Mallorca: zažijte dobrodružství na ostrově!

MallorcaDestinaceŠpanělsko

Mallorca, největší ze španělských Baleárských ostrovů, je proslulá nejen svými křišťálově čistými vodami a jemnými písčitými plážemi, ale také jako ráj pro milovníky aktivní dovolené. Pokud toužíte po kombinaci relaxace na pláži a adrenalinových zážitcích, Mallorca vás zve k objevování svých přírodních krás a historických skvostů. 

Kde začít své dobrodružství? 

Navštivte nově postavený hotel MLL Palma Bay, který se nachází nedaleko zábavního parku Tirolinas Go! Mallorca. Park nabízí vzrušující aktivity, jako jsou zipline, tibetské mosty a horolezecké stěny. Pro golfové nadšence je poblíž golfové hřiště Maioris a také Palma Aquarium, které stojí za návštěvu. 

Další skvělou volbou je ubytování v Apartamentos La Santa Maria, které se nachází blízko golfového hřiště Son Servera a známých Dračích jeskyní. Tyto jeskyně jsou skutečným pokladem ostrova a nabízí nejen krápníkové útvary, ale i jedno z největších podzemních jezer na světě. 

Pohyb ve vyšších polohách 

Pohoří Sierra de Tramuntana, které je na seznamu UNESCO, je ideálním místem pro turisty i cyklisty. Nabízí množství turistických tras a výzvy pro cyklisty, kteří si chtějí vyzkoušet náročnější trasy. Nezapomeňte navštívit vrchol Puig Major, nejvyšší bod ostrova, nebo se vydejte na cestu Ruta de Pedra en Sec (GR221), která vám odhalí úchvatné výhledy a skryté kouty ostrova. 

Vodní sporty a další aktivity 

Pro milovníky vodních sportů je Mallorca skvělou volbou. Můžete si zkusit kanoistiku nebo veslování na pláži Playa de Palma, případně prozkoumat jihozápadní pobřeží Mallorcy z kánoe. Santa Ponsa a Puerto Pollensa jsou ideálními místy pro ty, kteří chtějí získat krásné zážitky z ostrova z trochu jiné perspektivy. 

Jezdíte na koni? Z koňského hřbetu nejlépe prozkoumáte horské stezky nebo se můžete projet na pláži. Po celém ostrově najdete mnoho stájí i jízdáren, které nabízejí výlety a lekce pro jezdce všech úrovní. 

Kam dál na aktivní dovolenou? 

Pokud vás Mallorca nadchne, což nepochybujeme, a budete chtít objevovat další destinace, zde je několik tipů: 

Madeira

Tento portugalský ostrov je znám svou nádhernou krajinou, horskými stezkami a bujnou vegetací. Je tedy deální pro pěší turistiku a objevování tajemných zákoutí.

Turecko

Nabízí kombinaci historických památek a příležitostí pro trekking, paragliding, canyoning a další dobrodružné aktivity. 

Řecké ostrovy

Tyto ostrovy nejsou jen o nádherných plážích, ale i o pěší turistice a historických procházkách, které vás zavedou nejen do dávných časů. 

Bez ohledu na to, kterou destinaci si vyberete, je aktivní dovolená skvělým způsobem, jak kombinovat odpočinek s objevováním nových míst a kultur. Mallorca a další nabízené destinace vám umožní užít si dovolenou plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. 

  

katedrála La Seu ve městě Palma de Mallorca

Palma de Mallorca: Užijte si večerní procházku historickým centrem

Bodrum: Turecká destinace uchvacuje zálivy, jachtami i antikou

Bodrum

Mohlo by vás zajímat

Experti na cestách

Experti na cestách: 44. díl

Chcete prožít dovolenou plnou vůní, chutí a barev? Tak se s námi vypravte do Ománu! Seznámit se s tímto arabským klenotem můžete v dnešním speciálu Expertů na cestách. Hlavní výhody? Přímé lety z Prahy, čistota, bezpečnost, přírodní a kulturní bohatství, vřelí obyvatelé a mnoho dalšího. Objevte záhadné ruiny města Ubar, zažijte dobrodružnou jízdu pouští, pohlaďte […]

Číst více

turecké koření

Nejlepší suvenýr je ten, který mohu sníst, tvrdí Lenka Pátek

Patřím mezi cestovatele, kteří v každé zemi nakupují typické suvenýry. Zkrátka něco, co je pro danou destinaci příznačné. A také výrobky, které tam mají vysoce kvalitní. Zatím se mi nestalo, že bych se odněkud vrátila s prázdnou. Když někam letím už poněkolikáté, přesně vím, co si odtamtud chci přivézt, abych doma doplnila zásoby. To se […]

Číst více

Dovolená na Zanzibaru

Dovolená na Zanzibaru: „Unguja“, Freddie Mercury a nejkratší válka v historii

Jaká je vaše definice exotického ráje? Mohli bychom se sáhodlouze rozepisovat o zlatavých plážích, tyrkysovém moři, klidných zálivech a romantických lagunách… namísto toho však napíšeme jen jedno slovo. Zanzibar. Ten má toho všeho na rozdávání, a troufáme si tvrdit, že toho nabízí ještě mnohem více.  Share Tweet Email

Číst více