Dovolená v Tunisku: Djerba Explore Park –⁠ zábava pro celou rodinu!

DestinaceDjerbaZážitkyTunisko

Přemýšlíte kam na parádní rodinnou dovolenou? A už jste byli na Djerbě? Tento kouzelný tuniský ostrov totiž nabízí nejen krásné pláže a čisté moře, ale i pestré vyžití. Navštívit můžete například oblíbený Djerba Explore Park s krokodýlí farmou.

Jednou z hlavních turistických atrakcí na ostrově Djerba je nepochybně Djerba Explore Park, který se skládá ze čtyř částí – nákupní vesničky, muzea islámského umění Lalla Hadria, skanzenu Dědictví Djerby a slavné krokodýlí farmy. Na své si zde přijdou návštěvníci jakéhokoliv věku, milovníci umění a historie i fascinující živočišné říše. V rozsáhlém areálu na vás zkrátka čeká zábava i poučení!

Nákupní vesnička

Hned za vstupem do areálu spatříte zelenající se stromy i další rostliny a zářivě bílé domky, z nichž se skládá již zmíněná nákupní vesnička. V té samozřejmě naleznete různorodé obchody, ale rovněž restaurace, kavárny, nebo dokonce masážní salón. 

V obchodech můžete pořídit hlavně suvenýry, avšak objevíte tu i praktické věci jako je oblečení, sluneční brýle a pokrývky hlavy. Kavárny a restaurace vám nabídnou tuniské speciality. Skvělou volbou je vždy místní mátový čaj a datle.

Muzeum islámského umění Lalla Hadria

Když projdete nákupní vesničkou až na její konec, objeví se před vámi muzeum Lalla Hadria, které uspokojí všechny nadšence do historie a umění. Muzeum je rozděleno na dvě sekce –⁠ v jedné můžete obdivovat islámské umění ze všech koutů světa a ve druhé naleznete tuniská díla a výrobky. 

Skanzen Dědictví Djerby

Další lákavou částí areálu je skanzen Djerba Heritage neboli Dědictví Djerby s ukázkou typických staveb. Objevit tu můžete například starou hrnčířskou dílnu na výrobu tuniské keramiky, obydlí zvané menzel, chýši na pletení košíků a klobouků z trávy alfa, starý lis na olej, či djerbskou studnu, ze které se voda vytahovala za pomocí velbloudů.

Krokodýlí farma

A nakonec asi nejoblíbenější část Djerba Explore Parku – krokodýlí farma! Vstup tvoří atraktivní portál s kovovými plastikami predátorů a hned za ním zjistíte, že to zde určitě není jen a pouze o krokodýlech. Spatřit tu totiž můžete i želvy, v blízkosti jejich výběhu se navíc nachází velmi příjemná venkovní kavárna.

Dále pak uvidíte krokodýly různého stáří a velikostí –⁠ od maličkých mláďat po veliké samce. Celkově tu žije přibližně 600 až 650 jedinců a jedná se tak o největší krokodýlí farmu ve Středomoří. Někoho jistě zaujmou velcí a již dospělí predátoři vyhřívající se líně na sluníčku, jiného zas upoutají malí, nedávno narození krokodýlci dovádějící v akváriu. A nechybí tu ani možnost prohlédnout si vejce, ze kterých se tito obávaní predátoři líhnou! 

Pokud Djerba Explore Park navštívíte dopoledne, můžete zhlédnout zábavnou plazí show, při které vám krotitel v altánu představí ještěry, hady a želvy. Odpoledne se zas můžete stát svědky krmení krokodýlů. Určitě si nenechte ujít ani jedno!

Výlet s CK Blue Style

Rádi byste Djerba Explore Park navštívili, ale nechcete se stresovat s plánováním a zařizováním? Využijte organizovaného výletu s cestovní kanceláří Blue Style a užijte si vše v klidu a bez starostí! Stačí se jen domluvit s naším delegátem. 

Ten vás po příjezdu na místo provede celým parkem a budete mít možnost dozvědět se spoustu zajímavostí. Následně se bude konat rozchod, aby si každý mohl Djerba Explore Park užít dle svých představ a preferencí.

Prožijte na tuniském ostrově Djerba dovolenou plnou slunce a zábavy! Říká se, že kdo sem jednou zavítal, ten se sem zas rád vrátí a totéž platí i o Djerba Explore Parku.

Co ochutnat na Kapverdách: Grogue

Co ochutnat na Kapverdách: Grogue, kapverdský rum

Dovolená v Itálii: Nejkrásnější pláže Sardinie

Nejkrásnější pláže Sardinie

Mohlo by vás zajímat

limoncello

Limoncello: Tradiční citronový likér, který pochází z jihu Itálie

Zamíříte-li na jih Evropy, konkrétně do Itálie, vaší pozornosti zřejmě neuniknou průhledné láhve se žlutou tekutinou. Jedná se limoncello, tedy o ovocný likér pocházející z oblasti Kampánie. Obsahuje 28 až 32 procent alkoholu a podává se dobře vychlazený, převážně jako digestiv. Ten se, jak známo, pije po jídle, aby „utišil žaludek“, poněvadž doplňuje sníženou hladinu […]

Číst více

Bagni San Filippo

Trápí vás kůže či klouby? Navštivte Bagni San Filippo

Málokterá země nabízí tolik jako Itálie. Moře, spoustu památek z různých dob počínaje starověkem, proslavenou kuchyni i víno a v neposlední řadě krásnou, různorodou krajinu. Navíc je dostatečně velká, aby turisté mohli objevovat stále nová a nová místa, včetně takových, o nichž vědí jen lidé v okolí a která nenajdou v žádném průvodci. Jedním z nich […]

Číst více

Šopský salát

Šopský salát: Bulharské národní jídlo, které je jedinečné díky sýru Sirene

Kdo by neznal šopský salát alias šopák? Zdaleka ne každý však ví, že se jedná o bulharské národní jídlo. Krátce po svém vzniku se proslavilo natolik, že se rozšířilo do dalších evropských zemí. V Česku ho sice seženeme v průměru v každé třetí restauraci nebo jídelně, ale bulharský originál je mnohem chutnější. Důvod je zcela […]

Číst více