Richieho fotoreportáž: Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa v letovisku Bafra

24. 5. 2022KyprSeverní KyprDestinace

Prostorné písčité pláže a úžasně čistá voda v moři – to jsou dva z několika důvodů, proč strávit dovolenou v Severním Kypru. Počínaje létem 2022 se do této destinace můžete vydat s CK Blue Style. Jedním z exkluzivních a prověřených hotelů, kde se budete cítit skvěle, je Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa 5* v letovisku Bafra. Je to velmi prostorný rezort, který se zavděčí každé generaci. Název hotelu v překladu z angličtiny znamená Noemova archa, o čemž vypovídá i tvar hlavní budovy. V květnu 2022, tedy ještě před začátkem hlavní sezóny, se sem vypravil cestovatel Richie, aby pořídil následující fotoreportáž!

„V Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa 5* (ZDE) jsem strávil několik dní a nocí, otestoval jsem kvalitu služeb a nasál místní atmosféru. Zároveň jsem nafotil podstatnou část rezortu, abych vám usnadnil rozhodování při výběru ubytování v Severním Kypru. Když budu stručný a výstižný – byl jsem spokojený!“ prozradil cestovatel Richie.

logo Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa

Plážové osušky nechte doma

Z Prahy přiletíte na letiště v Larnace. To se nachází v Kyperské republice (jižním Kypru), jež je součástí Evropské unie a na jejímž území můžete využívat mobilní data v rámci svého tarifu. Odsud vás cestovní kancelář přepraví do rezortu Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa, který se rozkládá cca 4 km od centra vesničky Bafra v Severním Kypru. Od letiště v Larnace je „Noemova archa“ vzdálena cca 100 km, cesta je však pohodová a rychle uteče. Je zábavné sledovat, že se na Kypru jezdí vlevo. Před hranicemi dělícími jižní a severní část ostrova si nezapomeňte připravit cestovní pas nebo občanský průkaz a současně si vypněte data v mobilu. Severní Kypr totiž patří Turecku a neplatí v něm výhody, jež skýtá EU. Za volání, příjem hovorů i za brozdání na internetu si pořádně připlatíte. Ideální je využívat bezplatnou hotelovou Wi-Fi.

Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa v letovisku Bafra

Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa 5* se pyšní nejen nádhernou zahradou, ale také rozlehlou písčitou pláží, kde se rozhodně nebudete mačkat ani v hlavní sezóně. Lehátka a slunečníky mají klienti k dispozici zdarma, osušku vám zapůjčí na stánku u bazénu oproti kartičce, kterou dostanete při check-inu na recepci.

hotelová pláž

Když už je řeč o recepci, tu vidíte na tomto snímku – vpravo nahoře. Hotelové lobby je velké a posedět v něm je radost. Zpravidla zde panuje klid a pohoda, takových míst najdete v areálu hotelu více.

hotelové lobby

Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa 5* již na první pohled zaujme svojí architekturou. Poutavý je nejen exteriér, ale také interiér.

interiér hotelu

Pokoje jsou pěkné a čisté, zkrátka „na pohodu“. Můžete si vybrat mezi pokojem v hlavní budově a pokojem v některé z vedlejších budov. Nepohloupíte ani v jednom případě. Čeká vás klimatizace, set pro přípravu kávy a čaje, bezpečnostní schránka, televize i minibar denně doplňovaný nealkoholickými nápoji.

standardní pokoj

Bazénů je v hotelu Noah’s Ark vícero

Velkým lákadlem pro rodiny s malými i odrostlejšími dětmi je zdejší aquapark. Tohle je část pro caparty.

aquapark pro nejmenší

Starší děti a teenageři se dokonale vydovádí v hlavní části aquaparku

hotelový aquapark

V areálu Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa 5* je několik nádherných a čistých bazénů, nechybí ani jeden vnitřní.

venkovní bazén

No, není to paráda?! Bazény obklopuje pestrobarevná zahrada, jejíž součástí jsou také palmy.

bazén a zahrada v Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa

Hlavní bazén nemá chybu! Zprvu vám voda sahá jen lehce nad kotníky. V této části je rozmístěno několik lehátek, na nichž se lze kdykoliv osvěžit. Do větší hloubky můžete skočit nebo sejít po schodech a pak doplavat klidně až k baru a objednat si tam drink.

hlavní bazén

Vodní plocha lemuje také hlavní budovu. Jinak by to přece nebyla správná Noemova archa!

Noemova archa

Relaxovat lze nejen na pláži

Což takhle vychutnat si míchaný nápoj ve VIP lounge?

