Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží ostrova Korfu

DestinaceŘeckoKorfu

Objevte pláže ostrova Korfu! Užijte si Jónské moře, všudypřítomné cikády, nekonečné háje olivovníků, úžasná vůně bohaté flóry, vynikající řecké speciality, přátelští obyvatelé a neuvěřitelné západy slunce a ještě mnohem víc! Ne nadarmo bývá Korfu nazývaný „Zelenou perlou Jónského moře“!

Jak už název napovídá, v dnešním článku se zaměříme na pláže. Ty jsou koneckonců jedním z hlavních důvodů, proč se na tento čarokrásný ostrov každoročně vydávají tisíce turistů z celého světa. Na Korfu jich najdete opravdu mnoho a je jen na vás, kterou z nich si vyberete jako to pravé místo pro svou dovolenkovou pohodu a relaxaci. Mezi výhody určitě patří to, že většina z místních pláží je písečná a přilehlá část moře obvykle mělká. To ocení zejména rodiny s malými dětmi. V okolí pláží se navíc často nachází překrásná příroda – hluboké lesy, rozkvetlé louky a sluncem vybělená skaliska budou tou nejkrásnější kulisou pro váš odpočinek. Zamilujte se do Korfu i vy!

1) Pláž Halikounas

Zeptáte-li se místních obyvatel, která pláž je na ostrově nejhezčí, uslyšíte často právě jméno Halikounas. Jedná se o odlehlou pláž, která se nachází v přírodní rezervaci u proslulého jezera Korission na jihozápadním cípu ostrova.

Její bílý písek, azurové vody a překrásné přírodní scenérie všude kolem tvoří dohromady skutečný ráj pro vaši dovolenou. Ať už se rozhodnete pro plavání, opalování nebo třeba kitesurfing či procházku po některé z nedalekých turistických tras, Halikounas vás zcela jistě nezklame. A co občerstvení? Na samotném kraji pláže se nachází bar, kde si navíc často můžete poslechnout hudební produkci některé z místních kapel.

 

2) Pláž Arkoudilas

I druhá pláž, kterou vám dnes doporučíme, patří mezi ty nejkrásnější na celém ostrově. To může leckoho překvapit, protože na rozdíl od té v Halikounas není ani zdaleka tak známá. Na vině je nejspíše její horší přístupnost – pokud se rozhodnete na Arkoudilas vypravit, musíte počítat se zhruba půlhodinovou procházkou z vesničky Kavos (kde se mimochodem také nachází krásná pláž). Autem se na Arkoudilas nedostanete a nechcete-li jít pěšky, doporučujeme si půjčit čtyřkolku. 

O jemnosti zdejšího písku a průzračnosti moře asi není třeba dlouze hovořit. Navíc si zde můžete zapůjčit slunečník a plážové lehátko. Přímo na pláži je také malý bar, kde se servírují nealkoholické nápoje. Jídlo zde však neseženete, takže pokud na Arkoudilas plánujete strávit delší čas, nezapomeňte si přibalit svačinu. A až vás plážové radovánky přestanou bavit, nedaleké hory jsou s pláží spojeny hned několika lehce náročnějšími turistickými stezkami s opravdu nádhernými výhledy na okolní malebnou krajinu.

 

3) Pláž Glyfada

Užíváte si rádi během své plážové dovolené trochu (nebo i trochu více!) luxusu? Potom neváhejte ani vteřinu a vydejte se na Glyfadu! Ta totiž kromě neodmyslitelného jemného písku a průzračného moře nabízí možnost posedět ve stylovém plážovém baru Pazuzu. Zde si přímo z pohodlí plážového lehátka můžete vychutnat jak koktejly, tak i širokou nabídku vynikajících pokrmů.

V některých částech pláže lze během vstupu do moře sem tam narazit na kámen, ale povětšinou se jedná o pláž písčítou. Totéž platí i pro zdejší mořské dno.

 

4) Pláž Marathias

Tato rozsáhlá písčitá pláž se nachází na jihozápadě Korfu. Křišťálově čistá voda a zlatý písek jsou samozřejmostí, Marathias je však ještě k tomu rájem milovníků vodních sportů. Kiting, surfing, windsurfing… stačí si vybrat!

Na pláži je k dispozici hned dvojice barů, kde si můžete vychutnat širokou nabídku pokrmů (doporučujeme zejména vynikající burgery!) a nápojů – to vše přímo z pohodlí plážového lehátka. 

 

5) Pláž Akra Drastis

Možná známější pod svým anglickým názvem Cape Drastis. Tato překrásná malá pláž je opravdovým skrytým drahokamem ostrova Korfu. Nachází se na malém výklenku v severozápadní části ostrova poblíž vesničky Peroulades. Obklopuje ji ta nejkrásnější divoká příroda a okolní skaliska jí po značnou část dne poskytují ochranu před spalujícími paprsky slunce.

Pláž je přístupná pouze z moře. Abyste se na ni dostali, budete si muset půjčit loďku, či se dohodnout s některým z místních rybářů. Odměnou za toto „nepohodlí“ vám však bude nejen dechberoucí výhled na Jónské moře, ale i množství malých jeskyní a jeskyněk ukrývajících se ve skaliskách lemujících zdejší pobřeží. Akra Drastis není příliš vhodná pro rodiny s malými dětmi, nejen kvůli složitějšímu přístupu, ale především kvůli poměrně silným mořským proudům v jejím okolí.

Tak co, která pláž si získala vaše srdce? Není na čase se vypravit na Korfu a prozkoumat je všechny? 

5 nejkrásnějších pláží na Severním Kypru

Dovolená na Kypru: 5 nejkrásnějších pláží na Severním Kypru

Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží ostrova Kos

Kos: 5 nejkrásnějších pláží

Mohlo by vás zajímat

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Italská Kalábrie je nádherný region, který přitahuje milovníky přírody, průzračného moře, výtečné místní kuchyně i atraktivních památek. K návštěvě doslova svádějí nádherná města Tropea, Scilla či Pizzo s hradem Murat, kde byl vězněn a následně popraven Napoleonův švagr Gioacchino. Necelé 2 km severovýchodně od této majestátní stavby se nalézá kostel Piedigrotta. Od většiny ostatních svatostánků […]

Číst více

cassata

Cassata: Sicilský dezert se zavděčí milovníkům ricotty a marcipánu

Největší italský ostrov Sicílie láká nejen na přírodní unikáty a historické památky, ale také na výtečnou gastronomii. Na své si samozřejmě přijdou i milovníci sladkostí. Vyhlášeným místním dezertem je cassata neboli cassata siciliana. Pochází z Palerma, vznikla nejspíš už v době arabské nadvlády ve středověku. O atraktivních sicilských ženách se dokonce často říká, že jsou „půvabné jako […]

Číst více

Filmová místa

Tunisko, Maroko, Řecko… Kde se natáčely slavné filmy a seriály?

Patříte mezi filmové a seriálové nadšence, kteří rádi navštěvují místa z oblíbených snímků? Tak je tenhle článek přesně pro vás! Vydejte se s námi do míst, kde se natáčely slavné filmy a seriály! Share Tweet Email

Číst více