Dovolená v Tunisku: Djerba Explore Park –⁠ zábava pro celou rodinu!

DestinaceDjerbaZážitkyTunisko

Přemýšlíte kam na parádní rodinnou dovolenou? A už jste byli na Djerbě? Tento kouzelný tuniský ostrov totiž nabízí nejen krásné pláže a čisté moře, ale i pestré vyžití. Navštívit můžete například oblíbený Djerba Explore Park s krokodýlí farmou.

Jednou z hlavních turistických atrakcí na ostrově Djerba je nepochybně Djerba Explore Park, který se skládá ze čtyř částí – nákupní vesničky, muzea islámského umění Lalla Hadria, skanzenu Dědictví Djerby a slavné krokodýlí farmy. Na své si zde přijdou návštěvníci jakéhokoliv věku, milovníci umění a historie i fascinující živočišné říše. V rozsáhlém areálu na vás zkrátka čeká zábava i poučení!

Nákupní vesnička

Hned za vstupem do areálu spatříte zelenající se stromy i další rostliny a zářivě bílé domky, z nichž se skládá již zmíněná nákupní vesnička. V té samozřejmě naleznete různorodé obchody, ale rovněž restaurace, kavárny, nebo dokonce masážní salón. 

V obchodech můžete pořídit hlavně suvenýry, avšak objevíte tu i praktické věci jako je oblečení, sluneční brýle a pokrývky hlavy. Kavárny a restaurace vám nabídnou tuniské speciality. Skvělou volbou je vždy místní mátový čaj a datle.

Muzeum islámského umění Lalla Hadria

Když projdete nákupní vesničkou až na její konec, objeví se před vámi muzeum Lalla Hadria, které uspokojí všechny nadšence do historie a umění. Muzeum je rozděleno na dvě sekce –⁠ v jedné můžete obdivovat islámské umění ze všech koutů světa a ve druhé naleznete tuniská díla a výrobky. 

Skanzen Dědictví Djerby

Další lákavou částí areálu je skanzen Djerba Heritage neboli Dědictví Djerby s ukázkou typických staveb. Objevit tu můžete například starou hrnčířskou dílnu na výrobu tuniské keramiky, obydlí zvané menzel, chýši na pletení košíků a klobouků z trávy alfa, starý lis na olej, či djerbskou studnu, ze které se voda vytahovala za pomocí velbloudů.

Krokodýlí farma

A nakonec asi nejoblíbenější část Djerba Explore Parku – krokodýlí farma! Vstup tvoří atraktivní portál s kovovými plastikami predátorů a hned za ním zjistíte, že to zde určitě není jen a pouze o krokodýlech. Spatřit tu totiž můžete i želvy, v blízkosti jejich výběhu se navíc nachází velmi příjemná venkovní kavárna.

Dále pak uvidíte krokodýly různého stáří a velikostí –⁠ od maličkých mláďat po veliké samce. Celkově tu žije přibližně 600 až 650 jedinců a jedná se tak o největší krokodýlí farmu ve Středomoří. Někoho jistě zaujmou velcí a již dospělí predátoři vyhřívající se líně na sluníčku, jiného zas upoutají malí, nedávno narození krokodýlci dovádějící v akváriu. A nechybí tu ani možnost prohlédnout si vejce, ze kterých se tito obávaní predátoři líhnou! 

Pokud Djerba Explore Park navštívíte dopoledne, můžete zhlédnout zábavnou plazí show, při které vám krotitel v altánu představí ještěry, hady a želvy. Odpoledne se zas můžete stát svědky krmení krokodýlů. Určitě si nenechte ujít ani jedno!

Výlet s CK Blue Style

Rádi byste Djerba Explore Park navštívili, ale nechcete se stresovat s plánováním a zařizováním? Využijte organizovaného výletu s cestovní kanceláří Blue Style a užijte si vše v klidu a bez starostí! Stačí se jen domluvit s naším delegátem. 

Ten vás po příjezdu na místo provede celým parkem a budete mít možnost dozvědět se spoustu zajímavostí. Následně se bude konat rozchod, aby si každý mohl Djerba Explore Park užít dle svých představ a preferencí.

Prožijte na tuniském ostrově Djerba dovolenou plnou slunce a zábavy! Říká se, že kdo sem jednou zavítal, ten se sem zas rád vrátí a totéž platí i o Djerba Explore Parku.

Co ochutnat na Kapverdách: Grogue

Co ochutnat na Kapverdách: Grogue, kapverdský rum

Dovolená v Itálii: Nejkrásnější pláže Sardinie

Nejkrásnější pláže Sardinie

Mohlo by vás zajímat

Dovolená na Zanzibaru

Dovolená na Zanzibaru: „Unguja“, Freddie Mercury a nejkratší válka v historii

Jaká je vaše definice exotického ráje? Mohli bychom se sáhodlouze rozepisovat o zlatavých plážích, tyrkysovém moři, klidných zálivech a romantických lagunách… namísto toho však napíšeme jen jedno slovo. Zanzibar. Ten má toho všeho na rozdávání, a troufáme si tvrdit, že toho nabízí ještě mnohem více.  Share Tweet Email

Číst více

Město Zakynthos

Město Zakynthos zaujme přístavní promenádou i dvěma náměstími

Budete trávit letní dovolenou na řeckém ostrově Zakynthos? V tom případě pro vás máme tip na půldenní výlet spojený s nákupy, posezením v kavárně nebo taverně a obdivováním přístavu i několika památek. To vše vám nabídne – na východním pobřeží ležící – hlavní město Zakynthos, jež se dříve pyšnilo přezdívkou „Benátky jihu“. Share Tweet Email

Číst více

Experti na cestách

Experti na cestách: 16. díl

Tuniská pevnina ani ostrov Djerba určitě nejsou jen o odpočinkové dovolené na pláži. S moderátorkou Bárou Šimkovou můžete prostřednictvím reportáže navštívit okouzlující místa, jako je dechberoucí Sahara, oáza Ksar Ghilene, umělecká čtvrť Djerbahood či městečko Matmata, kde se natáčelo několik scén ze Star Wars. Svůj vztah k Tunisku vám navíc sdělí i herečka Ivana Jirešová. […]

Číst více