Knižní průvodce Řeckem vám usnadní dovolenou na Krétě, Kosu i Korfu

11. 2. 2022DestinaceŘecko

Chystáte se do Řecka? Díky CK Blue Style můžete strávit dovolenou na devíti řeckých ostrovech. Nabízí se Kréta, Rhodos, Kos, Samos, Korfu, Kefalonie, Zakynthos, Lefkada a Santorini. Hodně informací se dozvíte na internetových stránkách cestovní kanceláře, inspiraci najdete taktéž v tomto blogu nebo v infoknize na hotelové recepci. Další variantou je knižní průvodce Řeckem, který si můžete koupit v knihkupectví nebo objednat v e-shopu.

V řadě knih nechybějí ani mapy s označením a popisem zajímavých míst. Co se Řecka a jeho ostrovů týče – seznam dostupných publikací u společnosti Knihy Dobrovský naleznete ZDE. A nezapomeňte na skutečnost, že se během dovolené na některém ze zmíněných ostrovů lze vypravit na organizovaný lodní výlet na jiný řecký ostrov, třeba na Ithaku, Paxos, Antipaxos, Symi, Kalymnos či Nisyros.

knižní průvodce Řeckem vás naláká i na ostrov Samos

Navnadí vás také cestopis

Nejeden knižní průvodce Řeckem se zaměřuje na celé Řecko. Tyto publikace bývají silnější a logicky i dražší. Pak jsou takové, které vám představí pouze jeden až dva ostrovy najednou. Za ty zaplatíte méně a současně se dozvíte mnohem více informací o konkrétní destinaci, v níž budete během dovolené pobývat. Některé knihy pro změnu popisují všechny významné ostrovy v Egejském moři, další zase výhradně Jónské ostrovy.

pláž na řeckém ostrově Kos

Baví vás různé sporty, včetně vodních? Anebo máte jiného koníčka, kterému se hodláte během dovolené na řeckých ostrovech věnovat? V tom případě se vám bude hodit specializovaný knižní průvodce Řeckem, určený například jachtařům. Na pultech knihkupectví nebo v e-shopu objevíte i autentické cestopisy, bohaté nejen na informace, ale rovněž na dojmy a zážitky.

jeskyně Matala na ostrově Kréta

Kterému ostrovu dát přednost?

Láká vás dovolená v Řecku, ale stále ještě nevíte, který ostrov vybrat? Například Kréta je proslulá díky plážím Balos, Elafonisi či Matala. Nejživějším letoviskem na Rhodosu je Faliraki, milovníci kitesurfingu či windsurfingu míří na pláž Prasonisi. Ostrov Kos vás jistě zaujme plážemi Agios Stefanos a Kavo Paradiso. Velkými lákadly na ostrově Samos je pláž Potami či městečko Kokkari, kde to žije ve dne i v noci. Na Korfu můžete obdivovat dvojitou pláž Porto Timoni a okouzlující mys Drastis… Dokonale vás navnadí nejen blog CK Blue Style, ale také knižní průvodce Řeckem z nabídky společnosti Knihy Dobrovský!

mys Drastis na ostrově Korfu


Plavba po Nilu

10 důvodů, proč milujete Madeiru

10 důvodů, proč milujete Madeiru

Mohlo by vás zajímat

Filerimos: Pahorek na ostrově Rhodos ukrývá klášter i antické ruiny

Chcete dovolenou na řeckém ostrově Rhodos spojit se zajímavým výletem? Máme pro vás nevšední tip! Přibližně 12 km od hlavního města, 6 km od letoviska Ialyssos – Ixia a 18 km od Faliraki je vzdálen Filerimos. Na tomto 267 metrů vysokém kopci stojí stejnojmenný klášter, obklopený borovými a cypřišovými háji. Share Tweet Email

Číst více

Cameo: Ostrůvek u Zakynthosu patří k největším místním atrakcím

Řecký ostrov Zakynthos je věhlasný díky skvostné pláži Navagio s vrakem pašerácké lodi. Jedná se o nejfotografovanější lokalitu na celém ostrově. Na druhém místě figuruje ostrůvek Cameo, ležící v zátoce Laganas, přibližně 200 metrů od přístavu Port Sostis na jihovýchodě Zakynthosu. Share Tweet Email

Číst více

SOHO

Fotoreportáž: Čtvrť SOHO Square v egyptském městě Sharm El Sheikh

Láká vás dovolená v Egyptě? Hurghada a Marsa Alam jsou fajn, ale je tu ještě jedna varianta – Sharm El Sheikh. Tato destinace se rozprostírá na jihu Sinajského poloostrova a má vlastní mezinárodní letiště. Budete-li pobývat v letoviscích Nabq Bay, Ras Nasrani, Sharks Bay, Naama Bay nebo Ras Um El Seid Hills, neváhejte si udělat […]

Číst více