Myzithres: Skály na ostrově Zakynthos fascinují fotografy

ŘeckoZakynthosTipy na výlety

Čeká vás letní dovolená na řeckém ostrově Zakynthos? Pokud si během pobytu chcete udělat romantický výlet, vyrazte na jih, konkrétně na poloostrov Keri. Stojí tam stejnojmenný maják, obklopený nádhernou zelení. Pět minut chůze odsud spatříte sochu s názvem Bezhlavý anděl, dvacet metrů od ní vlaje největší řecká vlajka na světě. A hned vedle je restaurace Keri Lighthouse s parádním výhledem na nedaleké skály Myzithres. Jedná se o nejfotogeničtější místo celé lokality.

Pokud si pronajmete auto nebo jiný dopravní prostředek, k majáku na poloostrově Keri se dostanete za 20–40 minut. Záleží na tom, ve kterém letovisku budete ubytovaní.

poloostrov Keri, největší řecká vlajka a skály Myzithres

Maják Keri je obklopen vyhlídkami

U majáku Keri je parkoviště, kde můžete nechat auto a projít se. Když se dáte doprava a ujdete cca 250 m, dorazíte k malé přírodní terase. Ta skýtá úchvatná panoramata. Doslova božské jsou zdejší západy slunce!

maják Keri na ostrově Zakynthos

Restaurace Keri Lighthouse nabízí víc než jen skvělé jídlo a pití. Během konzumace se můžete kochat pohledem na skály Myzithres (nebo také Mizithres) a Jónské moře.

restaurace Keri Lighthouse

Když popojdete několik metrů směrem doleva, objevíte v restauraci Keri Lighthouse tuto vyhlídku.

vyhlídka v restauraci Keri

Záběry, které na terase restaurace pořídíte, vám budou téměř všichni známí tiše závidět!

skály Myzithres

U pláže Myzithres uvidíte jeskyně

Myzithres jsou dvě velké kuželovité skály navazující na menší pláž, která je dostupná pouze lodí. Na vrcholu útesu je malá přírodní vyhlídka, odkud budete mít tuto atraktivní pobřežní lokalitu doslova jako na dlani. Na mapě je označena jako Myzithres Viewpoint.

turistka na vyhlídce Myzithres Viewpoint

Romantici, zvídaví cestovatelé i fotografové tady budou nadšení. Jediné, co vás bude mrzet, je skutečnost, že na pláž pod vámi nelze sejít. Myzithres si lze pouze prohlédnout nebo vyfotit z výšky.

pláž Myzithres

Jestliže si pronajmete člun a připlujete k pláži po moři, můžete se na ní vykoupat. Když se pak vydáte podél pobřeží směrem doleva, neminete tyto (a další) jeskyně. Známější jsou však ty, které najdete na opačné straně ostrova Zakynthos. Jmenují se Modré jeskyně (Blue Caves) a cestovní kancelář Blue Style k nim pořádá fakultativní výlety. Stačí se v hotelu dohodnout s delegátem…

jeskyně Keri na ostrově Zakynthos

Antalya

Antalya: Město na Turecké riviéře zaujme přístavem i vodopády

5 nejlepších destinací pro žádost o ruku

Mohlo by vás zajímat

Caló des Moro: Nádherná přírodní pláž na španělském ostrově Mallorca

Mallorca je největší španělský ostrov a na rozdíl od Kanárských ostrovů je plný zeleně. Navíc jeho břehy neomývá Atlantský oceán, ale Středozemní moře. Pokud se zde rozhodnete strávit dovolenou, ideální je období od druhé poloviny května do konce září. Chcete si udělat výlet na neorganizovanou pláž obklopenou přírodou? Naším tipem je Caló des Moro na […]

Číst více

petroglyfy v údolí Val Camonica

Petroglyfy v údolí Val Camonica fascinují turisty i vědce

Skutečnost, že v počtu památek spadajících pod UNESCO, vede Itálie, asi těžko někoho překvapí. Nakonec – šlo o kolébku evropské civilizace. Méně známý je fakt, že první památkou, kterou si tato organizace vzala pod ochranná křídla, nebyl Řím či jiné starobylé město, ale údolí Val Camonica v Lombardii, ležící asi 80 km od města Brescia. […]

Číst více

Experti na cestách: 47. díl

Experti na cestách: 47. díl

Experti na cestách jsou opět tady a v tomto díle vám přinášejí tipy na dovolenou v teple během našich zimních měsíců. Hlavním tématem bude zejména Egypt, o kterém se rozpovídá Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. Dozvíte se například jaké pokrmy ochutnat z místní gastronomie a co se skrývá pod označením „hotely pouze pro […]

Číst více