitelných sedm hvězdiček.

Navštívit můžete také starobylou část města nesoucí název Deira, která je od druhé části Dubaje oddělená dvanácti kilometrovým zálivem jménem Creek. Na druhý břeh vás sveze dřevěná loďka sloužící jako vodní taxík. Úzké uličky, ve kterých narazíte na místní obyvatele a pouliční umělce vás nepochybně vtáhnou do okouzlující atmosféry starého města. Samozřejmě nesmíte zapomenout navštívit typická arabská tržiště plná orientálních vůní a chutí. Obě části, starobylou i moderní, můžete prozkoumat během výletu s CK Blue Style.

Dubaj má zkrátka co nabídnout a během své dovolené se tu nudit nebudete, ať už jste milovníci nákupů, výtečného jídla nebo architektury. Vyrazte do Spojených arabských emirátů a poznejte kouzlo arabské kultury.

 

hrad Monolithos

Hrad Monolithos na řeckém Rhodu

Poznejte starověkou atmosféru města Kamiros

Kamiros

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách: 8. díl

Hlavním úkolem pořadu Experti na cestách informovat o aktuálním dění na trhu cestovního ruchu. Jaký je možný vývoj a dopad rusko-ukrajinského válečného konfliktu na odvětví cestování. Pozvaní přijal výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří České republiky a provozní ředitel naší cestovní kanceláře Ondřej Rušikvas. Share Tweet Email

Číst více

Dolmades

Dolmades: Tradiční řecké jídlo, jež tvoří vinné listy, rýže a zelenina

Dovolená v Řecku je hlavně o pohodě, přírodě, nádherně čistém moři, antických památkách a vynikající gastronomii. Během pobytu v této oblíbené zemi patrně narazíte na pokrm zvaný dolmades (neboli dolma). Je celý zelený a na první pohled tak trochu tajemný. Jedná se o vinné listy plněné rýží a zeleninou, výjimečně i masem. Share Tweet Email

Číst více

Prasonisi

Prasonisi: Pláž na ostrově Rhodos spojuje Středozemní a Egejské moře

Láká vás dovolená na Rhodosu? Pokud ano, přinášíme tip na zajímavý výlet! Baví-li vás kitesurfing či windsurfing, zbystřete o to víc! Jedná se o proslulou pláž Prasonisi v nejjižnějším cípu tohoto ostrova, který náleží Řecku a nachází se poblíž Turecka. Díky skvělým povětrnostním podmínkám se tu provozují zmíněné vodní sporty. Písčitá pláž navíc dostala přezdívku […]

Číst více