Benitses: Letovisko na ostrově Korfu leží poblíž zámku Achilleion

ŘeckoKorfu

Pouhé dva kilometry od zámečku Achilleion, kde trávila volné chvíle rakouská císařovna Alžběta Bavorská řečená Sisi, se rozprostírá klidné a příjemné letovisko Benitses. Je součástí východního pobřeží řeckého ostrova Korfu, ležícího v Jónském moři. Při dobré viditelnosti lze odsud dohlédnout až do Albánie. Kromě hotelů vás tady čeká dlouhá písčito-oblázková pláž, útulné kavárny a taverny, obchody, malý přístav pro jachty a čluny a také autobusové zastávky, odkud se snadno dostanete do ostatních obcí této oblíbené letní destinace.

Dovolenou v letovisku Benitses a jeho okolí vám kompletně zajistí CK Blue Style. Můžete si vybrat z několika hotelů různých velikostí a kategorií. A také záleží na tom, zda chcete pouze snídani či polopenzi, nebo rovnou all inclusive.

letovisko Benitses na řeckém ostrově Korfu

Všude kolem je příroda

Původně se jednalo o rybářskou vesnici, která se v průběhu let změnila na středně velké turistické středisko. Obklopuje ho zelená kopcovitá krajina, jako stvořená pro nenáročné procházky s nádherným výhledem na moře a okolí. V centru nechybí ani banka, lékárna či menší zdravotnické středisko.

Místní pláž není moc široká, ale zato je hodně dlouhá. Najdete tu úseky plné lehátek a slunečníků, které si můžete pronajmout na celý den (pokud vám je ovšem hotel nezajistí zdarma). Jiné části pláže jsou zcela bez servisu, tudíž si tam roztáhnete ručník nebo osušku přímo na zemi. Mimochodem – za svoji čistotu byla pláž v letovisku Benitses v minulosti oceněná Modrou vlajkou.

z letoviska Benitses dohlédnete až do Albánie

Benitses ukrývá římské lázně

Hned u pláže, přibližně ve středu letoviska, se nachází muzeum mořských ryb, plžů a dalších vodních živočichů. Kdo má rád památky, jistě ocení informaci, že nedaleko pobřeží archeologové odkryli pozůstatky římských lázní. Největším lákadlem, co se historie a architektury týče, je již zmíněný Achilleion. Vypravit se tam můžete na vlastní pěst nebo v rámci organizovaného výletu, což je komfortnější varianta. A pozor – jen 13 km od letoviska Benitses se rozkládá hlavní město Kerkyra!

středisko na východě ostrova Korfu

chorta neboli horta

Chorta: Řecký salát s olivovým olejem a citrónem prospívá zdraví

Myzithres: Skály na ostrově Zakynthos fascinují fotografy

Myzithres

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách: 49. díl

Experti na cestách: 49. díl

Hlavním tématem nového dílu Expertů na cestách bude First Minute dovolená. Podle čeho a jak si vybrat dovolenou s předstihem? Co za výhody a slevy lze získat? O to vše se s námi podělí obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Představí nám také novinky roku 2024 a oblíbený moderátor TV Nova Martin Pouva navíc […]

Číst více

Modrá vlajka

Modrá vlajka: Vaše cesta za tou nejkrásnější pláží

Pláže s Modrou vlajkou jsou ty, na kterých najdete ty nejvyšší standardy turistických služeb. Modrá vlajka však znamená mnohem více –⁠ a netýká se jen pláží. Oceněná místa musejí splňovat náročné požadavky na ekologickou i sociální udržitelnost a odpovědnost každého, kdo se nějakým způsobem podílí na místním turismu. Konečným cílem je tedy nejen krásný dovolenkový […]

Číst více

letovisko Kiotari na ostrově Rhodos

Kiotari: Letovisko na ostrově Rhodos nabízí pohodu a skvělé hotely

Řecký ostrov Rhodos leží 50 km jižně od tureckého města Marmaris. Díky této skvělé poloze tady panuje nádherné počasí od května až do října. Letoviska, v nichž lze strávit pohodovou dovolenou, jsou rozeseta převážně na východní straně ostrova. Jedním z nich je bývalá rybářská vesnice Kiotari, situovaná mezi letovisky Gennadi a Lardos. Share Tweet Email

Číst více