Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží ostrova Kos

7. 9. 2023DestinaceŘeckoKos

Ostrov Kos, rodiště Hippokrata, je proslulý svými nádhernými plážemi a romantickými zátokami obklopenými svěží zelení. Právě to sem každoročně láká tisíce cestovatelů z celého světa. Objevte pláže ostrova Kos i vy!

Kos je třetím největším z Dodekanéských ostrovů. Jeho pobřeží se vine v délce více než 100 kilometrů a z velké části je tvořeno písčitými nebo oblázkovými plážemi s křišťálově průzračnou vodou. My vám přinášíme tipy na ty nejkrásnější z nich!

 

Pláž Marmari

Letovisko Marmari se stejnojmennou pláží se nachází na severním pobřeží ostrova asi 15 kilometrů od města Kos a patří mezi oblíbená místa jak mezi cestovateli jezdícími za odpočinkem, tak mezi surfaři. Nedaleko letoviska se navíc nalézá i vodní park Lido.

Kromě jemného písku táhnoucího se do dáli, azurové vody a skvělé turistické vybavenosti je zdejším lákadlem také nádherný panoramatický výhled na sousední ostrovy Kalymnos a Pserimos i turecké pobřeží Malé Asie.

Pláž Paradise

K nejkrásnějším a také nejznámějším plážím na ostrově rozhodně patří Paradise Beach nacházející se v jižní části Kosu na poloostrově Kefalos. Široký pruh zlatavého jemného písku, veškerý potřebný servis i poklidná atmosféra –⁠ zkrátka skutečný ráj. Zdejší přírodní ráz nenarušují žádné hotely, najdete tu pouze stánky a taverny s lákavým občerstvením. A nechybí ani bohatá nabídka vodních sportů.

Vstup do moře je pozvolný, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Zajímavostí je, že někdy se pláži přezdívá „Bubble Beach“, a to díky bublinkám vycházejícím občas z průduchů na mořském dně.

Pláž Agios Stefanos

Na jihozápadním pobřeží Kosu můžete navštívit malebnou písčito-oblázkovou pláž Agios Stefanos. Vstup do Egejského moře je zde velmi pozvolný a z potřebného vybavení vám tu určitě nebude nic chybět.

Hned vedle pláže se navíc nacházejí pozůstatky raně křesťanské baziliky Agios Stefanos, podle níž dostala své jméno. Archeologické naleziště zasahuje až do moře, takže milovníci šnorchlování a potápění se mají opravdu na co těšit!

A to není vše. Během opalování i koupání se totiž můžete kochat výhledem na fotogenický ostrůvek Kastri s modro-bílým kostelem Agios Nikolaos. Láká vás ostrov prozkoumat? Proč ne! Část trasy dlouhé přibližně 150 metrů se dá v klidu ujít po mořském dně a zbytek snadno doplavete.

Pláž Mastichari

Chcete v Řecku zažít trochu exotiky? Tak se vypravte na pláž Mastichari, kde svá chodidla můžete zabořit do bělostného písku, který spolu s tyrkysovou vodou vytváří dojem, že se nacházíte někde v Karibiku.

Mastichari leží v severozápadní části ostrova asi 22 kilometrů od města Kos a kromě opalování a plavání nabízí skvělé vyžití v podobě vodních sportů. Pro začátečníky je tu windsurfingová škola a pokročilí jistě ocení místní krásné prostředí a skvělé vlny.

Pláž Embros Therma

Pláž Embros Therma je malá a oblázková, přesto se jedná o pozoruhodné místo, neboť zde vyvěrá horký sirnatý pramen a stéká přes vulkanické kameny přímo do moře. Z balvanů je tu zbudované malé jezírko a voda s blahodárnými účinky v něm má 30–⁠40 °C.

Pro opravdové pohodlí zde nechybí ani stánek s občerstvením a nedaleko se navíc nachází i taverna Therma s nabídkou čerstvých ryb. To vše najdete pouhých 12 kilometrů od města Kos, tak návštěvu této pláže určitě nevynechejte!

Tak co, zlákají pláže ostrova Kos i vás?

Korfu

Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží ostrova Korfu

Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží Rhodosu

Rhodos: 5 nejkrásnějších pláží

Mohlo by vás zajímat

Adrenalinové výlety do divoké přírody

Bulharsko: Adrenalinové výlety do divoké přírody

Bulharsko – zlatý poklad Černomoří láká každoročně řadu turistů kromě dlouhých pláží se zlatavým pískem také na jedinečnou balkánskou přírodu. Odvezte si ze své letní dovolené adrenalinový zážitek a vydejte se s CK Blue Style za dobrodružstvím. Vyberte si z naší pestré nabídky SAFARI výletů, na které můžete vyrazit téměř odkudkoliv. Share Tweet Email

Číst více

Al Jazirat Al Hamra

Al Jazirat Al Hamra: Vesnice duchů v emirátu Ras Al Khaimah

Milujete historii, příběhy a tajuplná místa? Pak je pro vás dovolená v Ras Al Khaimah tou pravou volbou. Vydejte se do poslední zachovalé původní vesnice lovců perel na území Spojených arabských emirátů –⁠ navštivte Al Jazirat Al Hamra. Share Tweet Email

Číst více

Korfu

Dovolená v Řecku: 5 nejkrásnějších pláží ostrova Korfu

Objevte pláže ostrova Korfu! Užijte si Jónské moře, všudypřítomné cikády, nekonečné háje olivovníků, úžasná vůně bohaté flóry, vynikající řecké speciality, přátelští obyvatelé a neuvěřitelné západy slunce a ještě mnohem víc! Ne nadarmo bývá Korfu nazývaný „Zelenou perlou Jónského moře“! Share Tweet Email

Číst více