Dovolená v Tunisku: Djerba Explore Park –⁠ zábava pro celou rodinu!

DestinaceDjerbaZážitkyTunisko

Přemýšlíte kam na parádní rodinnou dovolenou? A už jste byli na Djerbě? Tento kouzelný tuniský ostrov totiž nabízí nejen krásné pláže a čisté moře, ale i pestré vyžití. Navštívit můžete například oblíbený Djerba Explore Park s krokodýlí farmou.

Jednou z hlavních turistických atrakcí na ostrově Djerba je nepochybně Djerba Explore Park, který se skládá ze čtyř částí – nákupní vesničky, muzea islámského umění Lalla Hadria, skanzenu Dědictví Djerby a slavné krokodýlí farmy. Na své si zde přijdou návštěvníci jakéhokoliv věku, milovníci umění a historie i fascinující živočišné říše. V rozsáhlém areálu na vás zkrátka čeká zábava i poučení!

Nákupní vesnička

Hned za vstupem do areálu spatříte zelenající se stromy i další rostliny a zářivě bílé domky, z nichž se skládá již zmíněná nákupní vesnička. V té samozřejmě naleznete různorodé obchody, ale rovněž restaurace, kavárny, nebo dokonce masážní salón. 

V obchodech můžete pořídit hlavně suvenýry, avšak objevíte tu i praktické věci jako je oblečení, sluneční brýle a pokrývky hlavy. Kavárny a restaurace vám nabídnou tuniské speciality. Skvělou volbou je vždy místní mátový čaj a datle.

Muzeum islámského umění Lalla Hadria

Když projdete nákupní vesničkou až na její konec, objeví se před vámi muzeum Lalla Hadria, které uspokojí všechny nadšence do historie a umění. Muzeum je rozděleno na dvě sekce –⁠ v jedné můžete obdivovat islámské umění ze všech koutů světa a ve druhé naleznete tuniská díla a výrobky. 

Skanzen Dědictví Djerby

Další lákavou částí areálu je skanzen Djerba Heritage neboli Dědictví Djerby s ukázkou typických staveb. Objevit tu můžete například starou hrnčířskou dílnu na výrobu tuniské keramiky, obydlí zvané menzel, chýši na pletení košíků a klobouků z trávy alfa, starý lis na olej, či djerbskou studnu, ze které se voda vytahovala za pomocí velbloudů.

Krokodýlí farma

A nakonec asi nejoblíbenější část Djerba Explore Parku – krokodýlí farma! Vstup tvoří atraktivní portál s kovovými plastikami predátorů a hned za ním zjistíte, že to zde určitě není jen a pouze o krokodýlech. Spatřit tu totiž můžete i želvy, v blízkosti jejich výběhu se navíc nachází velmi příjemná venkovní kavárna.

Dále pak uvidíte krokodýly různého stáří a velikostí –⁠ od maličkých mláďat po veliké samce. Celkově tu žije přibližně 600 až 650 jedinců a jedná se tak o největší krokodýlí farmu ve Středomoří. Někoho jistě zaujmou velcí a již dospělí predátoři vyhřívající se líně na sluníčku, jiného zas upoutají malí, nedávno narození krokodýlci dovádějící v akváriu. A nechybí tu ani možnost prohlédnout si vejce, ze kterých se tito obávaní predátoři líhnou! 

Pokud Djerba Explore Park navštívíte dopoledne, můžete zhlédnout zábavnou plazí show, při které vám krotitel v altánu představí ještěry, hady a želvy. Odpoledne se zas můžete stát svědky krmení krokodýlů. Určitě si nenechte ujít ani jedno!

Výlet s CK Blue Style

Rádi byste Djerba Explore Park navštívili, ale nechcete se stresovat s plánováním a zařizováním? Využijte organizovaného výletu s cestovní kanceláří Blue Style a užijte si vše v klidu a bez starostí! Stačí se jen domluvit s naším delegátem. 

Ten vás po příjezdu na místo provede celým parkem a budete mít možnost dozvědět se spoustu zajímavostí. Následně se bude konat rozchod, aby si každý mohl Djerba Explore Park užít dle svých představ a preferencí.

Prožijte na tuniském ostrově Djerba dovolenou plnou slunce a zábavy! Říká se, že kdo sem jednou zavítal, ten se sem zas rád vrátí a totéž platí i o Djerba Explore Parku.

Co ochutnat na Kapverdách: Grogue

Co ochutnat na Kapverdách: Grogue, kapverdský rum

Dovolená v Itálii: Nejkrásnější pláže Sardinie

Nejkrásnější pláže Sardinie

Mohlo by vás zajímat

keftedes

Keftedes: Řecké masové kuličky jsou prastarou delikatesou

Staré Řecko bylo kolébkou evropské civilizace, mnohé znalosti z tohoto období využíváme dodnes, aniž si to uvědomujeme. Proto asi nepřekvapí skutečnost, že odtamtud pochází i první kuchařka. V roce 320 před n. l. ji napsal básník Archestratus – pod názvem Daedalus chutných jídel. Později Atheneus, egyptský Řek, vydal další podobnou – Deipnosofistes neboli Večeře učených. Není jen […]

Číst více

Viadukt Millau

Viadukt Millau: Nejvyšší most Evropy stojí na jihu Francie

Technicky zaměřené jedince moc neláká romantika na pláži a místo ní se na cestách vydají obdivovat nějakou výjimečnou stavbu a třeba i hledat inspiraci. Někteří zavítají ke starým záhadným objektům, jako je Stonehenge a další. Tam se snaží přijít na kloub tomu, jak je naši předkové dokázali postavit pomocí primitivních nástrojů. Jiné naopak mnohem víc […]

Číst více

Ierapetra

Dovolená na Krétě: Ierapetra, nejjižněji položené město Evropy

Už jste navštívili letovisko Ierapetra na řecké Krétě? Pokud ne, tak nám dovolte toto jediné město na jižním pobřeží zmíněného ostrova představit trochu blíže! Věděli jste například, že je nejjižnějším městem Evropy a tím pádem i nejteplejší oblastí celé Kréty? Share Tweet Email

Číst více