VIP lounge

Dámy, tohle romantické zákoutí doslova svádí k tomu, abyste si tady udělaly fotku na památku! Pokud se nerady fotíte, můžete si alespoň přivonět nebo posedět na lavičce.

hotelová zahrada

Pojďme si ještě pořádně prohlédnout pláž. Má dvě části, hlavní je dlouhá a široká. Jak jste už viděli, přibližně polovinu tohoto prostoru zabírá sekce s lehátky a slunečníky, zbytek je ryze přírodní. Písek, písek a zase jenom písek.

hlavní pláž

Druhá část pláže je menší a je oddělena betonovým chodníkem, vedoucím na umělý ostrůvek s lehátky a slunečníky.

vedlejší pláž

Dietu odložte na jindy

Co se týče stravování – v Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa 5* platí režim Ultra All Inclusive, který zahrnuje rovněž odpolední a půlnoční snack. Snídaně, obědy a večeře se podávají formou bufetu, tudíž si můžete nabrat tolik jídla, kolik chcete. Výběr je pestrý, pokrmy chutné, stěžovat si nebudete. Spokojeni budou vegetariáni i milovníci masa. Co takhle dát si rybu?

jedno z jídel v hlavní restauraci

Ovoce a zeleniny je tu dostatek. Tohle je pouze malá část rozmanité nabídky. Mimochodem – naobědvat se můžete nejen v hlavní restauraci, ale také v restauraci u pláže.

ovoce a zelenina

Který druh sýru máte rádi vy? Rozhodování není snadné, jelikož žádný žaludek není nafukovací. Jinak – nápoje včetně piva vám na požádání přinese personál. Pro nealko si můžete dojít i sami. V lednici jsou volně k dispozici Coca-Cola, Fanta a Sprite v dvoudecových plechovkách a také perlivé minerální vody v malých skleněných lahvích. Dále si lze natočit vodu, udělat kávu nebo čaj.

sýry

Co si dát jako první? Při troše štěstí stihnete během dovolené v Severním Kypru ochutnat většinu pokrmů. Nabídka se však průběžně mění, občas vás kuchaři překvapí dobrotami, které byste nečekali. Příjemným bonusem je někdy například sushi.

delikatesy

Máte-li rádi sladkosti, tady se vám z nich doslova zatočí hlava. Každý den vás na obědě a na večeři přivítá několik metrů sladkého pokušení!

sladkosti

Těmto dezertům zkrátka nelze odolat. Držet dietu v Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa 5* dokáže jen málokdo…

dezerty

Foto – Richard Sacher

 

Rady a tipy cestovatele Richieho

„Proč si vybrat právě Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa 5*? Ubytování i strava jsou na skvělé úrovni. Pláž je dlouhá a široká, přístup do moře pozvolný. Děti ocení miniklub, hřiště i animační programy. Některé jsou naopak cíleny na dospělé. Sportovci si mohou zahrát tenis, ping-pong nebo volejbal. Dalšími variantami jsou pilates, zumba, fitness, vodní pólo či lukostřelba. V ceně ubytování je taktéž sauna a parní lázeň, za poplatek lze zajít do wellnessu, na masáž a různé kosmetické procedury. Někteří pánové rádi vyzkoušejí štěstí v hotelovém kasinu. Večer se zabavíte v některém z barů, v noci si zatančíte na diskotéce. Wi-Fi je zdarma a chytnete ji téměř v celém areálu, nejen na recepci a na pokoji. V hotelu najdete vše potřebné, včetně minimarketu a kadeřnictví.

Pakliže zatoužíte po změně, můžete se vydat na výlet. Kdo se neodvažuje vyrazit sólově, může se obrátit na delegáta CK Blue Style a zvolit si organizovaný výlet. Nedaleko se rozprostírá národní park Karpas s úchvatnou Golden Beach. Také tam narazíte na divoké oslíky, jimž se zavděčíte například mrkví nebo okurkou. Možná vás bude zajímat i skutečnost, že výhody Ultra All Inclusive lze v Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa 5* čerpat až do odjezdu na letiště, je-li naplánován například až na večer. Jen pokoj je třeba uvolnit do 12:00, aby ho stihli uklidit a připravit pro nové klienty.“

cestovatel Richie v Noah’s Ark Deluxe Hotel & Spa v letovisku Bafra ve státě Severní Kypr

milujete Mallorcu

10 důvodů, proč milujete Mallorcu

Severní Kypr: Cestovatel Richie představuje tureckou část ostrova

cestovatel Richie představuje Severní Kypr

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách - 7. díl

Experti na cestách: 7. díl

Nejste zastánci pouhého válení se na lehátku, ale rádi byste vyrazili na aktivní dovolenou? Pokud máte rádi cyklistiku, tak tento díl je jednoznačně pro vás. Doporučíme destinace, konkrétní místa a dokonce přesné trasy, kam na kole vyrazit. Hostem pořadu je také zpěvák Voxel, který nám řekne své vlastní plány na léto. Share Tweet Email

Číst více

10 důvodů proč milujete Kapverdy

10 důvodů, proč milujete Kapverdy

“Proč milujete Kapverdy?” Tak zněla naše otázka na vás, naše fanoušky. A jako vždy jste nás nezklamali a zahrnuli jste nás tisícovkami komentářů plných skvělých důvodů, proč jste si Kapverdy zamilovali právě vy a proč se vyplatí tento kousek atlantského ráje prozkoumat až po to nejposlednější zákoutí. Koneckonců, kdybyste se procházeli po pláži s běloskvoucím […]

Číst více

Filerimos: Pahorek na ostrově Rhodos ukrývá klášter i antické ruiny

Chcete dovolenou na řeckém ostrově Rhodos spojit se zajímavým výletem? Máme pro vás nevšední tip! Přibližně 12 km od hlavního města, 6 km od letoviska Ialyssos – Ixia a 18 km od Faliraki je vzdálen Filerimos. Na tomto 267 metrů vysokém kopci stojí stejnojmenný klášter, obklopený borovými a cypřišovými háji. Share Tweet Email

Číst více