Knižní průvodce Řeckem vám usnadní dovolenou na Krétě, Kosu i Korfu

11. 2. 2022DestinaceŘecko

Chystáte se do Řecka? Díky CK Blue Style můžete strávit dovolenou na devíti řeckých ostrovech. Nabízí se Kréta, Rhodos, Kos, Samos, Korfu, Kefalonie, Zakynthos, Lefkada a Santorini. Hodně informací se dozvíte na internetových stránkách cestovní kanceláře, inspiraci najdete taktéž v tomto blogu nebo v infoknize na hotelové recepci. Další variantou je knižní průvodce Řeckem, který si můžete koupit v knihkupectví nebo objednat v e-shopu.

V řadě knih nechybějí ani mapy s označením a popisem zajímavých míst. Co se Řecka a jeho ostrovů týče – seznam dostupných publikací u společnosti Knihy Dobrovský naleznete ZDE. A nezapomeňte na skutečnost, že se během dovolené na některém ze zmíněných ostrovů lze vypravit na organizovaný lodní výlet na jiný řecký ostrov, třeba na Ithaku, Paxos, Antipaxos, Symi, Kalymnos či Nisyros.

knižní průvodce Řeckem vás naláká i na ostrov Samos

Navnadí vás také cestopis

Nejeden knižní průvodce Řeckem se zaměřuje na celé Řecko. Tyto publikace bývají silnější a logicky i dražší. Pak jsou takové, které vám představí pouze jeden až dva ostrovy najednou. Za ty zaplatíte méně a současně se dozvíte mnohem více informací o konkrétní destinaci, v níž budete během dovolené pobývat. Některé knihy pro změnu popisují všechny významné ostrovy v Egejském moři, další zase výhradně Jónské ostrovy.

pláž na řeckém ostrově Kos

Baví vás různé sporty, včetně vodních? Anebo máte jiného koníčka, kterému se hodláte během dovolené na řeckých ostrovech věnovat? V tom případě se vám bude hodit specializovaný knižní průvodce Řeckem, určený například jachtařům. Na pultech knihkupectví nebo v e-shopu objevíte i autentické cestopisy, bohaté nejen na informace, ale rovněž na dojmy a zážitky.

jeskyně Matala na ostrově Kréta

Kterému ostrovu dát přednost?

Láká vás dovolená v Řecku, ale stále ještě nevíte, který ostrov vybrat? Například Kréta je proslulá díky plážím Balos, Elafonisi či Matala. Nejživějším letoviskem na Rhodosu je Faliraki, milovníci kitesurfingu či windsurfingu míří na pláž Prasonisi. Ostrov Kos vás jistě zaujme plážemi Agios Stefanos a Kavo Paradiso. Velkými lákadly na ostrově Samos je pláž Potami či městečko Kokkari, kde to žije ve dne i v noci. Na Korfu můžete obdivovat dvojitou pláž Porto Timoni a okouzlující mys Drastis… Dokonale vás navnadí nejen blog CK Blue Style, ale také knižní průvodce Řeckem z nabídky společnosti Knihy Dobrovský!

mys Drastis na ostrově Korfu

Vítejte v novém světě Blue Style!

Vítejte v novém světě Blue Style!

Madeira: Cestovatel Richie představuje portugalský ostrov (1. část)

cestovatel Richie představuje novou destinaci CK Blue Style - portugalský ostrov Madeira

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách - 7. díl

Experti na cestách: 7. díl

Nejste zastánci pouhého válení se na lehátku, ale rádi byste vyrazili na aktivní dovolenou? Pokud máte rádi cyklistiku, tak tento díl je jednoznačně pro vás. Doporučíme destinace, konkrétní místa a dokonce přesné trasy, kam na kole vyrazit. Hostem pořadu je také zpěvák Voxel, který nám řekne své vlastní plány na léto. Share Tweet Email

Číst více

Valentýn aneb Dovolená na Santorini

Valentýn: Pět tipů na zájezd do míst, kde vás přivítá romantika

Blíží se 14. únor, tedy Valentýn! Chcete potěšit svého partnera nebo partnerku? Skvělým překvapením jistě bude zájezd do zahraničí. Ideálně někam, kde se budete cítit velmi příjemně! Není nutné letět hned, ale třeba až v červnu, kdy už je dostatečně teplo i v Evropě a dny jsou hodně dlouhé. Lámete si hlavu s tím, kam […]

Číst více

10 nejlepších řeckých pláží

10 nejlepších řeckých pláží: Balos, Navagio i Tsambika

Vybrat nejkrásnější pláže v zemi, která se pyšní jedenáctým nejdelším pobřežím na světě a stovkami pláží oceněných Modrou vlajkou, není vůbec jednoduchým úkolem. Přesto jsme se pokusili a zvolili 10 nejlepších, jež zkrátka musíte alespoň jednou za život navštívit. Share Tweet Email

Číst více