Agios Stefanos: Pláž na ostrově Kos skýtá výhled na ostrůvek Kastri

11. 3. 2021DestinaceŘeckoKos

Chystáte se do letoviska Kefalos na řeckém ostrově Kos? Hotelová pláž je fajn, ale můžete se vypravit také na 3 km vzdálenou pláž Agios Stefanos se značně mystickou atmosférou. Tu zde pocítíte díky ruinám starověké baziliky a dalších budov. Navíc se přímo z této pláže na jihozápadním pobřeží Kosu můžete kochat pohledem na ostrůvek Kastri s modro-bílým kostelem Agios Nikolaos.

Přijet sem samozřejmě můžete i z ostatních letovisek. Mastichari je od pláže Agios Stefanos vzdáleno 20 km, Kardamena rovněž 20 km, Marmari 25 km, Lambi 38 km, Psalidi 41 km a Agios Fokas 45 km.

pláž Agios Stefanos a ostrůvek Kastri

Děti se mohou brouzdat v moři

Písčito-oblázková pláž Agios Stefanos je vhodná i pro děti a neplavce, poněvadž vstup do Egejského moře je velmi pozvolný. Návštěvníci si mohou pronajmout lehátka a slunečníky, občerstvit se v tavernách a malých kavárnách. Ti, kteří přijedou autem, ocení parkoviště v těsné blízkosti pláže.

Agios Stefanos na řeckém ostrově Kos

Hned vedle pláže se nalézají pozůstatky raně křesťanské baziliky Agios Stefanos (sv. Štěpána). Podle ní byla pláž pojmenována. Zajímavostí je, že archeologické naleziště kolem svatostánku zasahuje až do moře. Při potápění nebo šnorchlování tedy spatříte zbytky zatopených starobylých budov.

ruiny raně křesťanské baziliky a dalších staveb

Agios Stefanos svádí ke šnorchlování

Hlavním poznávacím znamením pláže Agios Stefanos je však zmíněný ostrůvek Kastri. Jeho dominantou je zajímavě tvarovaná skalní formace, z dálky připomínající ruiny hradu. Není divu, že jde o jednu z nejčastěji fotografovaných lokalit v této části Řecka.

Ostrůvek Kastri doslova svádí k prozkoumání. A vlastně proč ne – od pláže je vzdálen pouhých 150 metrů. Lze tam doplavat s tím, že přibližně třetina trasy se dá bez problémů ujít po mořském dně. Nebo si pronajmete člun či skútr a doplujete až k ostrůvku, který vzápětí probádáte. Při té příležitosti si můžete zazvonit na zvon u kapličky. Jestliže vás baví šnorchovat, okolí zdejších útesů je pro tuto aktivitu jako stvořené. Dovolená na Kosu vás prostě bude bavit!

pohled na pláž Agios Stefanos směrem od archeologického naleziště

řecká pláž Matala

Matala: Řecká pláž, kterou proslavili stoupenci hnutí hippies

Filerimos: Pahorek na ostrově Rhodos ukrývá klášter i antické ruiny

Mohlo by vás zajímat

Město Chania

Fotoreportáž: Město Chania na západě řeckého ostrova Kréta

Láká vás dovolená na řeckém ostrově Kréta? Za nejkrásnější region je považována Chania, rozprostírající se na západě. Stejně se jmenuje i její hlavní město, které svádí k minimálně půldenní návštěvě. Chania leží na pobřeží Krétského moře, má přibližně 54 000 obyvatel a je druhým nejlidnatějším městem Kréty. Do roku 1972 byla hlavním městem celého ostrova. Share […]

Číst více

Šnorchlování a potápění v Rudém moři

Šnorchlování a potápění v Rudém moři: Podvodní ráj plný barev a biodiverzity

Rudé moře je jedním z nejoblíbenějších cílů pro šnorchlování a potápění na světě, a to z dobrého důvodu. Toto moře, které leží mezi Afrikou a Arabským poloostrovem, je domovem fascinujícího podmořského světa, který zahrnuje různorodé druhy ryb, korálů a dalších podmořských tvorů. Pokud jste milovníkem dobrodružství a zároveň obdivovatelem krásného podmořského světa, Šnorchlování a potápění […]

Číst více

Nejkrásnější pláže Hurghady

Dovolená v Egyptě: Nejkrásnější pláže Hurghady

Pojďme společně objevit ty nejkrásnější pláže Hurghady! Hřejivé paprsky slunce v průběhu celého roku, krásné zlatavé pláže s jemným pískem, průzračné a vyhřáté Rudé moře plné ryb a dalších mořských živočichů, skvěle vybavené hotelové komplexy, působivá atmosféra arabských tržišť, vynikající pochoutky egyptské kuchyně a mnoho dalšího. To je Egypt! Share Tweet Email

Číst více