Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží ostrova Korfu

5. 9. 2023DestinaceŘeckoKorfu

Objevte pláže ostrova Korfu! Užijte si Jónské moře, všudypřítomné cikády, nekonečné háje olivovníků, úžasná vůně bohaté flóry, vynikající řecké speciality, přátelští obyvatelé a neuvěřitelné západy slunce a ještě mnohem víc! Ne nadarmo bývá Korfu nazývaný „Zelenou perlou Jónského moře“!

Jak už název napovídá, v dnešním článku se zaměříme na pláže. Ty jsou koneckonců jedním z hlavních důvodů, proč se na tento čarokrásný ostrov každoročně vydávají tisíce turistů z celého světa. Na Korfu jich najdete opravdu mnoho a je jen na vás, kterou z nich si vyberete jako to pravé místo pro svou dovolenkovou pohodu a relaxaci. Mezi výhody určitě patří to, že většina z místních pláží je písečná a přilehlá část moře obvykle mělká. To ocení zejména rodiny s malými dětmi. V okolí pláží se navíc často nachází překrásná příroda – hluboké lesy, rozkvetlé louky a sluncem vybělená skaliska budou tou nejkrásnější kulisou pro váš odpočinek. Zamilujte se do Korfu i vy!

1) Pláž Halikounas

Zeptáte-li se místních obyvatel, která pláž je na ostrově nejhezčí, uslyšíte často právě jméno Halikounas. Jedná se o odlehlou pláž, která se nachází v přírodní rezervaci u proslulého jezera Korission na jihozápadním cípu ostrova.

Její bílý písek, azurové vody a překrásné přírodní scenérie všude kolem tvoří dohromady skutečný ráj pro vaši dovolenou. Ať už se rozhodnete pro plavání, opalování nebo třeba kitesurfing či procházku po některé z nedalekých turistických tras, Halikounas vás zcela jistě nezklame. A co občerstvení? Na samotném kraji pláže se nachází bar, kde si navíc často můžete poslechnout hudební produkci některé z místních kapel.

 

2) Pláž Arkoudilas

I druhá pláž, kterou vám dnes doporučíme, patří mezi ty nejkrásnější na celém ostrově. To může leckoho překvapit, protože na rozdíl od té v Halikounas není ani zdaleka tak známá. Na vině je nejspíše její horší přístupnost – pokud se rozhodnete na Arkoudilas vypravit, musíte počítat se zhruba půlhodinovou procházkou z vesničky Kavos (kde se mimochodem také nachází krásná pláž). Autem se na Arkoudilas nedostanete a nechcete-li jít pěšky, doporučujeme si půjčit čtyřkolku. 

O jemnosti zdejšího písku a průzračnosti moře asi není třeba dlouze hovořit. Navíc si zde můžete zapůjčit slunečník a plážové lehátko. Přímo na pláži je také malý bar, kde se servírují nealkoholické nápoje. Jídlo zde však neseženete, takže pokud na Arkoudilas plánujete strávit delší čas, nezapomeňte si přibalit svačinu. A až vás plážové radovánky přestanou bavit, nedaleké hory jsou s pláží spojeny hned několika lehce náročnějšími turistickými stezkami s opravdu nádhernými výhledy na okolní malebnou krajinu.

 

3) Pláž Glyfada

Užíváte si rádi během své plážové dovolené trochu (nebo i trochu více!) luxusu? Potom neváhejte ani vteřinu a vydejte se na Glyfadu! Ta totiž kromě neodmyslitelného jemného písku a průzračného moře nabízí možnost posedět ve stylovém plážovém baru Pazuzu. Zde si přímo z pohodlí plážového lehátka můžete vychutnat jak koktejly, tak i širokou nabídku vynikajících pokrmů.

V některých částech pláže lze během vstupu do moře sem tam narazit na kámen, ale povětšinou se jedná o pláž písčítou. Totéž platí i pro zdejší mořské dno.

 

4) Pláž Marathias

Tato rozsáhlá písčitá pláž se nachází na jihozápadě Korfu. Křišťálově čistá voda a zlatý písek jsou samozřejmostí, Marathias je však ještě k tomu rájem milovníků vodních sportů. Kiting, surfing, windsurfing… stačí si vybrat!

Na pláži je k dispozici hned dvojice barů, kde si můžete vychutnat širokou nabídku pokrmů (doporučujeme zejména vynikající burgery!) a nápojů – to vše přímo z pohodlí plážového lehátka. 

 

5) Pláž Akra Drastis

Možná známější pod svým anglickým názvem Cape Drastis. Tato překrásná malá pláž je opravdovým skrytým drahokamem ostrova Korfu. Nachází se na malém výklenku v severozápadní části ostrova poblíž vesničky Peroulades. Obklopuje ji ta nejkrásnější divoká příroda a okolní skaliska jí po značnou část dne poskytují ochranu před spalujícími paprsky slunce.

Pláž je přístupná pouze z moře. Abyste se na ni dostali, budete si muset půjčit loďku, či se dohodnout s některým z místních rybářů. Odměnou za toto „nepohodlí“ vám však bude nejen dechberoucí výhled na Jónské moře, ale i množství malých jeskyní a jeskyněk ukrývajících se ve skaliskách lemujících zdejší pobřeží. Akra Drastis není příliš vhodná pro rodiny s malými dětmi, nejen kvůli složitějšímu přístupu, ale především kvůli poměrně silným mořským proudům v jejím okolí.

Tak co, která pláž si získala vaše srdce? Není na čase se vypravit na Korfu a prozkoumat je všechny? 

5 nejkrásnějších pláží na Severním Kypru

Dovolená na Kypru: 5 nejkrásnějších pláží na Severním Kypru

Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží ostrova Kos

Kos: 5 nejkrásnějších pláží

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách: 8. díl

Hlavním úkolem pořadu Experti na cestách informovat o aktuálním dění na trhu cestovního ruchu. Jaký je možný vývoj a dopad rusko-ukrajinského válečného konfliktu na odvětví cestování. Pozvaní přijal výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří České republiky a provozní ředitel naší cestovní kanceláře Ondřej Rušikvas. Share Tweet Email

Číst více

cestovatel Richie a street art ve městě Espargos na kapverdském ostrově Sal

Kapverdy: Cestovatel Richie představuje ostrov Sal (2. část)

Pokud vám nevadí středně dlouhá doba letu (cca 6 a půl hodiny), můžete se s CK Blue Style vydat na kapverdský ostrov Sal. Leží v Atlantském oceánu, necelých 600 km západně od Senegalu. Není velký, má jen 216 km2, a tak ho během dovolené stihnete poznat celý. Respektive všechna místa, která stojí za návštěvu. Čekají […]

Číst více

Burj Khalifa

Největší atrakce Dubaje – slavná Burj Khalifa

Spojené arabské emiráty jsou synonymem pro luxusní dovolenou bez kompromisů. Patří totiž k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším emirátem je jednoznačně Dubaj, jejíž doslova největší atrakcí je slavná Burj Khalifa. Share Tweet Email

Číst více