Procházka dechberoucí Dubají

DestinaceDubajSpojené arabské emiráty

Dubaj, druhý největší ze sedmi arabských emirátů ležící v jihovýchodní části Perského zálivu, je synonymem pro luxusní dovolenou plnou nej. Návštěvníky sem láká kromě jiného tropické počasí, krásné pláže, průzračně čisté moře a přepychové hotely.

Na své si zde přijdou i milovníci nákupů, kteří mohou navštívit hned několik obchodních center. Mezi dvě nejznámější patří Dubai Mall a Mall of Emirates. Dubai Mall je největším nákupním centrem na světě a kromě obchodů, kaváren a restaurací zde najdete také obrovské akvárium, vodopády a ledové kluziště. Před centrem se nachází pěkná promenáda a slavná fontána, kde probíhá v pravidelných časových intervalech okouzlující představení. 

Také obchodní centrum Mall of Emirates nabízí víc než pouhé obchody, najdete zde totiž vyhlášené lyžařské centrum Ski Dubai s několika sjezdovkami a lanovkou, která vás dopraví na jejich vrcholy. Součástí je například i Snowpark, Freestyle zóna pro snowboardisty a sáňkařská dráha. Potřebné vybavení si zde můžete zapůjčit.

Pokud se vám nechce do obchodních center a raději byste se prošli někde venku, určitě navštivte místní pláž, kde se můžete na chvíli posadit do písku a vychutnat si sluneční paprsky nebo se vykoupat v moři. Během své procházky jistě neminete mnoho výhledů na nejvyšší budovu světa, slavnou Burj Khalifa. Mezi další proslulé stavby patří hotel Burj Al Arab přezdívaný díky svému tvaru Plachetnice. Hotel navržený britským architektem jménem Tom Wright leží na umělém ostrově a má neuvěřitelných sedm hvězdiček.

Navštívit můžete také starobylou část města nesoucí název Deira, která je od druhé části Dubaje oddělená dvanácti kilometrovým zálivem jménem Creek. Na druhý břeh vás sveze dřevěná loďka sloužící jako vodní taxík. Úzké uličky, ve kterých narazíte na místní obyvatele a pouliční umělce vás nepochybně vtáhnou do okouzlující atmosféry starého města. Samozřejmě nesmíte zapomenout navštívit typická arabská tržiště plná orientálních vůní a chutí. Obě části, starobylou i moderní, můžete prozkoumat během výletu s CK Blue Style.

Dubaj má zkrátka co nabídnout a během své dovolené se tu nudit nebudete, ať už jste milovníci nákupů, výtečného jídla nebo architektury. Vyrazte do Spojených arabských emirátů a poznejte kouzlo arabské kultury.

 

hrad Monolithos

Hrad Monolithos na řeckém Rhodu

Poznejte starověkou atmosféru města Kamiros

Kamiros

Mohlo by vás zajímat

5 důvodů, proč se vypravit na Seychely

Dovolená na Seychelách –⁠ 5 důvodů, proč objevit „Zem věčného léta“

Toužíte po skvělé exotické dovolené, během které si užijete slunce, moře, krásnou přírodu, skvělé jídlo a mnoho dalšího? Potom bude dovolená na Seychelách pro vás skvělou volbou! Toto rajské souostroví je totiž místem, kde zažijete dobrodružství i dokonalý odpočinek. Share Tweet Email

Číst více

ostrov Paros

Paros: Romantický řecký ostrov, který míjí masová turistika

Těžbou vynikajícího poloprůsvitného mramoru, ze kterého byla vytesána i Venuše Mélská, se kdysi proslavil řecký ostrov Paros. V současnosti se jedná především o atraktivní lokalitu, kde lze v letní sezóně strávit pohodovou dovolenou. Masová turistika sem dosud nepronikla, takže si můžete v klidu užívat veškerých předností, jimiž tento třetí největší z Kykladských ostrovů oplývá. Share […]

Číst více

5 tipů, jak překonat strach z létání

Dovolená bez starostí: 5 tipů, jak překonat strach z létání

Milujete moře, plážový písek a objevování vzdálených končin, ale při představě cestování letadlem vás přepadá hrůza? Aviofobie neboli strach z létání může zkomplikovat plány nejednoho cestovatele. My vám na následujících řádcích poradíme několik způsobů, jak strach z létání zmírnit, případně jak se ho úplně zbavit! Share Tweet Email

Číst více