Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží ostrova Kos

DestinaceŘeckoKos

Ostrov Kos, rodiště Hippokrata, je proslulý svými nádhernými plážemi a romantickými zátokami obklopenými svěží zelení. Právě to sem každoročně láká tisíce cestovatelů z celého světa. Objevte pláže ostrova Kos i vy!

Kos je třetím největším z Dodekanéských ostrovů. Jeho pobřeží se vine v délce více než 100 kilometrů a z velké části je tvořeno písčitými nebo oblázkovými plážemi s křišťálově průzračnou vodou. My vám přinášíme tipy na ty nejkrásnější z nich!

 

Pláž Marmari

Letovisko Marmari se stejnojmennou pláží se nachází na severním pobřeží ostrova asi 15 kilometrů od města Kos a patří mezi oblíbená místa jak mezi cestovateli jezdícími za odpočinkem, tak mezi surfaři. Nedaleko letoviska se navíc nalézá i vodní park Lido.

Kromě jemného písku táhnoucího se do dáli, azurové vody a skvělé turistické vybavenosti je zdejším lákadlem také nádherný panoramatický výhled na sousední ostrovy Kalymnos a Pserimos i turecké pobřeží Malé Asie.

Pláž Paradise

K nejkrásnějším a také nejznámějším plážím na ostrově rozhodně patří Paradise Beach nacházející se v jižní části Kosu na poloostrově Kefalos. Široký pruh zlatavého jemného písku, veškerý potřebný servis i poklidná atmosféra –⁠ zkrátka skutečný ráj. Zdejší přírodní ráz nenarušují žádné hotely, najdete tu pouze stánky a taverny s lákavým občerstvením. A nechybí ani bohatá nabídka vodních sportů.

Vstup do moře je pozvolný, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Zajímavostí je, že někdy se pláži přezdívá „Bubble Beach“, a to díky bublinkám vycházejícím občas z průduchů na mořském dně.

Pláž Agios Stefanos

Na jihozápadním pobřeží Kosu můžete navštívit malebnou písčito-oblázkovou pláž Agios Stefanos. Vstup do Egejského moře je zde velmi pozvolný a z potřebného vybavení vám tu určitě nebude nic chybět.

Hned vedle pláže se navíc nacházejí pozůstatky raně křesťanské baziliky Agios Stefanos, podle níž dostala své jméno. Archeologické naleziště zasahuje až do moře, takže milovníci šnorchlování a potápění se mají opravdu na co těšit!

A to není vše. Během opalování i koupání se totiž můžete kochat výhledem na fotogenický ostrůvek Kastri s modro-bílým kostelem Agios Nikolaos. Láká vás ostrov prozkoumat? Proč ne! Část trasy dlouhé přibližně 150 metrů se dá v klidu ujít po mořském dně a zbytek snadno doplavete.

Pláž Mastichari

Chcete v Řecku zažít trochu exotiky? Tak se vypravte na pláž Mastichari, kde svá chodidla můžete zabořit do bělostného písku, který spolu s tyrkysovou vodou vytváří dojem, že se nacházíte někde v Karibiku.

Mastichari leží v severozápadní části ostrova asi 22 kilometrů od města Kos a kromě opalování a plavání nabízí skvělé vyžití v podobě vodních sportů. Pro začátečníky je tu windsurfingová škola a pokročilí jistě ocení místní krásné prostředí a skvělé vlny.

Pláž Embros Therma

Pláž Embros Therma je malá a oblázková, přesto se jedná o pozoruhodné místo, neboť zde vyvěrá horký sirnatý pramen a stéká přes vulkanické kameny přímo do moře. Z balvanů je tu zbudované malé jezírko a voda s blahodárnými účinky v něm má 30–⁠40 °C.

Pro opravdové pohodlí zde nechybí ani stánek s občerstvením a nedaleko se navíc nachází i taverna Therma s nabídkou čerstvých ryb. To vše najdete pouhých 12 kilometrů od města Kos, tak návštěvu této pláže určitě nevynechejte!

Tak co, zlákají pláže ostrova Kos i vás?

Korfu

Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží ostrova Korfu

Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží Rhodosu

Rhodos: 5 nejkrásnějších pláží

Mohlo by vás zajímat

Jak sjednat storno zájezdu

COVID pandemie proměnila celé odvětví cestovního ruchu. Změnil se také přístup turistů k praktickým otázkám cestování. Nyní více myslí i na situace, kvůli kterým by nemohli své plány realizovat a snaží se zmírnit jejich případné negativní dopady. K tomu využívají např. pojištění storna zájezdu, které se stalo téměř nedílnou součástí každého cestovního pojištění. Co přesně […]

Číst více

Mahmoud Bakr

Mahmoud Bakr – Hurghada

Share Tweet Email

Číst více

Středomořská kuchyně

Středomořská kuchyně: Netradiční dobroty z Řecka, Tuniska a Egypta!

Středomoří. Stovky ostrovů a ostrůvků omývaných průzračným mořem, nádherná příroda, krásné počasí po většinu roku a tisíce let stará historie kam jen oko pohlédne… to jsou pouze některé z důvodů, proč tento kouzelný region volí každoročně za svou dovolenkovou destinací statisíce lidí z celého světa. Nás dnes bude zajímat světově proslulá a milovaná středomořská kuchyně. […]

Číst více