Punta de n’Amer: Přírodní oblast na Mallorce svádí k toulkám

MallorcaTipy na výletyŠpanělsko

Plánujete letní dovolenou na španělském ostrově Mallorca? Pokud budete bydlet v letovisku Cala Millor, Sa Coma nebo S’illot, můžete přímo z hotelu vyrazit na nenáročný pěší výlet! Vaším cílem bude nedaleký, téměř dvoukilometrový poloostrov s chráněnou přírodní oblastí Punta de n’Amer. Stojí tu zachovalá pevnost a také bunkr. Další atrakcí je ranč Rancho Sa Coma nabízející vyjížďky na koních a ponících. Zejména introverti se v těchto končinách budou cítit jako v ráji!

Poloostrov, který je oázou klidu, se nachází na východě ostrova Mallorca, přesně mezi letovisky Sa Coma a Cala Millor.

Občas vám zkříží cestu želva

Hlavní roli v této lokalitě hraje příroda. V podstatě celý poloostrov zabírá chráněná oblast Punta de n’Amer. Roste zde hlavně jalovec obecný, řečík lentišek a borovice halepská. Co se ptáků týče, můžete spatřit racky, kormorány, chocholouše, červenky, pěnice nebo skřivánky. Po zemi sem tam přeběhne ježek nebo plch, případně potkáte malou želvu či ještěrku. Procházka po písčitých stezkách obklopených zelení je vyloženě relaxační záležitostí.

písčitá stezka v oblasti Punta de n’Amer

Když přijdete směrem od letoviska Sa Coma, narazíte na starý bunkr a také na ranč. Na koni nebo poníkovi se můžete projet přes louky a pláže až k pevnosti Castell de la Punta de n’Amer.

Rancho Sa Coma

Castell de la Punta de n’Amer je opevněná věž z roku 1696. Na plošině situované na jejím vrcholu je umístěný původní kanon, kterým vojáci stříleli na nepřátelské lodě vplouvající do zálivů Cala Millor a Sa Coma.

opevněná věž Castell de la Punta de n'Amer

Vedle věže je restaurace

Skalnaté pobřeží je v některých úsecích velice zajímavě tvarované. Koho baví fotografovat, pořídí tady nevšední záběry.

skalnaté pobřeží nedaleko letoviska Sa Coma

Když si během dovolené na Mallorce budete chtít odpočinout od lidí, běžte se toulat do chráněné oblasti Punta de n’Amer.

Punta de n’Amer

Nezapomeňte si s sebou vzít pití pro případ, že restaurace Es Castell vedle pevnosti bude zrovna zavřená. Za normálních okolností se v ní během dne můžete nasvačit nebo naobědvat.

Castell de la Punta de n'Amer

TOP 10 aneb Nejlepší pláže, které ukrývá italský ostrov Sardinie

Nejlepší pláže, které ukrývá italský ostrov Sardinie

Porto Moniz: Vesnice na ostrově Madeira láká na lávová jezírka

Porto Moniz

Mohlo by vás zajímat

5 tradičních pochoutek z Kosu

Dovolená v Řecku: 5 tradičních pochoutek z ostrova Kos

Ke správné dovolené patří i ochutnávání specialit místní kuchyně. Řecká gastronomie je známá snad všude, staví na jednoduchosti pokrmů a čerstvosti surovin a patří k nejzdravějším na světě. Které dobroty můžete ochutnat na ostrově Kos? Share Tweet Email

Číst více

Piedigrotta

Piedigrotta: Kostel ve skále poblíž města Pizzo je ozdobou Kalábrie

Italská Kalábrie je nádherný region, který přitahuje milovníky přírody, průzračného moře, výtečné místní kuchyně i atraktivních památek. K návštěvě doslova svádějí nádherná města Tropea, Scilla či Pizzo s hradem Murat, kde byl vězněn a následně popraven Napoleonův švagr Gioacchino. Necelé 2 km severovýchodně od této majestátní stavby se nalézá kostel Piedigrotta. Od většiny ostatních svatostánků […]

Číst více

Nissi Beach v letovisku Ayia Napa, Jižní Kypr

Ayia Napa: Věhlasné letovisko na Kypru se zavděčí každému

Ostrov Kypr se pyšní jednou z nejdelších letních sezón v Evropě a navíc pravidelně figuruje na předních příčkách žebříčku Nejčistší voda ke koupání na území Evropské unie. Vzhledem k tomu, že severní část ostrova tvoří de facto stát Severní Kypr uznávaný pouze Tureckem, pod stoprocentní záštitou EU je v současnosti pouze jižní Kypr, respektive Kyperská […]

Číst více