Nejlepší letoviska na Sardinii: Do kterého vyrazíte vy?

SardinieDestinaceItálie

Sardinie je bez nejmenších pochybností jedním z nejmalebnějších středomořských ostrovů. Krásné pláže omývané křišťálově čistým mořem společně s pohádkovými horskými vesničkami a bohatou historií lákají každoročně více a více cestovatelů z celého světa. Abychom vám alespoň trochu pomohli s volbou toho správného místa pro vaši dovolenou na Sardinii, vybrali jsme pro vás hned pět letovisek, které podle nás zcela jistě stojí za návštěvu. Tak pojďme na ně!


Bari Sardo

Hledáte klidné letovisko, které nabízí především krásné pláže a romantiku? Tak to musíte vyrazit právě do Bari Sardo. Půvabná atmosféra tohoto místa vás dostane do kolen. Nekonečné výhledy, průzračné moře a jemný písek si vás okamžitě získají a vy se nebudete chtít vrátit domů.

Zdejší krajina přímo zve k procházkám po okolí. Obdivovat můžete jak její přírodní krásy, tak i tajuplné prastaré menhiry a nuragy či jiné historické památky, jako je například španělská strážní věž Torre di Bari. A kdo neochutnal sardinskou kuchyni, jako by nebyl!

Castiadas

V případě, že hledáte trochu toho dobrodružství, musíte vyrazit do letoviska Castiadas v jižní Sardinii. Jeho historie sahá až do 14. století, kdy byla oblast osídlena italsko-tuniskými obyvateli. V přírodním parku Sette Fratelli tu můžete potkat jedinečného jelena sardinského i orla královského, jak jinak než na pozadí dechberoucích scenérií.

Určitě si nenechte ujít výhledy z L’Arco dell’Angelo, tedy Andělského oblouku. V malebné krajině lze, jako ostatně téměř všude na Sardinii, obdivovat i prastará archeologická naleziště. A co nádherné pláže, zelená údolí či nenapodobitelné barvy moře omývající místní pobřeží? To vše je na tomto italském ostrovním klenotu samozřejmostí!

Muravera

V oblíbeném turistickém letovisku Muravera na vás kromě odpočinku čeká i pestrý noční život. Také zde najdete 8 kilometrů dlouhou pláž s blankytným mořem, z jehož krás vám bude přecházet zrak. V celé oblasti se nebývale daří pomerančům a citronům. Ty se tu těší takové popularitě, že se na jejich počest každé jaro pořádá festival! Nemusíte se však bát, že by se někdo tvářil kysele – všichni mají naopak úsměv na tváři a užívají si nefalšované sardinské veselí ve společnosti dobrého jídla a vína.

Impozantní saracénské věže v Muraveře připomínají španělskou nadvládu. A nebyla by to ta pravá Sardinie, kdyby se nedaleko městečka nenacházely záhadné, až 5 000 let staré megalitické komplexy. To už stojí za prozkoumání, nemyslíte?

Quartu Sant’Elena

Rádi byste poznali hlavní město Sardinie, ale nechcete bydlet přímo v jeho rušných ulicích? Pak se vydejte do letoviska Quartu Sant’Elena, které se od něj nachází co by kamenem dohodil! Jedná se o třetí největší město ostrova, a ačkoli leží na staré římské cestě, v současné době jde o moderní a živé místo.

Odkaz na tradici, historii a duchovní kulturu je tu však i v moderních časech velmi silný. Jen v samotném letovisku naleznete pět kostelů a v blízkém okolí se nachází celých 38 tajuplných nuragských nalezišť. I zde navíc nejdete krásné pláže, dramatické útesy a eukalypty porostlé kopce.

Oblast je také známá pěstováním vína odrůdy Malvasia. Určitě doporučujeme odvést si lahvinku či dvě jako chutný tekutý suvenýr. V červenci se ve městě koná největší folklorní festival na Sardinii – Sciampitta. Byla by škoda nechat si ujít takovou událost, během které se seznámíte s tradičním stylem života na ostrově!

Villasimius

Jedinečnou a velmi oblíbenou lokalitou na jihovýchodním pobřeží Sardinie je Villasimius. Ne nadarmo bývá označována jako perla této oblasti. Žulová skaliska a moře, které hraje snad všemi odstíny modré a nad ním se tyčící zelené kopce… zkrátka ráj!

Letovisko ale nabízí i bohatý noční život a nudit se tu opravdu nebudete. Doporučujeme si udělat romantickou procházku na mys Capo Carbonara. Na jeho západní straně se mezi skalami ukrývají romantické zátoky a o kousek dále naleznete úchvatné pláže, jako je například Porto Giunco s lagunou Notteri, kde se nachází hnízdiště plameňáků růžových. No řekněte, nezní to lákavě?

Tak co, jak se vám líbí nejlepší letoviska na Sardinii? Ať už si vyberete kterékoliv z letovisek, věříme, že si svou dovolenou na tomto malebném ostrově užijete na plno. Je totiž jako stvořený jak pro opalování na úchvatných plážích , tak pro výpravy za přírodními a historickými krásami.

Ierapetra

Dovolená na Krétě: Ierapetra, nejjižněji položené město Evropy

Zvyky, tradice a pověry antického Řecka

Zvláštní zvyky, tradice a pověry antického Řecka

Mohlo by vás zajímat

Maroko

10 důvodů, proč milujete Maroko

Barevné berberské stany skryté v dunách nekonečné Sahary, tisíce let staré římské ruiny a věže mešit tyčící se k nebi, na kterém svítí věčně rozpálené orientální slunce. To vše je Maroko, země, která láká na dědictví své unikátní historie a na fantastická dobrodružství v jejích dechberoucích přírodních scenériích. A až budete po tom všem odpočívat […]

Číst více

největší věžní hodiny

Největší věžní hodiny světa měří islámský čas

Největší věžní hodiny na světě se nalézají v Saúdské Arábii. Jsou součástí sedmivěžového komplexu hotelů, obchodů a nejrůznějších úřadů, který vznikl u Velké mešity v posvátném městě Mekka pod názvem Abrádž Al-Bajt. Uvidíte je, ať se v ulicích Mekky postavíte kamkoli. Share Tweet Email

Číst více

K Valentýnu věnujte prodloužený víkend u moře, radí Lenka Pátek

K Valentýnu věnujte prodloužený víkend u moře, radí Lenka Pátek

Valentýn, svátek všech zamilovaných, může být ideální příležitostí, jak obdarovat svoji partnerku nebo partnera. Letošní 14. únor se kvapem blíží, a tak už nezbývá moc času na rozhodování. Jsem přesvědčená o tom, že cestovatelským dárkem nic nezkazíte. Nemusí se přitom nutně jednat o luxusní dovolenou na týden až deset dní. Optimálním řešením je prodloužený víkend […]

Číst více