Tip na výlet na Mallorce: Dračí jeskyně

Destinace

Chystáte se na dovolenou na okouzlující španělský ostrov Mallorca, který je rájem pro všechny milovníky nádherných pláží, cyklistiky a dechberoucí přírody? Tak si určitě nenechte ujít Cuevas del Drach neboli Dračí jeskyně!

Nedaleko městečka Porto Cristo na východě ostrova se nachází jeden z přírodních skvostů Mallorky lákající každoročně mnoho turistů. Jedná se o krápníkové Dračí jeskyně nabízející svým návštěvníkům téměř dva kilometry podzemních prostor, jedno z největších podzemních jezer i unikátní světelnou a zvukovou show. Na tento zážitek jen tak nezapomenete!

 

Pohled do minulosti

Jeskyně se skládají ze čtyř propojených částí, které dohromady měří v délce přes 2 kilometry a sahají do hloubky 25 metrů. Dechberoucí prostory vznikaly miliony let a na jejich formování se podílela voda z blízkého Středozemního moře.

 

První zmínky o nich pochází z roku 1338. Prozkoumány však byly až mnohem později, a to roku 1880 německým speleologem M. F. Willem. Právě ten tehdy poprvé nakreslil detailnější plán. Dalšího prozkoumávání se poté chopil francouzský speleolog a kartograf E. A. Martel, jenž roku 1896 objevil část, která je dodnes přístupná návštěvníkům. Po něm je pojmenováno i již zmíněné jezero, kterému se budeme věnovat níže. 

Ve 20. století byly jednotlivé prostory jeskyně osvětleny a vznikla tak trasa, kterou si dnes můžete při návštěvě tohoto poutavého místa projít a obdivovat velké množství nádherně nasvícených krápníků.

 

Vlastní průzkum jeskyní

Jestliže se rozhodnete vydat se jeskyně prozkoumat, což určitě vřele doporučujeme, čeká vás trasa dlouhá něco málo přes 1 kilometr. Teplota se zde pohybuje okolo 18 °C až 20 °C a vlhkost je opravdu vysoká, nezapomeňte proto na vhodné oblečení. Celá prohlídka zabere přibližně 1 hodinu.

 

Jedná se o krápníkové jeskyně, takže se můžete těšit na krásnou přírodní výzdobu, jež je tvořena například vizuálně úchvatnými stalaktity a stalagmity. Vše je navíc dobře nasvíceno. Při pohledu zblízka si tak můžete všimnout občasných fosilních zbytků mušlí a mořských živočichů.  

 

Na vlnách Benátského moře

Jak už jsme zmínili v úvodu, v prostorách jeskyní se nachází jedno z největších podzemních jezer, jenž se nazývá Martel a přezdívá se mu Benátské moře. Na délku totiž měří téměř 200 metrů, jeho šířka dosahuje až 35 metrů a hloubka necelých 20 metrů.

 

A právě zde vás čeká skutečně jedinečný zážitek! Na vlnách se lehce pohupují loďky a prostorem se začíná rozeznívat příjemná melodie. Prožijte spolu s muzikanty každý tón úžasně rezonující prostorem. A jestliže chcete mít zážitek kompletní, projeďte se i vy v loďce po hladině jezera.

 

Po vlastní ose nebo s CK Blue Style

Pokud si na Mallorce budete půjčovat auto, skútr či jiný dopravní prostředek, můžete se samozřejmě k Dračím jeskyním dopravit po vlastní ose. Na místě se nachází velké bezplatné parkoviště. Před vstupem se dokonce nalézá i autobusová zastávka, takže lze využít také hromadnou dopravu.

 

Pro mnohé však bude pravděpodobně jednoduší domluvit se s delegátem cestovní kanceláře Blue Style a využít možnosti organizovaného výletu, jehož součástí může být i návštěva výrobny umělých perel v Manacoru a městečka Porto Cristo. 

 

 

Jak to celé shrnout? Pokud patříte mezi milovníky přírody a jejích unikátních výtvorů nebo se během letní dovolené chcete příjemně ochladit, určitě si nenechte krápníkové království Dračích jeskyní utéct! Nebudete litovat.

 

O krásné Mallorce se můžete dozvědět více zde.

Rilský klášter

Rilský klášter: Jedna z nejpůsobivějších památek Bulharska

Klášter Tsambika na Rhodosu: Skvělý tip na výlet

Mohlo by vás zajímat

10 důvodů, proč milujeme Ras al Khaimah

10 důvodů, proč milujete Ras Al Khaimah

Pro nás exoticky znějící jméno emirátu Ras Al Khaimah v češtině znamená “Vrcholek stanu” a emirát si ho získal díky své poloze na samotném severním cípu federace. Ras Al Khaimah láká na jedinečnou kombinaci tisíce let starých památek, plážového luxusu a moderního komfortu na pozadí neskutečných přírodních scenérií. Ne nadarmo bývá často označován za nejkrásnější […]

Číst více

Silvestrovská párty

Největší ohňostroj na světě nebo novoroční párty na hotelu?

Proč neutéct od zimy, zbytků cukroví a bramborového salátu někam do tepla? Že to bude drahé a ani nevíte s kým a kam? Drahé to být nemusí, stačí si chytře vybrat. S vhodným tipem na mejdan také pomůžeme, jen tu partu už si budete muset najít sami. Jedno je ale jisté, silvestr u moře bude […]

Číst více

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Italská Kalábrie je nádherný region, který přitahuje milovníky přírody, průzračného moře, výtečné místní kuchyně i atraktivních památek. K návštěvě doslova svádějí nádherná města Tropea, Scilla či Pizzo s hradem Murat, kde byl vězněn a následně popraven Napoleonův švagr Gioacchino. Necelé 2 km severovýchodně od této majestátní stavby se nalézá kostel Piedigrotta. Od většiny ostatních svatostánků […]

Číst více