Lodní výlet a šnorchlování v zátoce Marsa Mubarak

DestinaceEgypt

Patříte mezi milovníky šnorchlování a potápění? Tak to určitě víte, že jednou z oblíbených a vyhledávaných lokalit je Rudé moře. Ale už jste byli v malebné zátoce Marsa Mubarak v Marsa Alam?

Egyptské letovisko Marsa Alam je díky svému půvabu, poklidné atmosféře, bohaté fauně i flóře a stabilnímu počasí celoročně vyhledávanou lokalitou. Najdete zde nádherné sluncem zalité pláže, romantické zátoky s tyrkysově modrým mořem, dechberoucí přírodní scenérie a přepychové hotely, díky kterým si svou dovolenou užijete naplno. 

Jedním z letovisek je Port Ghalib, uměle vybudované městečko s přístavem a krásnou promenádou, která je plná kaváren a restaurací. Naleznete zde také pěknou písčitou pláž, na níž se dá skvěle relaxovat, nákupní zóny i sportoviště, jako je například golfové nebo volejbalové hřiště. 

Z místního přístavu odplouvají výletní lodě do míst vyhlášených výskytem vodních želv, korálových útesů a hejn pestrobarevných ryb. Vypravit se lze například do zátoky jménem Marsa Shouna nebo v úvodu zmiňované Marsa Mubarak. Součástí výletu bývá oběd či večeře na lodi z čerstvých ryb nebo kuřete. V ceně jsou také chlazené nealkoholické nápoje a výbava pro šnorchlování. Jednoduše se jedná o příjemný den strávený na lodi a v průzračných vodách Rudého moře.

Zátoka Marsa Mubarak, která se nachází asi 30 kilometrů od letoviska Marsa Alam, je proslulá unikátním seskupením korálových útesů. Uvidíte zde mořské želvy, rejnoky, mnoho druhů ryb, ale hlavně dugongy přezdívané jako mořské krávy. Pokud budete mít štěstí, můžete potkat i delfíny. Potápět se nemusí nutně každý, nezapomenutelný pohled se vám naskytne i díky prosklenému dnu lodě.

Pojeďte s CK Blue Style do Egypta a vyplujte z přístavu Port Ghalib poznávat krásy Rudého moře. Příjemně si tak odpočinete a nasbíráte nezapomenutelné zážitky.

Slide
Experti na cestách

Experti na cestách: 37. díl

Experti na cestách: 38. díl

Experti na cestách

Mohlo by vás zajímat

Love Lake Dubai: Jezera lásky jsou nejromantičtějším místem v Dubaji

Nejvyšší budova, největší nákupní centrum, nejdelší městský lanový skluz, nejvyšší hotel či největší krytý zábavní park na světě – to vše najdete ve městě Dubaj ve Spojených arabských emirátech. V poušti za městem se nalézá další, méně známá atrakce Love Lake Dubai (nebo také Heart Lake Dubai). Tato umělá jezera ve tvaru dvou spojených srdcí […]

Číst více

Experti na cestách

Experti na cestách: 18. díl

V dalším díle pořadu Experti na cestách jsme se podívali do nejbezpečnější země na světě. Lidé si v ní nezamykají auta ani domy. Řeč je o Ománu, perle arabského východu. Destinaci přiblížili cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba, honorární konzul Ivo Vaněk a obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Místní hotely představil René Eagle, generální […]

Číst více

tinto de verano

Tinto de verano: Nápoj, který vás osvěží ve Španělsku

Dovolená ve Španělsku se blíží a vás zajímá, na jakých gastronomických specialitách si tam můžete pochutnat? Před časem jsme si představili některá jídla, dnes dáme přednost pití. Nápoj, který vidíte na fotografii, se nejmenuje sangria (i navzdory tomu, že se jí podobá), ale tinto de verano. O co přesně kráčí? Share Tweet Email

Číst více