Ostrov Al Noor v emirátu Sharjah ukrývá motýlí dům i trampolínu

SharjahDestinaceSpojené arabské emiráty

V emirátu Sharjah panují nejpřísnější zákony, co se území Spojených arabských emirátů (SAE) týče. Ozdobou náměstí Cultural Square je 14 metrů vysoký podstavec se zdejším symbolem – sochou nazvanou Svatý Korán. Kromě toho v Sharjahu najdete písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, komfortní hotely, zpívající fontánu, muzeum islámské civilizace, velkou tržnici, pevnost Al Hisn, fotogenickou pouštní krajinu, ale také ostrov Al Noor. Proč se vydat právě na toto místo?

Ženy mohou cvičit jógu

Ostrov Al Noor je jednou z největších turistických atrakcí hlavního města Sharjah. Rozprostírá se na jezeře Khalid a s pevninou je propojen architektonicky zajímavým mostem. Kromě přírody na ostrově najdete stylovou kavárnu, literární pavilon, umělecké instalace, hřiště, trampolínu a motýlí dům (Butterfly Park).

most přes jezero Khalid

Ženy mohou absolvovat ranní lekci jógy (8:00–9:00). Nebo si lze zakoupit prohlídku ostrova Al Noor s průvodcem, komentovaným sledováním noční oblohy a speciálním kulinářským zážitkem na pobřeží s výhledem na panoráma města. A co třeba zahradnický workshop? Anebo chcete pobyt na ostrově spojit s posezením a jídlem v útulné kavárně?

most vedoucí na ostrov Al Noor

V noci je ostrov Al Noor zavřený

Al Noor nabízí ještě víc! Další variantou je prohlídka ostrova s osobním průvodcem a komentovaná návštěva motýlího domu. Případně si můžete zakoupit balíček, který navíc obsahuje sadu pro průzkumníky a speciálně navrženou mapu.

motýlí dům Butterfly Park na ostrově Al Noor

A pozor – v noci se sem nedostanete! Ve 23 hodin se ostrov Al Noor zavírá (o víkendu až o půlnoci). Další návštěvníci sem mohou opět až v devět hodin ráno. V některých dnech vás sem nepustí vůbec, tudíž je lepší ověřit si aktuální otevírací dobu na oficiálních internetových stránkách ostrova. Zpestřete si svoji dovolenou ve Spojených arabských emirátech tímto nevšedním zážitkem!

ostrov Al Noor v emirátu Sharjah


All inclusive: Dovolená bez výčitek? Ano, s trochou snahy!

Agadir: Procházka po pobřežním pokladu Maroka

Mohlo by vás zajímat

Dovolená na Kypru

Dovolená na Kypru: Objevte tisíciletou vinařskou tradici!

Sluneční paprsky se mihotají na hladině a od moře se nese jemný osvěžující vánek. Plážový písek hřeje do chodidel a starosti jakoby přestaly existovat. Co může takovému okamžiku chybět k dokonalosti? No přece sklenka skvělého kyperského vína! S ní bude vaše dovolená na Kypru už zcela bez chybičky.  Share Tweet Email

Číst více

Tip na výlet na Mallorce: Dračí jeskyně

Chystáte se na dovolenou na okouzlující španělský ostrov Mallorca, který je rájem pro všechny milovníky nádherných pláží, cyklistiky a dechberoucí přírody? Tak si určitě nenechte ujít Cuevas del Drach neboli Dračí jeskyně! Share Tweet Email

Číst více

město Győr

Győr: Maďarské město, které okouzlí zejména historickými památkami

Vyhlášené lázně a starobylé centrum jsou největšími chloubami města Győr, které leží na severozápadě Maďarska. Tedy asi 120 km západně od Budapešti. Přezdívku „město řek“ má díky skutečnosti, že se rozprostírá kolem soutoku řek Mošonský Dunaj a Rába. Aby toho nebylo málo, kousek odsud tečou řeky Rábca a Marcal. Share Tweet Email

Číst více